Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
P10TR

Klub G1098 (NATO)

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jakie macie sposoby na pasek NATO, żeby go nie zawijać  ? Większość pasków to 29 cm minimum. Jest rozwiązanie Haveston'a z ruchomą "szlufką", ale cena nie zachęca, ponadto Havestony się strzępią na brzegach, miałem parę i we wszystkich po pewnym czasie tosamo się działo. Napisałem do kolegi Ulotnego, tam jest chyba podobne rozwiązanie, co w Havestonie ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Obetnij i przypal zapalniczką. Użyj 2 monet żeby zaokrąglić brzegi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, znam ten sposób, mi to tak średnio wychodzi. Podobno też można założyć pasek w ten sposób, żeby zawinąć końcówkę przy klamerce, ale musiałbym to zobaczyć na zdjęciu, bo chyba głupi jestem i nie ogarniam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Generalnie jest parę sposobów noszenia pasków nato/zulu. Tutaj masz tutorial. Jednak moim zdaniem to zbytnie cudowanie - jeżeli wkurza Cię zawijana końcówka w paskach nato to znaczy, że nie są one dla Ciebie. Pewną alternatywą sa paski Marine Nationale (szukaj Erikas Originals czy tańsze Luff Straps Elastico) aalbo najnowszy wymysł producentów, czyli paski regulowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie prawda - taki Haveston potrafi zrobić NATO, które nie trzeba wywijać, jedynie mam zastrzeżenia do zachowania sie paska po dłuższym czasie użytkowania. Marine Nationale wydają się fajne, ale są "rozciągliwe" i nie wiem, jak się zachowują przy cięższych zegarkach. Link do Luff strap co podałeś może okazac się rozwiązaniem - mają tam paski regulowane w niższej nieco cenie. Chyba, że single strap - są krótsze ?!

 

PS. Kolega Ulotny sprzedaje jeszcze swoje paski ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Przy większości pasków masz podaną długość to raz. Jak Ci odpowiada Haveston to sprawdzasz jego długość w specyfikacji i kupujesz podobny to dwa. Czemu sam nie napiszesz do Ulotnego? Co do wytrzymałości MN ponownie nie rozumiem - wchodzisz na instagrama którejkolwiek z firm i masz zdęcia zegarków na nich noszonych - można sobie wyrobić zdanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy testował ktoś z Was paski MN zz cheapestnato? Kiedyś mieli tylko "paratrooper strap" i to jest straszny paździeż, teraz widzę że mają też paski w stylu MN:
 
https://www.cheapestnatostraps.com/collections/marine-nationale-straps
 
Jest wyprzedaż, plus z kodem "welcomeback" można by się skusić - pytanie tylko czy to jest cokolwiek warty pasek? Wejdzie na nadgar 16 cm czy będzie za luźny? 
 
EDIT: nie wiem czy się to mokuś przyda, napisałem do nich mejla i odpisali że te paski wchodzą na nadgarstek minimum 17cm

Odgrzewam kotleta. Ostatnio kupiłem u nich dwa paski: do jednego zegarka paratrooper, a do innego ten w stylu Marine Nationale. Ja akurat jestem zadowolony z tego Paratrooper, a niesamowicie rozczarowany MN. Ten ich MN to własny design, którego założenie jest dość uciążliwe (w porównaniu do Patatrooper czy NATO). Paska nie da się przewlec przez uszy/teleskopy, ponieważ na obu końcach ma elementy zapięcia. Trzeba więc zdjąć teleskopy, przyłożyć pasek na miejsce i nałożyć teleskopy dociskając pasek.

Na stronie CheapestNATOStraps prezentują dwa sposoby noszenia zegarka na pasku MN. Jeden z nich faktycznie wejdzie na nadgarstek >17cm, ale  ułożenie zapięć jest dość niefortunne (a przynajmniej na mnie nie robi wrażenia). Przy drugim wariancie pasek trzeba praktycznie złożyć na pół, a ma 28cm więc wychodzi mu wtedy rozmiar na nadgarstki 14-15cm. Próbowałem wcisnąć na swój 17,5cm. Udało się, ale krew do dłoni nie dochodziła  

Załączam zdjęcia jak to wyglada u mnie. Raz, że nie podoba mi się, a dwa, że metal rysuje mi laptopa ;)

Podsumowując: dla mnie Paratrooper tak, a MN nie.7c9c8c859958a03f125c958791fb0aa5.jpg
3871339e970352802c14030c9dbceb04.jpg
e90d58ba8b9cd4052a3f02b7ac8f9a8d.jpg
bfa7f0db6cc35d42173e97e3a61a7a09.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

