Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SzuliK-X

Seiko - oryginał, składak czy podbóbka?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dłuższego czasu przeglądam forum ale tylko się przyglądam.

Chciałbym dowiedzieć się czegoś na temat pewnego zegarka. Zegarek znaleziony u szwagra, który twierdzi, że dostał go od ojca (marynarza) w dzieciństwie po rejsie z Japonii. Przeszukałem internet i nic nie mogę znaleźć na jego temat. Czy ktoś wie coś na jego temat?

Na tarczy napisy: SEIKO, QUARTZ, WATER RESIST,100M

http://imageshack.com/a/img922/4292/f2daJT.jpg

Na deklu napisy: SEIKO, BASE METAL BEZEL, WATER RESISTANT, STAINLESS STEEL BACK itd. oraz 20-2928, 7025 JAPAN

http://imageshack.com/a/img924/3240/LSgIDW.jpg

Pod deklem nic ciekawego:

http://imageshack.com/a/img922/5128/6kKVvS.jpg

Na mechanizmie napisy: UNADJUSTED MIYOTA CO. JAPAN, ONE1 JEWEL

http://imageshack.com/a/img923/3582/EiyGP4.jpg

Oryginał, składak czy podróba? Ktoś pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli całe opowiadanie o zegarku jest prawdziwe to obawiam się że ojciec marynarz został wydym..y

 

zegarek wygląda jak podróbka nie wiadomo czego a bicia napisów na deklu to jakaś porażka


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niestety nic nie warty shit.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Z_bych
      1. SEIKO 5 SPORTS STREET AUTOMATIC BLACK SRPD79K1
      Cena 1250 + koszt wybranej wysyłki
      Stan 9/10 - proszę obejrzeć zdjęcia, ewentualnie pytać.
      Zegarek z roczną gwarancją
       
      Cały czarny a jednak zadziwiająco czytelny i w dzień i w nocy. W nocy to oczywiste, w końcu to Seiko i świeci jak na Seiko przystało, ale w dzień także nie ma żadnych problemów, bo stalowe, polerowane ramki indeksów i wskazówek łapią każdy promień światła. 120-klikowy bezel działa super, jest na dodatek wzorcowo spasowany – ZERO luzów a jednak działa Czarna, matowa koperta wygląda super i nie sprawia wrażenia plastikowości, co, niestety, nie jest standardem. Jednym słowem – zadziwiająco udany pod każdym względem, czarny zegarek. 
      A! Super leży na małym nadgarstku a na dużym (niestety ) tylko lepiej. Szczególnie na dedykowanym, pasowanym do koperty pasku z kauczuku od Wujka Seiko (nie silikon, kauczuk, który na dodatek po dniu noszenia nie wymaga odkurzania. Poważnie, ten pasek nie łapie kurzu... (Może by go nie sprzedawać? )
      No dobra, konkrety.
      1. zegarek w stanie nowym
      2. komplet z pudełkami, oryginalnym NATO, instrukcjami itd.
      3. mechanicznie bez zarzutu
      4. wizualnie bez zarzutu
      SPECYFIKACJA
      Marka: Seiko SRPD79K1 Wymiary: średnica: 42 mm, wysokość 13 mm, uszy 22 mm Mechanizm: automatyczny Seiko 4R36 (min. 41 h rezerwy chodu, częstotliwość 21600bph, 24 kamienie, dzień tygodnia, dzień miesiąca Koperta: stalowa Bezel: jednokierunkowy Dekiel: przeszklony, zakręcany Szkło: mineralne (Herdlex) Pokrycie indeksów i wskazówek: LumiBrite Wodoszczelność: 10 Atm (100 m) Pasek: oryginalny, nylonowy z logowaną klamrą i kauczukowy od Uncle Seiko   
      2. SEIKO SPB257J1 – CZARNY ŻÓŁW W ROZMIARZE 40 MM
      Cena 4300 + koszt wybranej wysyłki
      Stan 9/10 - proszę obejrzeć zdjęcia, ewentualnie pytać.
      Zegarek z roczną gwarancją
       
      Limitowana do 5550 sztuk na świat wersja klasycznego żółwia Seiko. SPB257 utrzymał proporcje większej, klasycznej wersji 44 dzięki czemu nie tracąc nic z super wyglądu większego brata oraz z jego funkcjonalności. Wskazówki napędza doskonały mechanizm 6R35 stosowany w najlepszych modelach Seiko.
      Zegarek w bardzo dobrym stanie, nie dopatrzyłem się śladów noszenia. Mechanicznie zegarek bez zastrzeżeń.
      Paski są nowe, nie były używane.  
      Sprzedawany jest pełny, sklepowy komplet. Zegarek kupiony w polskim salonie w czerwcu 2022 r. wypełniona karta gwarancyjna.
      Specyfikacja:
      Mechanizm: automatyczny, cal. 6R35, możliwość ręcznego dokręcenia mechanizmu, stopsekunda, 24 kamieniowy, rezerwa chodu 70 h Koperta: stalowa Szkło: szafirowe, wewnętrzny antyrefleks Rodzaj paska: wymiennie: nylonowy (nato) i silikonowy Obrotowy bezel jednokierunkowy, antyrewersyjny Datownik: pojedynczy, dzień miesiąca Pokrycie warstwą fosforyzującą LumiBrite Dodatkowe uszczelnienie Zakręcana koronka i dekiel Wodoszczelność: WR200 / 20ATM / 200M Wymiary koperty: szerokość: 40,5 mm, grubość: 13 mm Szerokość paska: 20 mm Obwód paska: minimalny: 15,5 cm, maksymalny: 26 cm Produkcja: Japonia  




















