Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krzysiek_W

www.polskie_zegarki.republika.pl czyli wszystko o polakach

Rekomendowane odpowiedzi

plynem i woda wlasnie zalatwilem jednego Delfina....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
plynem i woda wlasnie zalatwilem jednego Delfina....

 

"Załatwiłeś" w sensie ?

 

Może kurde czym innym malowana jest tarcza ... :-/? Ja na razie nie myłem polskich ani radzieckich... Same szwajcarki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalatwilem tak, ze juz nie widac ze to Delfin, jedynie pod swiatlo zostaly napisy. Tarcza troszke zmienila kolor (zeszla cienka warstwa farby) w kilku miejscach, wiec ogolnie nieudany zabieg :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...cos mi sie wydaje ze rubin jednak nie istnieje i coś mi sie wydaje że ta fama jest przezemnie...


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Astrogator, rewelka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lapajlukasz

Kurcze - rewelacja - ten DUKAT - aż mi ślinka cieknie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z dwoma polskimi jest dylemat. Jednym z nich jest Junior, ale Jan niedawno to zalatwil, a drugi to Rubin. Nie wiem skad takie informacje, ale od kilku osob o nim slyszalem, chociaz nikt go nie wiedzial :wink:

 

Tradycyjne na Błoniach "rubis" ?

:D

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-18-0-61090000-1330708775.jpg

gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lapajlukasz

Ooo.... JAN - a ten twój to nie ma założonych wskazówek od poljota 17j ??? Zwykle w polskich zegarkach wskazówki są "proste" a nie trójkątne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie upieram się

 

w kilku podstawowych błoniaczach spotyka sie jednak podobne


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...nie upieram się

 

w kilku podstawowych błoniaczach spotyka sie jednak podobne

 

Chocby w eksportowych Blonexach...

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten Dukat fajny, a w tej cenie to wogole :lol:

pod deklem masz mostek sygnowany logiem fabryki Blonie, ale jest to zlozone. zobacz na nr seryjny, jest bardzo wysoki, a fabryka kilka tys. zrobila tylko pod "wlasnym" szyldem. Niemniej jednak fajnie Ci sie udalo :(

 

Dodatkowo zastanawia mnie to, ze balans jest zamocowany bez zamocowania antywstrząsowego, -czyzby jakiś dziwny składak?

Ale w każdym razie nie przepłaciłeś :wink:


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pg

 

Składak, składak ...

np. różne elementy są różnie przeszlifowane, ale i tak cieszę się, że go mam, marzy mi się jeszcze co najmiej znalezienie mostka z napisem po polsku, oczywiście najlepiej całego zegarka :(

 

astrogator

ładny zodiak,

 

dukat Jana "zabija"...

 

pozdrawiam

dalw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem koperta oryginalna. Na zdjęciu wygląda jakby była za duża do tarczy, ale to może złudzenie optyczne :lol: Koronka trochę podejrzana, ale może się czepiam, bo zegarek ogólnie w fajnym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem koperta oryginalna. Na zdjęciu wygląda jakby była za duża do tarczy, ale to może złudzenie optyczne :lol: Koronka trochę podejrzana, ale może się czepiam, bo zegarek ogólnie w fajnym stanie.

 

też mi się wydaje że jest orginał , oglądałem stronę z Polskimi , jest tam podobny , i chyba taka sama koperta .


pozdrawiam

Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koronka nieoryginal, koperta oryginal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koronka nieoryginal, koperta oryginal

szkoda , myślałem że jest w całości orginał :cry:

dziękuję .


pozdrawiam

Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyszek_73

Parę słów na temat języków stosowanych w polskich zegarkach : otóż we wcześniejszych postach ktoś powoływał wymieszanie słowa "antymagnetyczny" z opisem angielskim. Otóż nie. Polskie zegary "eksportowe" (choćby do Baltony czy PeKaO) były konsekwentnie opisywane po FRANCUSKU. Ilość kamieni to "rubis" (angielskie - JEWELS), a amortyzowanie balansu to "antichoc" lub nawet "contrachoc" (ang. shockproof).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyszek_73

Aha, jeszcze szczególik. Chyba wcześniej nikt o tym nie napisał. Zegarek rprocha Błonie SUPER w krabie (sam początek topiku) to składak. Na cyferblacie 17 rubis i Antichoc (tym się właśnie odróżniało Super od zwykłego Błonia, 16-kamieniowego), a wewnątrz kraba zwykła 16kamieniówka bez amortyzacji. Zresztą dodany obok "zdechlak" Błonie rprocha też ma na odwrót - cyferblat 16 rubis a w werku "17 kamniej" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a jak po angielsku nazywaja się naturalne rubiny - czylli poprostu kamienie rubiny? bo takie stosowano,czy jewels ma się tylko do sztucznych?


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyszek_73

Hmmmm.... ciekawe pytanie. Jakoś nie zetknąłem się z innymi opisami niż JEWELS i RUBIS. Zresztą po angielsku jewel to klejnot, kamień szlachetny więc nazwa dość ogólna, zmieści każdy rodzaj rubinu. A a propos konsekwencji - zaglądam właśnie do Delbany a tam 15 rubis i Swiss Made czyli mieszanka :D. Zresztą Blonexy także mają francuskie opisy kamieni i antywstrząsowości a są MADE IN POLAND (może łatwiej napisac "made in Poland" niż "fabrique en Pologne" - a w przypadku SWISS MADE to ten napis jest gwarantowanie krótszy niż po francusku :) i taniej go np. grawerować na werkach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.