Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dybcus

Sputnik Poljot 23 jewels automatic - czy warto reanimować?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów

Stałem się posiadaczem sputnika/ufo :) Poljot w automacie na 23 kamieniach - do reanimacji. Raczej nigdy nie był serwisowany. Zegarek może nie jest w tragicznym stanie (szkiełko przy godzinie 1 i 5 mocno porysowane, koperta z ryskami), ale nie najlepiej ma się jego mechanizmem (nie czuję się na siłach do ściągania dekielka). Otóż po nakręceniu, zegarek znacznie spieszy, przycisk od ustawiania daty nie działa - daty się zmieniają przy ruchach wskazówek, ale nie da się ustawić konkretnej daty  - dzień tygodnia/data. Czy da się jeszcze coś z tym zrobić za rozsądne pieniądze? Czy raczej zostawić zegarek wyłącznie jako pamiątkę? Jeśli jest sens naprawiania zegarka, byłbym wdzięczny za namiary na godnych polecenia zegarmistrzów w Nowym Sączu, względnie Kraków. Będę wdzięczny również o opinie o samym zegarku, jego serduszku. Poniżej zdjęcia zegarka. Będę wdzięczny za pomoc

post-97355-0-99443900-1493830537_thumb.jpg

post-97355-0-31022100-1493830538_thumb.jpg

post-97355-0-70676800-1493830538_thumb.jpg

post-97355-0-05335900-1493830539_thumb.jpg

Edytowane przez dybcus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Poljot SPUTNIK ? :)

Pierwszy raz słyszę/czytam taką nazwę, zawsze myślałem, że to UFO.

Ale tez kosmicznie, niech będzie ;)

 

Warto naprawiać, zwłaszcza jeśli to pamiątka.

W kwestii majstra nie pomogę, ale myślę, że ktoś inny zaraz dopisze namiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz PW do Kolegi Krzyśka  ( bahuone ) on Ci doradzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Franki72 dobrze radzi. Napisz do bahuone i raczej temat będziesz miał załatwiony. Jest z Sącza. Zegarek jesli tylko chodzi to prawdopodobnie nie będzie problemu z naprawą. poza tym to popularny i nieskomplikowany mechanizm.

 

 

A tak na przyszłość to nie trzeba do każdego pytania zakładać nowego tematu. można było np zapytać w "Dziale technicznym".

Prawie wszystko już było wystarczy poszukać :)

Temat za jakiś czas uważam do usunięcia.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość do kolegi bahuone wysłana. Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niechcąc tworzyć nowego tematu, a szukając odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie podpinam się tutaj :)

Szukam rodziny Poljotów UFO, jakie były kolorystyki tarcz itp. Czy są gdzieś katalogi, w których je opisano, bo ja póki co nie znalazłem i na naszym rodzimym forum i watchuseek, więc wolę zapytać ekspertów 🙂

Mam takiego oto Poljota UFO, trochę wyblaknietego i z plamkami, już wiem, że z kopertą chromowaną ponownie. Chyba u mnie tarcza zielona /seledynowa była nim się odbarwiła...
 
I po namyśle, czy przydomek "UFO" jest do tego rodzaju Poljota stosowany powszechnie? Bo Google translator nie pomógł mi z rosyjsko jezycznymi stronami pod takim hasłem...
 
 

 

 

Edytowane przez Salahan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie trzy 

Imo ta tarcza z olimpiada'80 też może być 

 

RemiWIN_20200726_15_54_32_Pro.thumb.jpg.18944a0aae3aa54629af0ebf21ef1fb0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorów i tarcz jest conajmniej kilka. Do tego limitka z olimpiady 1980 r. w Moskwie. Ale katalogu do nich chyba nie ma. I mam wątpliwości, bardziej w lata 70te czy 80te je sytuować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mam wątpliwości, bardziej w lata 70te czy 80te je sytuować?

zdecydowanie 80-te

_ _ _ _

@Remi124 , pierwszy raz widzę tarczę poljota z olimpiadą w tej kopercie! czy ona nie powinna występować wyłącznie w kopercie UFO?


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.