Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór

Jestem pierwszy raz tutaj więc jeśli źle wstawiłam temat to przepraszam.

Przedmiotem mojego zapytania jest zegar Kieninger widoczny na zdjęciu. Czy ktoś byłby w stanie podpowiedzieć jak by go można było naprawić tak by działał prawidłowo? (Po 10/15 minutach zegar zatrzymuje się) I czy taka naprawa jest opłacalna? Regulacja na wahadle nie przynosi oczekiwanego skutku.

Za wszelkie odpowiedzi bardzo dziękuję.

post-97580-0-35997600-1494691714_thumb.jpg

post-97580-0-25774900-1494691725_thumb.jpg

post-97580-0-93539200-1494691749_thumb.jpg

post-97580-0-26528900-1494691761_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój zegar prawdopodobnie wymaga tyko czyszczenia i świeżej oliwy.

naprawić zawsze warto nawet zegar o małej wartości jeśli ma wartość sentymentalną 


Twój jest kwadransowy może nie najwyższej klasy ale zawsze to kwadrans.

IMO naprawiaj 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monia, sprawdź, czy on tyka równo, a nie "kuleje" (może był przestawiany ostatnio?). Regulacja na wahadle służy do przyspieszania, lub opóźniania pracy, więc na krótkotrwałe działanie nie ma wpływu. Moim zdaniem należy go oddać do zegarmajstra, każdy mechanizm musi raz na pewien czas przejść SPA.  

Czy to jest opłacalne? Hmmm, zależy czy go lubisz? I oczywiście zależy, ile Mistrz sobie zakrzyknie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na oś pośrednią sekcji chodu widać stary czarny smar.

Taki zegar raczej nie może działać.

A pytanie jeszcze co jest pod tarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest taki stary zegar, ledwie z 2008 roku. Porządne czyszczenie i smarowanie powinno go uleczyć.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zajął bym się tym zegarem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Zegar nie ma dla mnie wartości sentymentalnej. Kupiliśmy go z mężem z drugiej ręki, wiedząc o tym, że nie działa tak jak należy. Zapłaciliśmy 200zl, stąd moje pytanie czy opłaca się go naprawiać, bo nie wiem ile tak naprawdę jest warty.

Wczoraj mąż trochę przy nim posiedział i zegar chodzi, tyka, gra. Jednak po jakimś czasie zaczyna spóźniać i dziś już jest to 10cio minutowe opóźnienie. Może to rzuci więcej światła na jego kondycje -  wygląda jakby spadł ze ściany (widoczne uszkodzenia na drewnie).

Tematem zegarów zainteresowaliśmy się jakiś czas temu, niezbyt dawno, myśląc o tym, by kupić jakiś zegar jako inwestycję. Czy moglibyście przy okazji polecić takie zegary, które nie tracą na wartości a wręcz ją zyskują ? Chodzi nam właśnie o takie zegary ścienne z wahadłem. Rozglądamy się za Vienna, ale może są też inne warte uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematem zegarów zainteresowaliśmy się jakiś czas temu, niezbyt dawno, myśląc o tym, by kupić jakiś zegar jako inwestycję. Czy moglibyście przy okazji polecić takie zegary, które nie tracą na wartości a wręcz ją zyskują ? Chodzi nam właśnie o takie zegary ścienne z wahadłem. Rozglądamy się za Vienna, ale może są też inne warte uwagi?

- Strasser und Rohde Uhr

- Riefler Uhr

- Laterndluhr

- Dahluhr

- itd.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Strasser und Rohde Uhr

- Riefler Uhr

- Laterndluhr

- Dahluhr

- itd.

Nie warto, spadły na pysk... Przepraszam, na gębę... :rolleyes:


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erwin Sattler.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Franciszek Wiegand...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto, spadły na pysk... Przepraszam, na gębę... :rolleyes:

Które?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które?

Gdybyś mnie nie zablokował to byś wiedział :rolleyes: ... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Cyganów ceny w górę. Kareciak francuz 7k. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś mnie nie zablokował to byś wiedział :rolleyes: ... ;)

Gdybyś nie zasłużył, to byś mógł sie popisać... :D Ja wiem to co mam wiedzieć. A zegary tanieją, to znak, ze trzeba kupować właśnie, a jak drożej to sprzedawać.  ;)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-6402-0-91638400-1494872908_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak łatwiej będzie przywrócić do życia posiadany zegar niż kupić polecane przez kolegę Piotra.


A i Paweł wyraził chęć pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tak jak myślisz...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tak jak myślisz...

Oczywiście.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Markope
      Witam, mam na oku taki oto zegar-w ogłoszeniu Lenzkirch ze znakiem zapytania. Według numeru fabrycznego pochodzi z roku 1858- oczywiście jeżeli jest to Lenzkirch🤔, a sam właściciel nie jest tego pewny... Proszę niezawodnych kolegów o pomoc,z góry dziękuję 🙂




    • Przez Markope
      Witam, mam na oku taki oto zegar,w opisie Lenzkirch ze znakiem zapytania. Numer wskazywałby na rok produkcji 1858,o ile to rzeczywiście Lenzkirch 🤔.  Sam sprzedający nie jest pewien...proszę niezwodnych kolegów o pomoc




    • Przez Paweld
      Dzień dobry
      Witam serdecznie. Zwracam się z prośbą do znawców tematu. 
      Chciałbym abyście Państwo pomogli mi znaleźć rynkową wartość zegara,
      który prezentuję na zdjęciach dostępnych w linku:
       
      https://photos.app.goo.gl/gmqCyChj1MNWFZiSA
       
      Z góry dziękuję za pomoc.
      Pozdrawiam
      Paweł
       
       

    • Przez pawel1010
      Witam.
       
      Poszukuję zegara ściennego kwarcowego, jak najbardziej dokładnego. Zegar ma być ustawiany ręcznie. Wygląd w stylu: https://eur.newgateworld.com/products/modern-white-wall-clock-minimalist-echo-number-three-numthr129pw.
       
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez laser59
      Witam. Proszę o jakieś informacje o tego typu zegarach. Czy wieszano je na ścianie czy to była przywieszka do jakiejś figury typu "sprzedawca zegarów". W jakich latach były produkowane. Zegar sprężynowy a łańcuszki do ozdoby, tarcza śred..68 mm (wahadełko nie oryginalne). Z góry dziękuję za każdą inf.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.