Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bishopx1

SEIKO SARB033 - warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wpadł mi w oko SEIKO SARB0033 wystawiony na alledorgo pod linkiem http://allegro.pl/zegarek-seiko-sarb033-automat-okazja-3303l-i6798877577.html porównałem zdjęcia z tymi dostępnymi na stronie https://www.seiyajapan.com/products/s-sarb033 nie dopatrzyłem się różnic, jako że jestem nowicjuszem proszę o opinie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Klasyk. Jak masz blisko podjedź na odbiór osobisty i jeszcze ze 150 urwiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek wart rozważenia. Ale bez przesady z tym urwaniem 150 zł. Może od razu 300 zł? :P Nie sugerowałbym koledze na wstępie takie mocne negocjacje bo Sprzedającego może to zdenerwować. Wydaje mi się, że zegarek jest w dobrej cenie, ale faktycznie gdybyś miał go odbierać osobiście to o rabat wręcz należy zapytać Być może przy zakupie poza allegro i ominięciu opłat, Sprzedający byłby skłonny na sprzedaż za równego tausena :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Zegarek wart rozważenia. Ale bez przesady z tym urwaniem 150 zł. Może od razu 300 zł?

 

Allegro pobierze od sprzedającego 10% prowizji czyli 110 zł. Odjąć koszt przesyłki nie widzę niczego dziwnego w tym co napisałem. Trzeba tylko podjechać i kupić. Proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Allegro pobierze od sprzedającego 10% prowizji czyli 110 zł. Odjąć koszt przesyłki nie widzę niczego dziwnego w tym co napisałem. Trzeba tylko podjechać i kupić. Proste.

Dokładnie tak jest. A pomijając opcję Allegro zdarzało mi się coś kupić w lombardzie i są mocno skłonni do upustów. Nie twierdzę że wszędzie tak jest, ale zawsze warto próbować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu bym Ci go podebrał :)

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

W Poznaniu bym Ci go podebrał :)

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Nieładnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieładnie :)

Ech :) co poradzić. Potwierdzam z doświadczenia że prowizja plus 50-100 zł są do urwania. :)

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10% przy kup teraz allegro pobiera?? Rozbój w biały dzień, byłem pewny, że max 5% :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10% przy kup teraz allegro pobiera?? Rozbój w biały dzień, byłem pewny, że max 5% :ph34r:

 

10% kategoria biżuteria i zegarki to jest naprawdę nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazarku masz chyba sarb 035 w podobnej cenią z paskiem i nie używaną bransoletą

 

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SARB033 w takim stanie i komplecie za 1000 czy nawet 1100zł to dobra oferta, najtańsze nowe zaczynają się od ok. 1200 + opłaty graniczne.

 

Allegro mocno przegina, pewnie coraz więcej ludzi ucieknie na Ebay - dla prywatnych wystawienie bezpłatne, prowizja max koło 50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu bym Ci go podebrał :)

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Akurat na weekend byłem w Poznaniu więc zakup się chwilę przeciągnął, zegarek jest już u mnie  :D  - dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

10% kategoria biżuteria i zegarki to jest naprawdę nieporozumienie.

Nie tylko biżuteria i zegarki. Taryfikator prowizji jest tak pokręcony jak nadepnięta żmija żebyś tylko nie doczytał jak cię rolują. Do tego zlikwidowali cały dorobek komentarzy, nie wiesz z kim robisz interes. Dla wiadomości kolegów dodam, ze można wystąpić o zwrot prowizji, kontrahent przecież moze się rozmyślić. ;)

To działa, sprawdziłem :D

Akurat na weekend byłem w Poznaniu więc zakup się chwilę przeciągnął, zegarek jest już u mnie :D - dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

To napisz, ile utargowałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko biżuteria i zegarki. Taryfikator prowizji jest tak pokręcony jak nadepnięta żmija żebyś tylko nie doczytał jak cię rolują. Do tego zlikwidowali cały dorobek komentarzy, nie wiesz z kim robisz interes. Dla wiadomości kolegów dodam, ze można wystąpić o zwrot prowizji, kontrahent przecież moze się rozmyślić. ;)

To działa, sprawdziłem :D

 

 

Gorzej jak wyjdzie, że jednak sprzedałeś i oszukujesz - przecież gość może kliknąć (ależ jak to, przecież mam ten zegarek!) i po zabawie. Nie chcę się w to bawić, aż tak bardzo nie zależy mi na sprzedaży, bo nie zarabiam na tym - szkoda, że teraz to już szybciej stracę na alledrogo (tak powinna brzmieć ta nazwa w rzeczywistości)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Gorzej jak wyjdzie, że jednak sprzedałeś i oszukujesz...

