Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krzysiek_W

www.polskie_zegarki.republika.pl czyli wszystko o polakach

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś na targu rozmawiałem z jednym gościem, który ma w swojej szufladzie sporo automatów (na jednym nadgarstu miał automatycznego Komandira, a na drugim złotą Rodinę - widać od razu, że fachura). Otóż tenże gość powiedział, że ma też coś, o czym wcześniej nie słyszałem, a mianowicie automatycznego Bałtyka. Wygląda toto podobno jak Rodina tylko na tarczy ma napisane Bałtyk. Ja podejrzewam, że to właśnie w Rodinie ktoś dla jaj podmienił tarczę, ale tenże jegomość stwierdził, że słyszał od kogoś, że w Błoniach wypuścili króciótką serię automatów z przeznaczeniem dla notabli partyjnych. Czy to może być prawda?

 

Umówiłem się z nim i spróbuję zrobić zdjęcie tego zegarka.

 

Robert chodzi mi tylko o pierwszy człon zdania , ten o TARGU. Czy to KOŁO czy coś innego . Jeśli innego to dałbyś namiar chętnie bym odwiedził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu mi dałeś orzecha do zgryzienia... W tym tygodniu ten znawca automatów ma mi przygotować kilka swoich sztuk cobym obejrzał i może odkupił. Pozwolisz więc, że podam Ci namiar jak już odwiedzę tego Pana 8) Brakuje mi Rodin na półce :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyszek_73

Zbadałem wątek z podmianą tarczy w Rodinie na Bałtyk - nie da się , Rodina ma malutki cyferblat, cyferblat Bałtyka (takiego jak Poljot/bałtyk z mojego linku parę postów wyżej) jest dobre 3-4 mm większy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Moderatorzy,

proszę o przesunięcie tego tematu do działu Radzieckich zegarków, ponieważ tam ma on swoje miejsce. Tutaj umrze śmiercią naturalną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forowicze piszcie coś (o polskich zegarkach) w tym temacie - JEST MOIM ULUBIONYM i czekam z niecierpliwością na jakieś fotki, opisy. Ot tyle :grin: Tak na poważnie to znam treść tego tematu już chyba na pamięć - piszcie.

Dokładnie wczoraj rozmawiałem z nieznanym mi dziadkiem, temat po kilku minutach był już o Błoniach, Zodiakach. Powiedział jak się cieszył gdy na werku sygnowano ....i przyjechał autobus. Zapoluje na tego Pana i napewno jeszcze porozmawiam o Zodiakach. Pozdrawiam miłośników Polskich Zegarków. DarekK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu dużo pisać chyba większość już została napisana, byc może ktoś jeszcze ma w zanadrzu jakieś smaczki czas pokaże.

a to mój dorobek

imgbloniemp9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luks

Ja wiem, że PRAWIE wszystko zostało napisane...ale tegoż zdjęcia jakoś nie widziałem:) Aż poczułem...zazdrość. Pozdrawiam DarekK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dla niedzielnego smaczku Błonie:

isdsc05193fd9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzysiek_W

 

Czy znasz historie tegoż zegarka - chyba wyląduje u mnie jako tapeta w kompie (za twoim przyzwoleniem) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
krzysiek_W

 

Czy znasz historie tegoż zegarka - chyba wyląduje u mnie jako tapeta w kompie (za twoim przyzwoleniem) :wink:

 

Historia mi znana to taka, że od momentu zakupu go na allegro (jako zaniedbanego), został oczyszczony u zegarmistrza i założyłem mu pasek :wink:

Skoro tak Ci się podoba, to śmiało bierz go na tapetę (niestety nie mam już w większej rozdzielczości), ale wrzucę jeszcze 4 foto:

post-3565-0-11916000-1330812791.jpg

post-3565-0-01540700-1330812793.jpg

post-3565-0-88427700-1330812794.jpg

post-3565-0-26029400-1330812796.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra krzysiek to jeszcze zdradź jak polerujesz koperty do takiego olśniewającego stanu. ps. zodiak a w szczególności alfa - zazdroszcze :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zdjęcia...a nade wszystko ZODIAK...i wszystkie pozostałe są miodzik - ot tyle :grin:

