Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Waldeusz

6R27 - jestem pod wrażeniem ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Musze przyznać wprost.... że jestem pod dużym wrażeniem  :)

Nie miałem "mechanika" od dość długiego czasu, a te które miałem precyzją nie grzeszyły ;)

 

No ale mowa o moim nowym Seikaczu na werku 6R27. Obserwowany od tygodnia i porównywany z DCF-em

Maksymalna (zauważona) odchyłka dobowa to ~2s - od 5.05 do dziś  spóźnia się o 1 sek

- na reku przebywa ok. 10-12 godzin, później go odkładam na nocleg w różnych pozycjach

ale jakoś nie widzę szczególnej różnicy w tym jak "leżakuje"

 

Jeśli utrzyma takie wyniki chodu przez dłuższy czas ... to naprawdę chylę czoła

i ciesze się, że nie przepłaciłem za Szwajcara z certyfikatem COSC :P

 

post-97299-0-85796500-1494667803_thumb.jpg

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój żółw SRP779 (4R36) nie robi praktycznie żadnych odchyłek przy noszeniu powyżej 10 godz. dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój żółw SRP779 (4R36) nie robi praktycznie żadnych odchyłek przy noszeniu powyżej 10 godz. dziennie.

U mnie z tym noszeniem nie ma zbytniej regularnosci, ale z ciekawosci sciagnałem apke do zapisywania wyników

no i tak to wyglada na chwile obecna

- synchronizacja "zero" była 5 maja

 

post-97299-0-04596200-1495152544_thumb.png

 

A przy okazji czy ten "żółw" na 4Rxx o ile pamietam to chyba nie ma stop-sekundy i tylko na rotomacie mozna "dokrecac" ?

 

Rozglądam się za jakimś "nurkiem" wakacyjnym,  z seiko to chyba żółw albo nindża

Na 6R15 wiem ze jest SCUBA - ale raczej 43mm to jak dla mnie max rozmiar koperty

- no i musi być szkło szafir , taką już mam fobie ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A przy okazji czy ten "żółw" na 4Rxx o ile pamietam to chyba nie ma stop-sekundy i tylko na rotomacie mozna "dokrecac" ?

 

 

4r36 ma stop sekundę i dokręcanie. Funkcjonalność jest identyczna, jak w 6r - różnica tkwi w komponentach, SPRON110 vs SPRON510, co skutkuje większą rezerwą chodu w 6r i lepszą dokładnością. Pewnie kilka innych części również, ale jeśli chodzi o funkcjonalność, to niczym nie odbiega w 4r. Masz jeszcze Monstery kolorowe obok żółwi, a szkło zawsze można na szafir wymienić.


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hardlex w nurkach Seiko jest naprawdę twardy. Jak nie przydzwonisz w coś szkiełkiem to nie porysujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ... znalazłem "żółwia" PADI  - na 4R36 i szafirku :)

i nawet mi się zwierzak podoba - tylko obawiam się że 45mm to może być za dużo na moją łapkę

 

Będę chyba musiał się gdzieś ruszyć aby przymierzyć

- tylko nie wiem czy trafie w lokalnych sklepach podobny "kopertowo" egzemplarz

 

 

 

To jest chyba SRPA21K1 .... już mi się mieszają te wszystkie oznaczenia

 

Kandydat nr 2 - SUMO SCUBA na 6R15 i też z szafirem

 

 

 

Ten o symbolu SBDC031J

 

No i teraz który ? ... o ile rozmiar 45 przypasuje  :]

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już zależy od rozmiaru łapy (u mnie niespełna 17cm). Żółw jesty mniejszy, bo l2l ma zauważalnie mniej niż Sumo. Tego drugiego sprzedałem, bo na moim nadgarstku wyglądał komicznie i był niewygodny. Żółw jak klapnie na nadgarstku, tak siedzi bez marudzenia i wygląda dobrze. Koperta jest tak wyprofilowana, że na mniejsze nadgarstki pasuje idealnie - żaden inny zegarek o tym rozmiarze nie leży mi tak dobrze. Jeśli masz niewielkie rozmiary nadgarstka, to żółw będzie lepszym wyborem, jeśli masz większy, to już kwestia gustu. Pomijam już kwestię szafiru w nurasach (mój PADI dosyć brutalnie był potraktowany, kiedy fala mnie na skałę rzuciła, a szkło się nie zarysowało, nie pękło, nic - hardlex ma się dobrze.


