Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ELIK

Cyferblat

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może mi podpowiedzieć jakiej czcionki użyto do tej tarczy zegarowej?

Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź.

 

 

 

 

40e7ca70abecb542.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega źle wstawił, nie do tego wątki , więc przepiszę  :rolleyes:

post-92919-0-87499500-1494770399_thumb.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega źle wstawił, nie do tego wątki , więc przepiszę  :rolleyes:

Dziękuję obu Panom za pomoc.

​Problem w tym, że już od dawna szukam u wujka Google i na stronach z czcionkami, ale żaden typ nie odpowiada dokładnie temu stylowi. Jeszcze mam sporo miejsc do przeszukania, ale wczoraj przez przypadek trafiłam na stronę Waszego klubu i pomyślałam, że wśród tylu pasjonatów zegarków na pewno trafi się ktoś, kto mi pomoże. Każdą wskazówkę wykorzystam i będę za nią bardzo wdzięczna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ocalała jakaś dokumentacja,projekty,wzorniki to znajduje się ona w Schrambergu.Tam trafiła po likwidacji fabryki Beckera we Freiburgu.Junghans podobno bardzo niechętnie udziela informacji. Strych pełen skrzyń to legenda raczej.

 

O ile był to projekt zakładowy, to być może nie ma nawet wzorów liter.
post-6402-0-38297400-1494783677_thumb.jpg

 

Ten krój cyfr pojawił się na tarczach Beckera w połowie lat 90 XIX wieku i stosowano go głównie do zegarów typu Freischwinger (czyli z nieosłoniętym wahadłem), do dwuczęściowych - mosiężno - porcelankowych tarcz, rzadziej na tarczach zegarów linkowych.

Trudno zatem zakwalifikować ten wzór do secesji.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może doprecyzowanie pytania by pomogło? O co właściwie chodzi, jaki problem chcesz rozwiązać? Są tysiące fontów i mają tysiące nazw. Znalezienie identycznych to ślepe macanie po ogromnych zasobach. W czym ma pomóc nazwanie tej czcionki?

Podobnego kroju cyfr używano również na starych tarczach zegarów rocznych GB i JUFa. Myślę, że po prostu projektant coś wykombinował, właściciel klepnął i szło, aż się znudziło. Potem przyszła moda na "nowoczesne", więc używanie takich zarzucono. Widać wyraźnie, że z upływem lat coraz bardziej napisy upraszczano, odrzucano kolejne szeryfy, ozdobniki, zawijasy, by w końcu stosować najoszczędniejsze, w wersji podstawowej (najbardziej czytelne?). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.