Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
P10TR

Klub G1098 (NATO)

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś wcześniej też miał podobny problem z glycinowymi nato. Ja mam kilka i nie mam takich problemów. Zegarek układam między klamrami tak, żeby wygodnie się pasek układał a potem po prostu zapinam. Nie zwracałem uwagi na umiejscowienie klamry, zawsze jest od spodu nadgarstka, może nie idealnie pośrodku, ale nie jest nigdy z boku. Może coś nie tak robicie przy zakładaniu zegarka na pasek?

 

Co do kawałka skórki przy dziurkach. Faktycznie pogrubia pasek i tak jak np. nato strong, nie zawsze można go przeciągnąć między teleskopami. Są dwa wyjścia: ściągać do każdego zakładania (opcja męcząca) lub dokupić wygięte teleskopy i zakładać wygodnie, również grubsze nato:-)

u mnie jeszcze jeden do D12, bardziej pasujący ;)

 

 

Fajny, taki żeglarski się zrobił:-)

Za tydzien w Holandii król bedzie mial urodziny. Coraz wiecej pomarańczowego koloru wokół ...

Królewski pasek! Mnie tylko nie pasują czarne klamry. Jak Ci się nosi stronga? Ja nie przepadam, są za sztywne dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Sztywne. Zamieszczone zdjęcie jest archiwalne. Teraz ten zegarek jest na "normalnym" skórzanym pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nato nie powinno mieć klamry właśnie na zewnętrznym boku nadgarstka ? Tak ogólnie oczywiście, każdy se zapnie jak mu wygodnie, ale ja tam doceniałem brak zapięcia na środku i zawsze poprostu zaciągalem zegarek pomiędzy klamry i pasował, a przy glycinowym właśnie zacząłem kombinować, bo coś mi nie leżało, problemem bym tego nie nazwał, ot taka ciekawostka do poklachania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, na boku nadgarstka owszem, są i powinny być klamry, ale te od krótszego paska. Główna powinna leżeć pod tymi klamrami, może nie idealnie pośrodku, ale bliżej spodu nadgarstka, niż jego boku.

W nato klasycznym nie ma za bardzo możliwości przesuwania klamry, natomiast w jednczesciowych można sobie klamre ustawić dowolnie.

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacja klamry NATO na danym nadgarstku jest zawsze funkcją grubości nadgarstka ,długości paska i " kierunku" włożenia paska bo tu też nie zważając na konwenanse można poeksperymentować żeby lepiej leżał ( dłuższa część od kciukowej lub przeciwstawnej części nadgarstka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ale w przypadku klasycznych, dwuczesciowych nato, w ograniczonym zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za jakość zdjęcia, ale rano na szybko za pierona nie umiałem nic lepszego złapać, no to powiedzcie mi czy jak z tak zapiętym nato na boku ręki spotkacie mnie na ulicy, to przynoszę wstyd klubowi? powinienem dokonać nylonowego samoskarcenia :ph34r:

post-83433-0-67516300-1492760492_thumb.jpg

 

swoją droga muszę sobie kiedyś kupić mega długie nato, żeby se je tak fajnie zawinąć pomiędzy szlufkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie akurat nie podoba się wywijanie bo odstawać od nadgarstka to powinien wyłącznie zegarek - a miejsce gdzie wypada zapięcie jest moim zdaniem mniej ważne tak długo jak jest Ci z tym wygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to wkurza, w moim przypadku wystarczyłoby aby pasek po stronie klamerki był ok 1-2cm dłuższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za jakość zdjęcia, ale rano na szybko za pierona nie umiałem nic lepszego złapać, no to powiedzcie mi czy jak z tak zapiętym nato na boku ręki spotkacie mnie na ulicy, to przynoszę wstyd klubowi? powinienem dokonać nylonowego samoskarcenia :

 

 

No przecież główna szlufka jest z dołu nadgarstka, a nie z boku. Może lekko przesunięta w bok, ale według mnie wszystko jest ok:-) Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do klubu, nato głównie noszę do diverów. tym razem spróbowałem do SST 12 oliwkę.