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już zależy od rozmiaru łapy (u mnie niespełna 17cm). Żółw jesty mniejszy, bo l2l ma zauważalnie mniej niż Sumo. Tego drugiego sprzedałem, bo na moim nadgarstku wyglądał komicznie i był niewygodny. Żółw jak klapnie na nadgarstku, tak siedzi bez marudzenia i wygląda dobrze.

 

No to byłem dziś na "szopingu"  ;)

 

Dopadłem 2 żółwie na bansolecie i na gumie. Jeden czarny drugi granatowy. Zatytułowane były w gablocie "nowość" :) więc obstawiam że na 4R36

Sumo nie było - był 1 potworek - znaczy sie monster ? ... ale brzydal nie przypadł mi do gustu ;)

 

Miałeś racje - żółwik pomimo swoich 45mm siedzi na łapie całkiem fajnie (zmierzyłem swój nadgarstek ok. 18 cm)

Natomiast co do wersji ... czarny jakiś taki smutny, granatowy praktycznie jak czarny - różnice właściwie widać dopiero na bezelu.

Na bransolecie 100we droższy niż na gumie ? .... aż zapytałem czy można extra dokupić pasek i za ile :D

 

Podsumowując - zdecydowanie wyglądem wygrywa PADI (choć go nie widziałem na żywo)

ale wydaje się być najładniejszy - subiektywnie of course.

 

Teraz troche OFF-Topic - przy okazji oglądnąłem nowy model Casio Edifice z BT

- bardzo ładny i mógłbym się skusić, niestety dość wypukłe szkło mineralne, może się rysować - IMO strzał w stopę.

Oglądnałem też kilka kwarcowych Citizenów z DCF-em ... wykonanie niezłe, design też nie najgorszy

i niestety znów podpadziocha - szkła szafirowe ale bez AR, na tafli kakofonia odbłysków/rozbłysków przez które zegarek staje się nieczytely

nie wiem na ile winne jest samo szkło a na ile być może odbijająca tarcza - ale kolejny strzał w stope...

Jeden model w tytanie chyba był z AR bo wyglądał nazwijmy to "normalnie" tzn. było widać tarcze przez szkiełko ;)

 

A wracając do nurków - widziałem też ładnego TAG-a, tylko w mniej ładnej cenie > 6 klocków za kwarca

no i "pełna profeska" 1000m  WR ... ale to nie mój "target" ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie podoba mi się ten Seiko, ale się boję, że na moją rękę byłby raczej za duży... Pytanie do właściciela - jaki masz obwód i szerokość nadgarstka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dodge66
      Na sprzedaż leci Seiko SNK809 z sercem 7S26C. Ten mały pilot przeleżał u mnie dobre kilka lat, dosłownie o nim zapomniałem. Jest to delikatny MOD - szczotkowana koperta z polerowanymi elementami lunety zdecydowanie ma więcej smaczków niż standardowa wersja matowa. Szkiełko jest haselitowe, co pozwala na przyjemną grę światła na polerowanej tarczy i utrzymuje klimat vinatge. Zegarek sprzedaję na pasku tropic, myślę, że pasuje idealnie
       
      Stan wizualny oceniam (dla bezpieczeństwa) na 8/10 - żadnych rysek na kopercie, oba szkiełka czyste bez skaz. Mechanizm natomiast wymaga uwagi - nie reaguje na pierwszą pozycję koronki przez co nie można szybko zmienić daty. Kręcąc koronką w drugiej pozycji jest to możliwe, oczywiście mechanizm sam zmienia datę o północy. Poza tym wszystko OK  
       
      Cena: REALIZACJA
       
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

    • Przez Z_bych
      1. SEIKO PRESAGE COCKTAIL BLUE MOON OPEN HEART AUTOMATIC SSA405J1
      Cena 1990 + koszt wybranj wysyłki
      Stan 9/10 - proszę obejrzeć zdjęćia i ewentualnie pytać
      Zegarek z roczną gwarancją
       
      PIĘKNE, MĘSKI Seiko Presage Cocktail Blue Moon Open Heart Automatic SSA405J1
       
      Piękny, niedostępny już model Seiko w klasycznej linii 40 mm z granatową, cieniowaną tarczą z okienkiem, przez które można oglądać pracę koła balansowego. Przez przeszklony dekielek można obserwować pracę ładnego mechanizmu automatycznego ze złoconym wahnikiem.
      Pięknie zaprojektowana i wykonana tarcza z nakładanymi, srebrnymi indeksami, złotym sekundnikiem, elegancki, granatowy, skórzany pasek z klamrą motylkową, niewielki rozmiar – ten zegarek świetnie wygląda i super się nosi.
      Ale nie jest to topowy zegarek do zobowiązującego stroju, na swój ślub raczej się nie nadaje.
       
