Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bart_ek92

Proszę o pomoc w identyfikacji zegarów wiszących

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc w identyfikacji 2 zegarów wiszących. Pierwszy z nich to Junghans, natomiast chciałbym się dowiedzieć coś więcej, np: z którego roku pochodzi. Na werku ma wybity numer: W 202 28 6. Czy to oznacza ze pochodzi z 1928 roku? W załączniku zdjęcia. Drugi zegar ( w ciemnej obudowie) niestety nie posiada żadnej sygnatury, jedynie numer na mechanizmie: 81 900. Jakiej może być produkcji i który rok? Proszę o pomoc.

post-90639-0-04381100-1493030263.jpg

post-90639-0-75647400-1493030273.jpg

post-90639-0-91343100-1493030283.jpg

post-90639-0-62939500-1493030296.jpg

post-90639-0-84254100-1493030317.jpg

post-90639-0-67387000-1493030331.jpg

post-90639-0-19942100-1493030770.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi to chyba Carl Werner z lat 90 XIX w. , natomiast o datowaniu Junghansa na forum tego dużo .


Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje. W tym drugim znalazłem jeszcze pod tarczą na werku wyryty napis: M 21348n, i w lewym dolnym rogu: 20. Co to może oznaczać?

post-90639-0-81257500-1493063819.jpg

post-90639-0-40463300-1493063826.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cechą charakterystyczną werków Carla Wernera był podobnie jak u Lenzkirchów jednostronny mostek wychwytu, który tu nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko przez pewien czas, pod koniec już nie. Ale ja się nie poważę powiedzieć co to jest. W pewnym okresie FMS, CW, Kienzle i kilka innych firm były niemal identyczne :(


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie tego drugiego ciemnego zegara. Wedlug mnie jest to albo francuski albo szwajcarski zegar. Konstrukcyjnie jest bardzo podobny do zegarow Pendule de cheminée, ktore byly co prawda na dzwonku a ten jest na gongu, ale roznica jest mala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały problem w tym, że Niemcy, począwszy od Lenzkircha namiętnie kopiowali ten francuski styl werków. Zresztą Lenzkirch na początku (w latach 50) zamawiał tam mechanizmy. Potem pojawił się około 1883 roku Werner i nawet się reklamował ze są one "nach Franzosischer Art". Czyli koło liczące na plecach, mostek kotwicy na jednej śrubie itd. O ile Niemcy nie przebili Francji w liczbie werków kominkowych, to w zakresie produkcji werków do zegarów ściennych osiągnęli druzgocącą przewagę. Ścienne Japy Freres w stylu wiedeńskim spotyka się bardzo rzadko, częściej w skrzyniach Oeil de Boeuf.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bart_ek92

Czy moglby kolega  podac dlugosc wahadla w cm od srodka soczewki do zawieszki oraz zrobic zdjecia mechanizmu w srodku. Bardzo mnie ten mechanizm interesuje :)

dziekuje

 

edit: oczywiscie chodzi mi o ten drugi ciemny zegar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Dziekuje.

Nie jestem pewny, ale chodzi mi po glowie szwajcarska firma Tschudin & Heid

Co chcesz zrobic z tym zegarem? jesli moge zapytac?

 

edit: gdzie go zdobyles? moze to pomoze w zlokalizowaniu pochodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za zainteresowanie. Jeszcze nie wiem co chcę z nim zrobić. Kupiłem go jakiś czas temu na giełdzie staroci. Sprzedający nie wiedział zbyt dużo na jego temat, powiedział tylko, że jest dość stary :), a teraz chciałem się dowiedzieć coś więcej na jego temat, bo oglądałem go już kilka razy i szukałem info na w internecie ale nic konkretnego nie ustaliłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.