Moja dewiza brzmi, że SŁOWO DROŻSZE OD PIENIĘDZY. Jedyny warunek to taki, ze działa to w obie strony. Ukradziono mi 100 % pozytywnych komentarzy ciułanych przez ponad dziesięć lat i teraz nie mam wobec nieuczciwego partnera ani krztyny zobowiązań. A jak chytry wychodzi, to klinicznym przykładem moze być Blablacar. Zaczęli kosić frajerów na 20% , zafundowali sobie biura w najdroższym biurowcu w Warszawie Plac Unii i co ? Po roku kicha, super promocje, pokochali użytkowników i takie tam ... w podtekście czytaj - strzyżenie nie wyszło. Mam nadzieję, ze All ... wyjdzie podobnie ;)

Ale żeby nie wyszło OT, to ciekawe jak wyszły negocjacje naszego kolegi w sprawie SARB 033 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja dewiza brzmi, że SŁOWO DROŻSZE OD PIENIĘDZY. Jedyny warunek to taki, ze działa to w obie strony. Ukradziono mi 100 % pozytywnych komentarzy ciułanych przez ponad dziesięć lat i teraz nie mam wobec nieuczciwego partnera ani krztyny zobowiązań. A jak chytry wychodzi, to klinicznym przykładem moze być Blablacar. Zaczęli kosić frajerów na 20% , zafundowali sobie biura w najdroższym biurowcu w Warszawie Plac Unii i co ? Po roku kicha, super promocje, pokochali użytkowników i takie tam ... w podtekście czytaj - strzyżenie nie wyszło. Mam nadzieję, ze All ... wyjdzie podobnie ;)

Ale żeby nie wyszło OT, to ciekawe jak wyszły negocjacje naszego kolegi w sprawie SARB 033 :)

 

Zgodzę się z Tobą - ja też miałem 100% pozytywów zbieranych latami. Teraz nie wiadomo z kim tak naprawdę chcesz przeprowadzić transakcję ponieważ wszystko znika po 12miesiącach. Tylko i wyłącznie firmy sprzedające gadżety po złotóweczce będą miały wiarygodność poprzez komentarze. 

Powinno być tak, że stare komentarze do zmian zostają a tylko nowe są dodawane w trybie 12miesięcznego resetu. Przynajmniej wiedziałbyś połowicznie z kim przeprowadzasz transakcję. Co z tego, że jest napisane o użytkowniku, że ma konto od 15lat, jeżeli nic na nim nie sprzedał przez te lata - zero wiarygodności - a teraz nagle wystawia moonwatcha za 10tyś.

 

Dlatego też wolę np tutaj na forum sprzedać swój zegarek - bo po pierwsze trafi do forumowicza, a po drugie dwie strony będą zadowolone (można kupić zegarek taniej niż na allegro i na tym nie stracić jednocześnie). 

 

Ewentualnie wchodzi w grę dogadanie się poza allegro ze sprzedającym jak w przypadku tematowego seiko. Tylko prawda jest taka, że nie każdy tak by chciał, ponieważ uważa, że bezpieczniej jest przeprowadzić transakcję przez kup teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

 Dlatego też wolę np tutaj na forum sprzedać swój zegarek ... Ewentualnie wchodzi w grę dogadanie się poza allegro ze sprzedającym jak w przypadku tematowego seiko. Tylko prawda jest taka, że nie każdy tak by chciał, ponieważ uważa, że bezpieczniej jest przeprowadzić transakcję przez kup teraz.

Dokładnie tak :)

W przypadku wspomnianego moonwatcha i tak warto ruszyć cztery litery i transakcje przeprowadzić z ręki do ręki. Portal zyska tylko prowizję od wystawienia, bo zresztą widzę ze ludzie traktują go jak słup ogłoszeniowy. Ciekawe, kto im doradza :(

Ponieważ z uczestnictwa w All ... nie wynikają żadne gwarancje wiarygodności, ludzie za udzielenie obniżki decydują się na transakcje poza portalem. Sprzedawałem niedawno cztery przedmioty wyposażenia motocyklisty i trzy poszły poza systemem.

Chyba że ja mam takie "wzięcie", bo już kilka razy spotykałem się z sytuacjami, ze nie mając pieniędzy albo mając "grube" ludzie proponowali mi wzięcie towaru i zapłatę w późniejszym terminie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie motocyklisty to trochę inna sprawa - to jest moim zdaniem nieco inny hermetyczny świat :)

Ale w sumie podobnie powinno być z zegarkami - lecz tutaj nie spotkałem się z takim zaufaniem jak wśród motocyklistów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby nie wyszło OT, to ciekawe jak wyszły negocjacje naszego kolegi w sprawie SARB 033 :)

Co do negocjacji - to sprzedający nie chciał nic puścić powiedział że i tak ma zainteresowanie i napewno sie za tą kwotę sprzeda - z drugiej strony jak go zobaczyłem to wiedziałem że go kupię - bardzo mi się spodobał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Co do negocjacji - to sprzedający nie chciał nic puścić powiedział że i tak ma zainteresowanie i napewno sie za tą kwotę sprzeda - z drugiej strony jak go zobaczyłem to wiedziałem że go kupię - bardzo mi się spodobał.

 

Nawet prowizji nie odpuścił ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.