      Specyfikacja:
      Model: SSA405J1 EAN: 4954628233752 Marka: Seiko Wodoszczelność: 50 metrów Mechanizm: automatyczny, Seiko 4R38, japoński, rezerwa 41 h, 24 kamieni Materiał koperty: stal szlachetna Szerokość koperty: 40.50 mm Grubość koperty: 11.80 mm Kolor tarczy: granatowy Szkiełko: mineralne utwardzane Hardlex Pasek: skórzany, granatowy, szer. 20 mm Maks. obwód nadgarstka 19 cm Stan zegarka: zegarek używany, z minimalnymi, praktycznie niewidocznymi śladami używania (pasek bez śladów noszenia).  
      Zegarek jest kupiony w polskim salonie, jest sprzedawany z kompletem dokumentów i pudełek.
       
      2. POLSKI ZEGAREK MĘSKI XICORR M20 WARSZAWA - OKAZJA!
      Cena 1750 + koszt wybranj wysyłki
      Stan 9/10 - proszę obejrzeć zdjęćia i ewentualnie pytać
      Zegarek z roczną gwarancją
       
      Znany i lubiany zegarek od polskiej manufaktury XICORR robiącej od kilku już ładnych lat nietuzinkowe zegarki. Podobnie jest z projektem FSO M20. Prace nad zegarkiem trwały dość długo, ale zaowocowały naprawdę udanym modelem, który jest rozpoznawalny na pierwszy rzut oka. Na szczególną uwagę zasługuje moim zdaniem umieszczenie okienka daty, takiego usytuowania nie znajdziecie w innych zegarkach!. Naprawdę super to wygląda! 
      A sam zegarek pochodzi z pierwszej, chyba najciekawszej i najbardziej zbliżonej do oryginału serii zegarków. Jest używany, nosi tego ślady przede wszystkim na kopercie, ale są naprawdę minimalne. Starałem się oddać to na zdjęciach. Zdjęcia przedstawiają sprzedawany zegarek i jego faktyczny stan a mechanicznie zegarek działa bez zastrzeżeń. 
      Technikalia:
      mechanizm: Seagull TY2130 (naciąg automatyczny), łożyskowanie: 26 kamieni,  częstotliwość pracy: 28800 wahnięć na godzinę, bsorbcja wstrząsów: Novadiac, rezerwa chodu: ok. 42 godziny tarcza: czarno-ciemnoszara, indeksy pokryte masą świecącą SuperLumiNova (biała w dzień, jasnozielona w nocy, wskazówki: godzinowa, minutowa: srebrne z masą świecącą SuperLumiNova (biała w dzień, jasnozielona w nocy), sekundowa: czarna z białą (luminowaną) końcówką koperta: materiał: stal nierdzewna 316L wymiary: średnica: 42 mm, wysokość: 11,7 mm wodoszczelność: 100m/10ATM szkło: szafirowe z wewnętrznym AR paski (2 w komplecie) rozmiar: 22mm  
       





















    • Przez Z_bych
      1. SEIKO 5 SPORTS STREET AUTOMATIC BLACK SRPD79K1
      Cena 1250 + koszt wybranej wysyłki
      Stan 9/10 - proszę obejrzeć zdjęcia, ewentualnie pytać.
      Zegarek z roczną gwarancją
       
      Cały czarny a jednak zadziwiająco czytelny i w dzień i w nocy. W nocy to oczywiste, w końcu to Seiko i świeci jak na Seiko przystało, ale w dzień także nie ma żadnych problemów, bo stalowe, polerowane ramki indeksów i wskazówek łapią każdy promień światła. 120-klikowy bezel działa super, jest na dodatek wzorcowo spasowany – ZERO luzów a jednak działa Czarna, matowa koperta wygląda super i nie sprawia wrażenia plastikowości, co, niestety, nie jest standardem. Jednym słowem – zadziwiająco udany pod każdym względem, czarny zegarek. 
      A! Super leży na małym nadgarstku a na dużym (niestety ) tylko lepiej. Szczególnie na dedykowanym, pasowanym do koperty pasku z kauczuku od Wujka Seiko (nie silikon, kauczuk, który na dodatek po dniu noszenia nie wymaga odkurzania. Poważnie, ten pasek nie łapie kurzu... (Może by go nie sprzedawać? )
      No dobra, konkrety.
      1. zegarek w stanie nowym
      2. komplet z pudełkami, oryginalnym NATO, instrukcjami itd.
      3. mechanicznie bez zarzutu
      4. wizualnie bez zarzutu
      SPECYFIKACJA
      Marka: Seiko SRPD79K1 Wymiary: średnica: 42 mm, wysokość 13 mm, uszy 22 mm Mechanizm: automatyczny Seiko 4R36 (min. 41 h rezerwy chodu, częstotliwość 21600bph, 24 kamienie, dzień tygodnia, dzień miesiąca Koperta: stalowa Bezel: jednokierunkowy Dekiel: przeszklony, zakręcany Szkło: mineralne (Herdlex) Pokrycie indeksów i wskazówek: LumiBrite Wodoszczelność: 10 Atm (100 m) Pasek: oryginalny, nylonowy z logowaną klamrą i kauczukowy od Uncle Seiko   
      2. SEIKO SPB257J1 – CZARNY ŻÓŁW W ROZMIARZE 40 MM
      Cena 4300 + koszt wybranej wysyłki
      Stan 9/10 - proszę obejrzeć zdjęcia, ewentualnie pytać.
      Zegarek z roczną gwarancją
       
