Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
saabik

Zakup przez shoppinginjapan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukając modelu Casio BGA-1200C-7BJF trafiłem na stronę 'shoppinginjapan'. Jest zegarek, jest opis e już tylko pozostało kilka sztuk, no i jest dylemat co z tym zrobić.

Cena zegarka 236$. Nie mam pojęcia ile przyjdzie za niego zapłacić w Polsce [vat + cło]? Nie wiem też jak wygląda sprawa z wiarygodnością tej strony/sklepu?

Niestety nie znam nikogo kompetentnego z tej dziedziny żeby mi pomógł.

Na forum jest kilka tematów o baby-g ale to ślepa uliczka. Ja mam upatrzony model. Został mi miesiąc czasu na jego zdobycie i sprawa rozchodzi się tylko o pewne, wiarygodne sprowadzenie go do PL.

Czy ktoś jest mi w stanie pomóc? Doradzić czy kupować z tej strony czy może gdzieś indziej? Czy koszty wyjdą równe cenie zakupu? Bardzo proszę o przydatne informacje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona sprawdzona. Opłaty w PL to jakieś 1/3 wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep pewny, bardzo sprawny i miły kontakt z nimi. Opłaty graniczne duże i raczej nie do uniknięcia - symboliczne cło ale VAT 23% od całości ( cena + koszt przesyłki ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również potwierdzam wiarygodność sklepu. Kupowałem kilkukrotnie. Opłaty szacunkowe takie same jak w każdym sklepie spoza Unii.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jeśli opłaty są do 30% to mogę to przeżyć.

A jak jest z okresem oczekiwania? Jak kupię na dniach to kiedy mogę się spodziewać paczki?

Dla porównania paczka ze Szwecji przyszła mi po 10dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przesyłka EMS z Japonii idzie kilka dni, potem wszystko zależy od urzędu celnego - jak policzą od razu to jest szybko ( ja miałem czasem po tygodniu od wysłania z JP do odbioru na poczcie ), jak im zejdzie to i kolejny tydzień a jak mają wątpliwości to najpierw przychodzi od nich list polecony z prośbą o przesłanie informacji o zawartości i wartości.

Akurat jak kupowałem od SIJ to nie było problemu, UC szybko odprawił ale np. teraz paczka mi utknęła - wysłana 3.05 z Tokio, 7.05 w Warszawie i do teraz "w transporcie".

Przesyłki wewnątrz EU idą szybciej, kurier 2 dni.

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli wysyłka powinna pójść sprawnie :)

Teraz pozostało tylko zarejestrować się i kupić :)

Dziękuję za wszystkie wpisy. Chyba mam jasną sytuację więc póki co już nie pytam o nic.

Edytowane przez saabik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. W 2021 dalej tak samo wygląda cło i podatek? Czaje się na g shocka gw9300 z przesyłką wychodzi mi 321 dolców. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowalem tam niedawno zegarek. Zakup 16.12, u mnie dhl dostarczyl 22.12.

Chyba dostalem jakis kod rabatowy do tego sklepu na 20$. Jesli zdecydujesz sie na zakup daj znac, odstapie, bo mi sie nie przyda, a moze zadziala.


oplaty od zegarka za 240 $ wyszly 189 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe kurde to zapóźno bo już nadali paczkę. Jak wygląda płatność tych opłat ? 

Edytowane przez pazikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.telefon od dhl- podajesz swojego maila-

2. na maila dostajesz liste dokumentow do przedstawienia aby odprawic paczke

3.wysylasz ww.dokumenty mailem

4.otrzymujesz powiadomienie o wysokosci oplat

5. uiszczasz oplaty online

6.paczka zostaje wydana do dostarczenia

caly proces jest bardzo sprawnie przrprowadzony. Porownujac z fedexem to dhl jest super.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakturę, potwierdzenie złożenia zamówienia ze sklepu internetowego - Printscreen z ceną zegarka, oświadczenie jaki przedmiot jest w paczce z czego jest wykonany ile sztuk. Szczegółowe info otrzymasz w wiadomości od DHL w raz z adresem email na jaki masz to wysłać. Należy to zrobić sprawnie wtedy szybciej odprawią paczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest już u mnie. Wczoraj rano o 6 dostałem maila od DHL.  Nie musiałem nic wysyłać. Opłata wynosiła 240 zł. Cena zegarka 321 dolców z przesyłką ubezpieczoną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.