Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ZureQ

Stary kieszonkowy zegarek niewiadomego pochodzenia.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ,

 

Posiadam stary zegarek kieszonkowy nakrecany , dostalem go kiedys od babci i bardzo chcialbym sie czegos o nim dowiedziec , kraj pochodzenia, wiek itp.Ponizej wstawiam kilka jego zdjec. Bardzo prosze o pomoc bo strasznie interesuje mnie jego historia.

 

https://images81.fotosik.pl/558/232b4e7f066bcf6cmed.jpg

 

https://images82.fotosik.pl/558/cdabc40a26374dafmed.jpg

 

https://images83.fotosik.pl/558/abd1e30d635031f5med.jpg

 

https://images82.fotosik.pl/558/d66cad7dd1770e93med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bildmarke_alpina13.jpgAlpina Unia Horlogères SA /SA MONTRES Alpina GruenGilde Zegarki, ustaleń; Biel, Szwajcaria; Założona w 1883 roku przez Gottlieb Hauser w Winterthur; zarejestrowanym w dniu 07.08.1934

żródło  http://mikrolisk.de/show.php?site=280&suchwort=A&searchMode=exact&searchWhere=trademark#sucheMarker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z jego wartoscia ? Byly recznie wykonywane ? Jest cos wart czy moze jest to zegarek robiony na sztuke i nie ma zadnej wartosci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum zegarków nie wyceniamy...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cóż to za pojęcie "zegarek robiony na sztuke"? W jednym egzemplarzu, ręcznie?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zle zrozumiales moje pytanie , nie chodzilo mi o jego wycene ale o ewentualna wartosc , tzn. czy jest cos warty czy kompletnie nic.

Dokladnie Antiquarius.maximus , o to mi chodzilo w tym stwierdzeniu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Fakt. Nie byłem, wzięli mnie od razu do Ministerstwa Wojny ;)

Moze zle zrozumiales moje pytanie , nie chodzilo mi o jego wycene ale o ewentualna wartosc , tzn. czy jest cos warty czy kompletnie nic.

Dokladnie Antiquarius.maximus , o to mi chodzilo w tym stwierdzeniu;)

 

Wartość jest niewielka. Na dodatek rzecz nieznana to stan mechanizmu.

Ze względu na Babcię należy mu się czyszczenie i nałożenie wskazówek (godzinowa i minutowa są - kiepsko widać?).


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm jest praktyczne według mojej oceny w stanie idealnym , po nakreceniu wszystko śmiga jak należy zegarek działa i czas mierzy perfekcyjnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekundnik też?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Mechanizm jest praktyczne według mojej oceny w stanie idealnym , po nakreceniu wszystko śmiga jak należy zegarek działa i czas mierzy perfekcyjnie

Na fotce nie widać żeby miał wskazówkę sekundnika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie moj blad, jest wskazówka minutowa i godzinowa tylko.

 

A co oznacza to 273A na mechanizmie na pierwszej fotce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich uzytkownikow niewiem czy w dobrym temacie pisze ale chodz mi o okreslenie co to za zegarek wiem tyle ze zloty i nic poza tym czy ktos mi umie pomoc z okresleniem tego zegarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich uzytkownikow niewiem czy w dobrym temacie pisze ale chodz mi o okreslenie co to za zegarek wiem tyle ze zloty i nic poza tym czy ktos mi umie pomoc z okresleniem tego zegarka

My tez już teraz wiemy, ze złoty...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich uzytkownikow niewiem czy w dobrym temacie pisze ale chodz mi o okreslenie co to za zegarek wiem tyle ze zloty i nic poza tym czy ktos mi umie pomoc z okresleniem tego zegarka

:wacko:


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalabym zdjęcie ale ni chce mi wejsc bo za maly rozmiar jest w dodawaniu zdjec a bardz bym chciala sa jest korona u gory potem cyfry oznaczajace zloto 56 585 14k a po bokach jakies znaki tak jakby wiewiórka po obu stronach ponizej cyfra 52 i ponizej 164949 i jakis znaczek wszystko wybite w zlocie nie ma za to marki zegarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalabym zdjęcie ale ni chce mi wejsc bo za maly rozmiar jest w dodawaniu zdjec a bardz bym chciala sa jest korona u gory potem cyfry oznaczajace zloto 56 585 14k a po bokach jakies znaki tak jakby wiewiórka po obu stronach ponizej cyfra 52 i ponizej 164949 i jakis znaczek wszystko wybite w zlocie nie ma za to marki zegarka

no po takim obrazowym opisie to nawet wróż Maciej jest bezradny :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly rozmiar dostepu tylko 500kb

Mam maly rozmiar dostepu tylko 500kb

Na raty zdjecia

post-98586-0-77541000-1500118312_thumb.jpg

post-98586-0-53609000-1500118856_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MECHANIZM To takie trudne by z uwagą przeczytać co napisał kol Piotr Ratyński? Trzeba unieść tę wewnętrzną klapkę i zrobić zdjęcie tego co jest pod nią...i zamieścić na forum...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek szwajcarski, tzw. "no name" nie ma żadnej sygnatury, to pozostanie anonimowy. Mechanizm średniej jakości prawdopodobnie od jednego z producentów surowych mechanizmów (Ebauches).


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez Feymozim
      Ostatnio miałem przyjemność naprawiania Junghansa z lat 60 z systemem nastawczym chybotki. 
      Zegarek był w ciężkim w stanie ale pomimo tego że w ogóle nie chodził udała się reanimacja.






    • Przez Kacperek_77u
      Przeglądając forum zawsze brakowało mi tego tematu gdzie można by było pokazać aktualną wschodnią sytuacje z zegarkami lub pogadać o późnych rusach
       
      Jako pierwszy post odrazu zadam pytanko-co myślicie o tym?
      https://www.facebook.com/100064452019478/posts/pfbid0bdxJCFyPFup3ZVNeUDKFeFW1fi3KRnuatkL7mwytZbRBph2wfrwLBjMEzKUFNksdl/?sfnsn=mo
       
    • Przez Tysia89
      Dzień dobry drodzy forumowicze.
      Proszę o informację na temat tego zegarka. 
      Polecił mi Was zegarmistrz Pan z Gorzowa Wielkopolskiego, u którego szukałam informacji na temat mojego zegarka. 


      VID_20230728_142934.mp4

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.