    • Przez Funky_Koval
      Cena: 2200 zł  (wysyłka paczkomatem wliczona)
       
      Seiko SPB077J1, model obecnie już nie produkowany. Stan zegarka: asekuracyjnie 8,5/10. Dbałem o niego, nosiłem na zmianę z innymi modelami tylko do pracy w biurze.
      Szkło czyste, jakieś mikro ryski na bezelu czy uszach od zmiany pasków. Żadnych wgniotek. Zegarek w 100% sprawny, chodzi zgodnie ze specyfikacją. Nie zamieniam się,
      cena ostateczna raczej go sobię zostawię jeżeli się nie sprzeda. Jestem jego pierwszym właściecielem sprzedaję:
       
      -zegarek
      -oryginalne pudełko
      -papiery, rachunek,  instrukcję wszystko jest
      -zdjęte ogniwa OEM bransolety oraz dodatkowej
      -w komplecie z dodatkową bransoletą od Strapcode, dedykowaną pod ten model:
      https://www.strapcode.com/collections/for-seiko-mm200/products/metal-ss-bcl20-b109
       
      Zapraszam!

      Dodatkowe informacje:

      Model:    SPB077J1
      Marka:    Seiko
      Rodzaj:    Certyfikowany diver
      Wodoszczelność    200 metrów
      Mechanizm:    Automatyczny, Seiko 6R15, japoński
      Rodzaj koperty:    Stal szlachetna
      Szerokość koperty: ~43.00 mm
      Grubość koperty: 13.00 mm
      Kolor tarczy: Czarny
      Szkiełko: Szafirowe z bezbarwnym anyrefleksem
      Szerokość Paska: standardowe 20.00 mm
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

    • Przez dodge66
      Na sprzedaż leci Seiko SNK809 z sercem 7S26C. Ten mały pilot przeleżał u mnie dobre kilka lat, dosłownie o nim zapomniałem. Jest to delikatny MOD - szczotkowana koperta z polerowanymi elementami lunety zdecydowanie ma więcej smaczków niż standardowa wersja matowa. Szkiełko jest haselitowe, co pozwala na przyjemną grę światła na polerowanej tarczy i utrzymuje klimat vinatge. Zegarek sprzedaję na pasku tropic, myślę, że pasuje idealnie
       
      Stan wizualny oceniam (dla bezpieczeństwa) na 8/10 - żadnych rysek na kopercie, oba szkiełka czyste bez skaz. Mechanizm natomiast wymaga uwagi - nie reaguje na pierwszą pozycję koronki przez co nie można szybko zmienić daty. Kręcąc koronką w drugiej pozycji jest to możliwe, oczywiście mechanizm sam zmienia datę o północy. Poza tym wszystko OK  
       
      Cena: 350zł 320zł plus koszt wybranej przesyłki (Paczkomat 20zł)
       
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

    • Przez Feymozim
      Niestety zegarek trafił do mnie z innego zakładu po rzekomym serwisie, plusem jest to że nic nie ruszył to nie miał okazji niczego uszkodzić  
      Naprawa Seiko na mechanizmie 4R35B

    • Przez Funky_Koval
      Cena: 2299 zł  (wysyłka kurierem wliczona)
       
                                    Seiko SPB077J1, model obecnie już nie produkowany. Stan zegarka: asekuracyjnie 8,5/10. Dbałem o niego, nosiłem na zmianę z innymi modelami tylko do pracy w biurze.  Szkło czyste, jakieś mikro ryski na bezelu czy uszach od zmiany pasków. Żadnych wgniotek. Zegarek w 100% sprawny, chodzi zgodnie ze specyfikacją.
      Nie zamieniam się, cena jest ostateczna. Raczej go sobię zostawię jeżeli się nie sprzeda. Jestem jego pierwszym właścicielem, sprzedaję:
       
      - zegarek
      - oryginalne pudełko
      - papiery, rachunek,  instrukcję wszystko jest
      - zdjęte ogniwa obu bransolet
      - w komplecie z oryginalną oraz dodatkową bransoletą od Strapcode, dedykowaną pod ten model:
      https://www.strapcode.com/collections/for-seiko-mm200/products/metal-ss-bcl20-b109
       
      Zapraszam, jestem osobą sprawdzoną na forum sprzedałem tutaj już kilka zegarków. 

      Dodatkowe informacje:

      Model:    SPB077J1
      Marka:    Seiko
      Rodzaj:    Certyfikowany diver
      Wodoszczelność    200 metrów
      Mechanizm:    Automatyczny, Seiko 6R15, japoński
      Rodzaj koperty:    Stal szlachetna
      Szerokość koperty: ~43.00 mm
      Grubość koperty: 13.00 mm
      Kolor tarczy: Czarny
      Szkiełko: Szafirowe z bezbarwnym anyrefleksem
      Szerokość Paska: standardowe 20.00 mm
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.