Proszę napisz jaki to mistrz zegarmistrzowski tak pięknie Ci je odnowił. Tapetka - już jest - ZODIAK! Pozdrawiam DarekK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te zdjęcia...a nade wszystko ZODIAK...i wszystkie pozostałe są miodzik - ot tyle :grin:

Proszę napisz jaki to mistrz zegarmistrzowski tak pięknie Ci je odnowił. Tapetka - już jest - ZODIAK! Pozdrawiam DarekK

 

Nikt ich nie odnawiał, ja je po prostu w takim stanie kupiłem (w dodatku za grosze). No, może dwie z kopert zostały na nowo pochromowane, bo były zjechane i szkiełko wymieniłem. Poza tym nic nie ruszane. Te co zdjęcia wrzuciłem to tylko kilka z mojej kolekcji polaków (brakuje mi tylko 4 modeli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek_W

 

Jeżeli to nie tajemnica proszę napisz jakie Ci brakują - pytam z ciekawości. Co z tym RUBINEM, jeszcze go nie widziałem. Tak na marginesie to dla mnie.....najpiękniesze są te Polskie Zegarki. :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te co zdjęcia wrzuciłem to tylko kilka z mojej kolekcji polaków (brakuje mi tylko 4 modeli)

 

Krzysiek, wliczasz też do tych czterech modeli zegarek o nazwie Zenit ?

Tu jest info o nim: http://www.radzieckiezegarki.fora.pl/zegar...-bloniu,19.html


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem to info wcześniej i faktycznie czy taki zegarek istnieje ZENIT :?: Czekamy na odpowiedź od znawcy tematu :grin: Krzysiek_W. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytałem to info wcześniej i faktycznie czy taki zegarek istnieje ZENIT :?: Czekamy na odpowiedź od znawcy tematu :grin: Krzysiek_W. Pozdrawiam

 

Jaki tam ze mnie znawca, ja tylko zbieram polaki i trochę szukam o nich informacji. Co do Zenita to nie mam pojęcia, a wszyscy ludzie z którymi rozmawiałem o polskich (kilku z nich składało je osobiście) nigdy nie wymienili takiej nazwy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytałem to info wcześniej i faktycznie czy taki zegarek istnieje ZENIT :?: Czekamy na odpowiedź od znawcy tematu :grin: Krzysiek_W. Pozdrawiam

 

O Zenitach z Błonia coś się obijało, ale to chyba ploty lub nieporozumienia.

Znaczy, Zenith to znana firma szwajcarska - kiedyś nawet robili własne werki. Poza tym było jugosłowiańskie badziewie pod marką Zenit, na werkach Baumgartnera albo Brac'a - nie pamiętam. Niektóre dość efektowne; jugolskie tzw. BRH rozdawały je setkami jako łapówko - reklamówki.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy a co z tym RUBINEM, czytałem wcześniej, że jakoby taki był. Tak na marginesie to bardzo mało jest informacji na temat Polaków...a szkoda bo to Nasza historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilos
Czytałem to info wcześniej i faktycznie czy taki zegarek istnieje ZENIT :?: Czekamy na odpowiedź od znawcy tematu :grin: Krzysiek_W. Pozdrawiam

 

PS.

zdjęcie szwajcarskiego Zenita mogę przesłać zainteresowanym bo na forum limity są wyczerpane

pozdrawiam

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak szwajcar to zenith i ten zegarek istnieje, ale polski zenit - ewentualnie tarcza z tym napisem z błonia narazie jest wielką niewiadomą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie RUBINA było jak najbardziej na poważnie. Ja szukam ciągle - choć małej informacji. Ale jestem cierpliwy - tak jak każdy z Was. Pozdrawiam

 

Zapomniałem ...np: tu http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic.php?t=24160 - pan Jan Smolarczyk (JAN89R) w wywiadzie "Zegarki jak narkotyk" wspomina o RUBINIE. Może coś się dowiemy więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie odnośnie RUBINA było jak najbardziej na poważnie.

 

Wiem że poważnie :D

Przeprowadziłem "śledztwo dziennikarskie" wśród znajomych; wszystkim ten Rubin z Błonia świta, ale nikt nie ma ani nie wie na pewno. Zatem ulęgła mi się pewna teoria: czy ten Rubin nie wziął się z czyjejś interpretacji napisów na zniszczonej tarczy?

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.