      Limitowana do 5550 sztuk na świat wersja klasycznego żółwia Seiko. SPB257 utrzymał proporcje większej, klasycznej wersji 44 dzięki czemu nie tracąc nic z super wyglądu większego brata oraz z jego funkcjonalności. Wskazówki napędza doskonały mechanizm 6R35 stosowany w najlepszych modelach Seiko.
      Zegarek w bardzo dobrym stanie, nie dopatrzyłem się śladów noszenia. Mechanicznie zegarek bez zastrzeżeń.
      Paski są nowe, nie były używane.  
      Sprzedawany jest pełny, sklepowy komplet. Zegarek kupiony w polskim salonie w czerwcu 2022 r. wypełniona karta gwarancyjna.
      Specyfikacja:
      Mechanizm: automatyczny, cal. 6R35, możliwość ręcznego dokręcenia mechanizmu, stopsekunda, 24 kamieniowy, rezerwa chodu 70 h Koperta: stalowa Szkło: szafirowe, wewnętrzny antyrefleks Rodzaj paska: wymiennie: nylonowy (nato) i silikonowy Obrotowy bezel jednokierunkowy, antyrewersyjny Datownik: pojedynczy, dzień miesiąca Pokrycie warstwą fosforyzującą LumiBrite Dodatkowe uszczelnienie Zakręcana koronka i dekiel Wodoszczelność: WR200 / 20ATM / 200M Wymiary koperty: szerokość: 40,5 mm, grubość: 13 mm Szerokość paska: 20 mm Obwód paska: minimalny: 15,5 cm, maksymalny: 26 cm Produkcja: Japonia  




















    • Przez Feymozim
      Niestety zegarek trafił do mnie z innego zakładu po rzekomym serwisie, plusem jest to że nic nie ruszył to nie miał okazji niczego uszkodzić  
      Naprawa Seiko na mechanizmie 4R35B

    • Przez Funky_Koval
      Cena: 2299 zł  (wysyłka kurierem wliczona)
       
                                    Seiko SPB077J1, model obecnie już nie produkowany. Stan zegarka: asekuracyjnie 8,5/10. Dbałem o niego, nosiłem na zmianę z innymi modelami tylko do pracy w biurze.  Szkło czyste, jakieś mikro ryski na bezelu czy uszach od zmiany pasków. Żadnych wgniotek. Zegarek w 100% sprawny, chodzi zgodnie ze specyfikacją.
      Nie zamieniam się, cena jest ostateczna. Raczej go sobię zostawię jeżeli się nie sprzeda. Jestem jego pierwszym właścicielem, sprzedaję:
       
      - zegarek
      - oryginalne pudełko
      - papiery, rachunek,  instrukcję wszystko jest
      - zdjęte ogniwa obu bransolet
      - w komplecie z oryginalną oraz dodatkową bransoletą od Strapcode, dedykowaną pod ten model:
      https://www.strapcode.com/collections/for-seiko-mm200/products/metal-ss-bcl20-b109
       
      Zapraszam, jestem osobą sprawdzoną na forum sprzedałem tutaj już kilka zegarków. 

      Dodatkowe informacje:

      Model:    SPB077J1
      Marka:    Seiko
      Rodzaj:    Certyfikowany diver
      Wodoszczelność    200 metrów
      Mechanizm:    Automatyczny, Seiko 6R15, japoński
      Rodzaj koperty:    Stal szlachetna
      Szerokość koperty: ~43.00 mm
      Grubość koperty: 13.00 mm
      Kolor tarczy: Czarny
      Szkiełko: Szafirowe z bezbarwnym anyrefleksem
      Szerokość Paska: standardowe 20.00 mm
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.