Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
P10TR

Klub G1098 (NATO)

Rekomendowane odpowiedzi

pasek nato i jego możliwości ;)

 

post-95820-0-32994700-1533677286_thumb.jpg


"...nóż przy szyi skruszy nawet najtwardszy imidż..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaz jak to na ręce wygląda :)

Co to jest to małe, czarne?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ z przyjemnością. Zegarek 45 mm, tytan, pasek BlueShark, orzełek srebro. To czarne to Apple Watch - robi jako czytnik funkcji życiowych (ha, ha ,ha..)  i powiadomień z telefonu (wygodne odpisywanie na smsy, płacenie w sklepie, sterowanie muzyką,odbieranie telefonów itd...).Ten pasek ma na tyle wielkie dziurki , że diody bez kłopotu przenikają do skóry.

post-95820-0-54634300-1533722000_thumb.jpg

post-95820-0-03023800-1533722033_thumb.jpg


"...nóż przy szyi skruszy nawet najtwardszy imidż..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ z przyjemnością. Zegarek 45 mm, tytan, pasek BlueShark, orzełek srebro. To czarne to Apple Watch - robi jako czytnik funkcji życiowych (ha, ha ,ha..)  i powiadomień z telefonu (wygodne odpisywanie na smsy, płacenie w sklepie, sterowanie muzyką,odbieranie telefonów itd...).Ten pasek ma na tyle wielkie dziurki , że diody bez kłopotu przenikają do skóry.

 

Powiem Ci, że podoba mi się ten pomysł.

Udało się fajnie połączyć zegarek ze smartem i jeszcze orzełek do tego.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sol. O ile nie pracujesz nadgarstkiem np. używając myszy (szczególnie w MacBookach gdzie nadgarstek ląduje na podłożu) i o ile masz szafirowe szkło w Apple Watchu to daje radę.

W innych przypadkach sugeruję opaskę na ramię albo na nadgarstek nie zdradzającą , że mamy dwa zegarki na sobie.

W trzecim przypadku skombinowałem sobie pasek do AppleW ze skórzanej bransolety DG bo sam AppleW wygląda jak ...no powiedzmy...kupa elektroniczna.

Nie mniej jednak do współpracy z iPhonami tylko on sie naprawdę nadaje (przerabiałem np. Tag Heuera Connected i inne).


o taką...

post-95820-0-38434400-1533733027_thumb.jpg


"...nóż przy szyi skruszy nawet najtwardszy imidż..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie przyszłego użytkownika natowców: czy zakładamy pasek większy od rozstawu teleskopów; czyli 18 >20, 20 >22? Gdzieś mi mignął post z taką informacją, podobno pasek się ułoży po dłuższym użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj zawsze pasek o takiej szerokości jak rozstaw uszu. Jak kupisz za szeroki to nie założysz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wybrać w przypadku jak zegarek ma rozstaw 21 mm? Zmierzone suwmiarką i jest właśnie tyle :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wybrać w przypadku jak zegarek ma rozstaw 21 mm? Zmierzone suwmiarką i jest właśnie tyle :wacko:

22mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wybrać w przypadku jak zegarek ma rozstaw 21 mm? Zmierzone suwmiarką i jest właśnie tyle :wacko:

 

 

masz paski 21mm

 

https://www.google.pl/search?q=nato+strap+21mm&rlz=1C1SFXN_enPL498PL735&oq=nato+strap+21mm&aqs=chrome..69i57j0l5.4742j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieści z frontu :) Zakupiłem pasek Nato Nylon Strong 7575 z watchtime24.pl (allegro - polo40). Rozmiar 22 faktycznie wchodzi w 21mm uszy, ale z lekką trudnością, materiał wykłada się pomiędzy uszami i nie robi dużego garba. Oryginalne teleskopy seiko (1,8mm) musiałem zamienić na mniejsze (1,2mm) ponieważ w tej sytuacji pasek nie wchodził w żaden sposób. Na cheapestnatostraps.com zamówiłem paski 21mm - jak przyjdą zobacze jak to będzie wyglądać. Poniżej szdjęcia w pasku 22 od polo40.

 

Odnośnie pasków: Nato Nylon Strong 4545 - http://watchtime24.com/product/416 w cenie 52 zł. Czy to dużo? Jak zwykle to zależy :) Ogólnie paski oceniam na plus: mocne, w miarę grube (ale nie za grube), materiał relatywnie sztywny (ale nie bardzo sztywny) na nadgarstku wykłada się wg mnie dobrze (16,5cm obwodu), nic nie jest postrzępione, materiał nie gryzie. Z pewnością kupiłbym ponownie. Krótka recka pasków ze średniej półki. Jak przyjdą te z cheapestnatostraps.com to może też coś skrobne. Po odkryciu nato/zulu nie chcę już innych pasków :D . Zdjęcia podglądowe

 

Seiko Solar SSC293P1

Seiko Solar SSC293P1

Seiko Solar SSC293P1

Seiko Solar SSC293P1

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym Was prosić o pomoc.