W wypadku MN jeden rozmiar zawsze tak się kończy. Je trzeba docinać tak jak robi to Eryka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kilka pasków MN od CNS. Jakość materiału MZ jest całkiem niezła. Nigdy nie miałem do czynienia z paskami tego typu, więc poleżały trochę w pudełku, aż w końcu zebrałem się na odwagę, żeby się z nimi zmierzyć ;) Niestety moje wrażenia są podobne do Twoich @Najki. Sama aplikacja paska jest znośna, chociaż musiałem się nagłowić jak to coś zakładać prawidłowo. CNS podaje dwa sposoby noszenia. Pierwszy, jak wspomniałeś wcześniej, dla dzieci, drugi już daje radę na nadgarstku o obwodzie powyżej 14cm. Ostatecznie jednak założyłem pasek tak, jak u Ciebie, czyli z jedną warstwa paska pod zegarkiem. I na tym się moja przygoda z MN od CNS zakończyła. Samo zakładanie zegarka na pasek to pikuś. Sztuką jest później taki zegarek założyć na nadgarstek. Kilka razy łapałem zegarek w powietrzu po tym, jak z impetem wystrzelił jak z procy ;) Zostawiłem sobie jeden w razie W, reszta poleciała na bazarek po kosztach zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

MN to bardzk wygodny typ paska. Mam erykę, i mam Luff straps. Obie firmy docinają do wymiaru łapy. I zakłada się prosto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam 2 paski MN i użytkowanie ich jest bezproblemowe. Chyba w tych waszych, ktoś przekombinował z osprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja z CheapestNATOStraps ma po prostu inny design. Mogliby zrezygnować z niektórych szwów i zapięć to byłoby znacznie wygodniej. Paski Eriki rzeczywiście masowo polecają w internecie, ale jakoś nie mam przekonania, aby wydać ponad 300 zł (75 euro) na parciaka ;)  Te Luff Elastico wydają się być takim złotym środkiem, ale jeśli dobrze interpretuję zdjęcia to design podobny do CNS, więc mogą mieć podobne problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się dobrze użytkuje paski TheStewArd. Mają inną konstrukcję i nic nie idzie pod kopertę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.06.2020 o 10:26, sanik napisał:

Mnie się dobrze użytkuje paski TheStewArd. Mają inną konstrukcję i nic nie idzie pod kopertę.

 

Kupiłem jedną sztukę  na próbę i jestem bardzo zadowolony. Pasek bardzo wygodny daje możliwość  idealnej regulacji.

20200627_102025.jpg

20200623_144755.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Sol napisał:

Drogi?

25 USD + 13 USD przesyłka plusem jest to że wysyłają zaraz po zakupie. Chciałem kupić nick mankey hook strap, ale paski robione są pod zamówienie i czeka się miesiąc na realizację.  Jeśli komuś się nie śpieszy to  warto bo pasek jest rewelacyjny. 

20200330_180311.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Panowie orientujecie się może, jak długo w obecnych, covidowych czasach idzie do Pl paczka od Blushark (ułesej)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsun

Na pilota wjechał aplhashark coyote, idealnie pasuje

 

 

 

Edytowane przez kapsun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o pomoc!

Szukam paska zulu (pierwszego) do mojego Sumo, chciałbym, aby był gruby i wyglądał na "konkretny".

Jest w stanie ktoś, coś polecić?

Aha i musi być z Polskiej dystrybucji, żebym miał możliwość zwrotu...

 

Coś w tym stylu:

2d07335335ad4d94302c6385ca869bd4.jpg

Edytowane przez evilym

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Noodles za podrzucenie linku - tak, wygląda na to, że coś znajdę :)

Przed chwilą znalazłem coś podobnego na:

https://www.czasownia.pl/pl/p/Pasek-typu-Zulu%2C-Nylonowy%2C-Zielony%2C-20mm/4123

 

Więc chyba pozostaje już tylko kwestia wyboru co i gdzie.

Edytowane przez evilym

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

@evilym

Myślę, że jakościowo nie będzie różnicy. Ja tam zamiast Zulu wolę seatbelt nato/MN ale co kto lubi :D

 

Acha i w zegarowni uważaj:

 

"Planowany urlop

21-08-2020 , M.Dutkiewicz

W dniach 22-29 sierpnia sklep będzie nieczynny z powodu urlopu."

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Noodles tak, zwróciłem uwagę na urlop. Mogę poczekać :)

Problem polega na tym, że nie wiem co lubię... Zawsze była bransoleta, skóra i guma. Ale mam zamiar trochę poeksperymentować na Sumo !


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

@evilym A nie lepiej sypnąć trochę kaską i zapodać mu fajniejszą bransę?

 

https://www.strapcode.com/collections/replacement-band-for-seiko-sumo/products/metal-ss-bcl20-b057

 

Albo pasek MN, polecam oryinał https://erikasoriginals.com/

 

Ewentualnie coś od Zuludiver, co prawda to nie PL ale udzie z UK, wysyłka kurierem więc masz w kilka dni

https://www.watchgecko.com/strap-brands/zuludiver

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.