Wygląda to jakoś? Niestety zdjęć nie umiem robić...

 

 vhyhah.jpg

 

 

2ngzbjs.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Grinder:-)

Wygląda to nadspodziewanie dobrze! Widać że olive green jest mocno uniwersalnym kolorem. Pasuje nawet do pomarańczowego koloru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze muszę spróbować z czarnym. Chociaż ta oliwka chyba jest ciekawsza.

Czy orientuje cie się może czy paski haveston są w innym rozmiarze niż 20? Na ich stronie nie znalazłem 22 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. W maju mają być 22mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo czekaliście na przesyłkę od momentu zamówienia z Haveston?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5dni roboczych od maila, że zamówienie wysłane. W międzyczasie były Święta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 6 dni. Ale w tej beczce miodu o Havestonach, znalazłbym łyżkę dziegciu. Cena jest duża, ale jakość po tygodniu noszenia - odrobinę dyskusyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 6 dni. Ale w tej beczce miodu o Havestonach, znalazłbym łyżkę dziegciu. Cena jest duża, ale jakość po tygodniu noszenia - odrobinę dyskusyjna.

Pokażesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjadą inne paski, będę miał trochę czasu to zrobię test porównawczy. Po pierwszych ochach i achach Havestony nie są takie idealne. Ale to nadal bardzo dobre paski. Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś cicho w Klubie, więc podbiję. Przyszła paczucha z Toxic:

8048437_IMAG9975.jpg

 

W środku paski:

8048438_IMAG9976.jpg

 

Oraz naklejki i cukierki :D

8048436_IMAG9994.jpg

 

I Tajfun już robi przebieranki. Tu na jednoczęściowym Zulu Black-Black:

8048452_IMAG9981.jpg

 

A tu na czarno-oliwkowym nato:

8048477_IMAG9989.jpg

 

Te paski są dobrej jakości, porównywalne z paskami standard czy premium innych firm. Lepsze od Cheapsnato, które jest chyba generalnie najsłabszej jakości firmą, chyba też lepsze od C&B. Ale też bez fajerwerków, ot, nato dobrej jakości. Fajny patent mają z tymi czarnymi nato z kolorowymi brzegami. Wyglądają ciekawie. Mnie się trafiła wersja z oliwkowym kolorem, reszta była wyprzedana.

 

Natomiast jeśli mowa o nato wysokiej jakości, to bez wątpienia są nimi dwa pozostałe paski ze zdjęcia (te z zafoliowanymi klamerkami). Tu już widać i czuć świetną jakość. Klamry już solidne, na teleskopy, nato grube, miękkie i o gęstym splocie. Są dwa razy droższe od poprzednich. Mnie udało się wziąć czarne 20 mm i bonda 22. Szkoda, że nie było wersji all black.

Te droższe paski nazywają się "Toxic ShizNit N80 (herringbone)". Warte uwagi zdecydowanie. Testy później :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ptrk: Zapomniałeś porównać do HAVa i Glycine. Celowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównałem, tylko wynika to z czytania między wierszami: Skoro poziom tych standardowych określiłem jako  lepsze od Cheaps i porównywalne z C&B premium, to jest to poziom Glycine, których paski wyróżniają się tylko lepszymi klamrami i obszyciem skórą dziurek. Sam nylon u Glycine to nic specjalnego.

 

Nie testowałem jeszcze Herringbonów, te są zdecydowanie na poziomie tych nato wyższej jakości, jak te od ChW czy HAV. Chociaż HAV to może się okazać kolos na glinianych nogach. Zobaczymy...

 

Dojdą jeszcze od Blueshark i Timefactors to będę mógł powoli robić jakieś większe testy i porównania. Poza tym na konkretne wnioski trzeba poczekać, aż wszystkie ponoszę, nowe wyglądają wszystkie ok, ale podczas noszenia często wychodzi szydło z worka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dank. Po tym co ostatnio u Ciebie zobaczyłem, robię porządny test HAVa. Oby nie wyszło szydło z worka, bo napaliłem się na 22-ki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.