Przeczytałem kilka ważnych informacji tu na forum,a mianowicie, że paski NATO w polaczeniu ze skórą sa nie wygodne, są twarde i na lato odpadają.

Klamra w nie których paskach przesuwa się i ciężko dopasować aby była w idealnym położeniu.

Zamówiłem sobie pasek omegi z butiku w Wawie.

NATO ref. 031ZSZ002056 kosztuje 620 zł.

Zastanawiam się tylko czy warto go brać i czy kupując jakiejś innej firmy będę mógł mieć nawet zdecydowanie lepszy niż ten oryginalny.

Nigdy nie miałem pasków. Ciężko mi coś zdecydować nie znajdując konkretnej dla mnie informacji.

Pomóżcie proszę czy brać go czy identyczny dostanę za 120 zł np u innych producentów.

Dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Czy on Ci się nie przetarł z lewej strony?

Nie, po prostu kilka nitek wystaje  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b48da6e52e73c57508fddc92cb3e957f.png

 

bec5dd1edcb9339a4eb7a59cbb7ca101.png

 

Zobaczcie. Z jednej strony struktura materiału z drugiej skóra. Wyglada to naprawdę elegancko. Może warto?

Nie, po prostu kilka nitek wystaje ;)

Może w Omedze tych nitek niedoświadcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

 

 

 

 

Może w Omedze tych nitek niedoświadcze?

Może  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym Was prosić o pomoc.

Przeczytałem kilka ważnych informacji tu na forum,a mianowicie, że paski NATO w polaczeniu ze skórą sa nie wygodne, są twarde i na lato odpadają.

Klamra w nie których paskach przesuwa się i ciężko dopasować aby była w idealnym położeniu.

Zamówiłem sobie pasek omegi z butiku w Wawie.

NATO ref. 031ZSZ002056 kosztuje 620 zł.

Zastanawiam się tylko czy warto go brać i czy kupując jakiejś innej firmy będę mógł mieć nawet zdecydowanie lepszy niż ten oryginalny.

Nigdy nie miałem pasków. Ciężko mi coś zdecydować nie znajdując konkretnej dla mnie informacji.

Pomóżcie proszę czy brać go czy identyczny dostanę za 120 zł np u innych producentów.

Dziękuje.

 

Myślę, że warto przejrzeć ten temat. Jest trochę świetnej jakości G10, niekoniecznie za 620zł. Czy warto to zawsze subiektywna ocena. Na pewno warto spróbować coś tańszego z polecanych tutaj marek aby wyrobić sobie zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

przeczytałem temat od deski do deski, ale nie znalazłem informacji na temat pasków z tytanowym lub innym nie-stalowym osprzętem. Mam nieszczęście być uczulonym na chrom i nikiel, więc w zegarkach wszystko w SS to dla mnie deal breaker. Kupiłem ostatnio JeanRicharda w tytanie na G10/Nato z tytanowym hardware i jest to dla mnie strzał w dziesiątkę, ale nigdzie nie mogę znaleźć takich pasków. Chciałbym ubrać tak moją Omegę Seamastera, co pozwoliłoby mi znów używać tego zegarka, który już prawie skazałem na zesłanie na bazarek ;) Myślę, że podwójny nylon skutecznie odizoluje dekiel od przegubu, a reakcję uczuleniową mam i tak od wewnątrz nadgarstka, tam gdzie skóra jest ciensza i bardziej wrażliwa, a tam byłaby tytanowa klamra i po problemie.

 

Jedyne co znalazłem to Redux, ale G10 mają wyprzedane, zostały im single passy, chyba zamówię szary na próbę. Może ktoś z Was ma z nimi doświadczenie albo zna producenta pasków nylonowych/perlonów albo skórzanych garbowanych roślinnie który stosuje inny niż stalowy osprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to stal Cię uczula, czy chrom i nikiel?

Też jestem takim przypadkiem co nie może nosić przedmiotów z szajsmetalu (zegarki, oprawki okularów, klamry pasków itp., czyli wszystkich rzeczy mających kontakt ze skórą).

Z tego powodu rzadko noszę zegarki vintage. Pytam, bo mnie stal nierdzewna wysokiej jakości (antyalergiczna) nie uczula, a w dobrych paskach klamerki są wykonane właśnie z SS.


Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda współczesna stal nierdzewna ma w składzie chrom i nikiel. Tendencja jest aby ograniczać przenikalność niklu (częstszy alergen), ale ja mam to szczęście, że na chrom mam nawet większą reakcję niż na nikiel. Zatem odpowiadając na pytanie, tak, uczula mnie stal, nawet 316L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś polecić dobrej jakości nylon, ale 2-częściowy?


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie miał do czynienia z paskami Reduxa ani nie zna firmy produkującej paski z tytanowym osprzętem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.