Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

slava1989

Stary zegarek "Ruhla" z turkusową tarczą i datownikiem opinie i rok produkcji.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam stary zegarek naręczny "RUHLA" antimagnetic z tarczą w kolorze turkusowym z datownikiem- Made in Germany.

Mam pytania odnośnie tego zegarka

-jaki może być przybiżony rok produkcji,

-Jakie są opinie o tym konkretnym modelu,

-Ile jest wart (nie sprzedaje).

Niestety nie udało mi się dodać

Zdjęć za duży jest ich rozmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 no i czemu zakladasz kolejny temat?

 

 

 

Bo Ruhla uber Alles!


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za moich czasów to jak ktoś dostal Ruhle na komunie to znaczyło ,że chrzestny nie za bardzo go lubi.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiazując do kraju producenta i motoryzacji-to taki zegarkowy Wartburg.

Lata pewnie 80".


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk najpewniej bez kamieni, UMF 24.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak!

Na werku jeat napisane umf 24.

Ale czy ten konkretny werk jest dobry jak na zegarki "Amatorskie"?

P.s czy zegarek bez kamieni jest gorszy od tego z kamieniami?

P.s czy zegarek bez kamieni jest gorszy od tego z kamieniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest lżejszy  :ph34r:

 

 

Sorki nie mogłem sie powstrzymać.

Spróbuj chociaż minimum dobrej woli wykazać i dowiedzieć się czegokolwiek samodzielnie.

I nie dubluj tego samego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, jest gorszy.

Kamienie są stosowane jako łożyska w celu zmniejszenia zużycia w miejscach największego tarcia w mechanizmie. Dawniej używano naturalnych rubinów, obecnie stosuje się kamienie syntetyczne.

 

Edit

 

Juz pisałem, Twoj zegarek jest oryginalny, ale jakościowo jednym z najslabszych.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak!

Na werku jeat napisane umf 24.

Ale czy ten konkretny werk jest dobry jak na zegarki "Amatorskie"?

P.s czy zegarek bez kamieni jest gorszy od tego z kamieniami?

P.s czy zegarek bez kamieni jest gorszy od tego z kamieniami?

Chodzi o to, że nawet jeśli teraz jest sprawny, to regularne użytkowanie go wykończy, bo metal będzie tarł o metal.To była najniższa półka swoich czasów. Kiedy kwarce stały się masówką i potaniały, to zastąpiły takie wynalazki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Taka mała dygresja mi się nasunęła. Troszkę nieładnie jechać na dzień dobry po człowieku jak po łysej kobyle.

Nie wie, więc zapytał i bardzo dobrze. Zdaje się, nie tylko sami wytrawni znawcy tutaj się pojawiają.

Skąd młody człowiek ma wiedzieć, co to buksiak, czy Wartburg...

Owszem, można wielu rzeczy dowiedzieć się samodzielnie, ale czy nie lepiej i bardziej rzeczowo u specjalistów?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała dygresja mi się nasunęła. Troszkę nieładnie jechać na dzień dobry po człowieku jak po łysej kobyle.

Nie wie, więc zapytał i bardzo dobrze. Zdaje się, nie tylko sami wytrawni znawcy tutaj się pojawiają.

Skąd młody człowiek ma wiedzieć, co to buksiak, czy Wartburg...

Owszem, można wielu rzeczy dowiedzieć się samodzielnie, ale czy nie lepiej i bardziej rzeczowo u specjalistów?

 

 

Werk najpewniej bez kamieni, UMF 24.

 

 

Nie, jest gorszy.

Kamienie są stosowane jako łożyska w celu zmniejszenia zużycia w miejscach największego tarcia w mechanizmie. Dawniej używano naturalnych rubinów, obecnie stosuje się kamienie syntetyczne.

 

Edit

 

Juz pisałem, Twoj zegarek jest oryginalny, ale jakościowo jednym z najslabszych.

 

 

Chodzi o to, że nawet jeśli teraz jest sprawny, to regularne użytkowanie go wykończy, bo metal będzie tarł o metal.To była najniższa półka swoich czasów. Kiedy kwarce stały się masówką i potaniały, to zastąpiły takie wynalazki.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Nawet opieprzu nie dostałem? Koniec świata. Więc pozwolę sobie odbić piłeczkę:

 

"Bo Ruhla uber Alles!"

 

"Za moich czasów to jak ktoś dostal Ruhle na komunie to znaczyło ,że chrzestny nie za bardzo go lubi.,"

 

"Nawiazując do kraju producenta i motoryzacji-to taki zegarkowy Wartburg.
Lata pewnie 80".

 

"Jest lżejszy  :ph34r:"

 

Żarty żartami, ale cokolwiek zniechęcić początkujących mogą - to tylko miałem na myśli, choć sam bez grzechu nie jestem...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy zawsze jest w czymś początkującym, ale jak ktoś wrzuca zapytanie na odczepnego - choć odpowiedni temat o tym jak należy zapytać, żeby dostać odpowiedź jest podwieszony - ba, nie stara sie o zamieszczenie w ogóle zdjęcia, nie przestrzega regulaminu, to chyba nie jest nie tylko początkujący na forum, ale i w internetach, albo i w życiu. Jeśli ja potrzebuję znać odpowiedź na jakieś pytanie, to przynajmniej staram się pokazać, że mi na tej odpowiedzi zależy, a nie, że trzeba mnie dopytać, to może sam dopowiem o co mi chodzi. Koledzy powyżej chyba też tak mają.

 

Przed chwilą mod zamknął kolejny temat z opisaną cyrylicą Wiesną, umieszczoną w szwajcarskich i niemieckich, bo użytkownik chciał wyceny, a jest nowy, więc postanowił gospodarzom nasikać do zlewu w kuchni, bo nie wie dzie jest wucet. Czy to jeszcze typ dziecka we mgle, czy już bezczelność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.