Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bercikk5

portfel slim?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

uświadomiłem sobie, że mój portfel jest trochę za gruby i czas na zmiany ;) Może ktoś z Was posiada portfel który mógłby polecić?

Ogólnie od portfela "slim" oczekuje:

-dwie przegródki na dowody rej.

-min. 4 kieszenie na karty kredytowe

-przegródka na banknoty

 

Mile widziane chociaż jakaś mała kieszeń na bilon (może być zapinana na zamek a nie na zatrzask bo wtedy wiadomo - grubość rośnie). Ale to nie jest wymóg konieczny.

Coś takiego znalazłem, prawie ideał, ale nie ma przegródki na banknoty:

 

post-71271-0-89546400-1494878298_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszperaj po forum był o tym fajny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło priv, koszt 75zł

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek pewnie chodzi Ci o temat : http://zegarkiclub.pl/forum/topic/144245-minimalistyczny-cienki-skórzany-portfel/?hl=portfel

niestety temat mi nie pomógł

 

Bartek- niestety ten portfel nie spełnia mojego kryterium, nie zmieszczą się dwa dowody rejestracyjne. No i trochę za drogi ;)

 

Są różne modele ale rzeczywiście do najtańszych nie należy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda super. Jak mi się mój obecny rozpadnie, to chyba się skuszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio także zainteresowałem się tematem. Poczytałem tu na forum, po czym odezwałem się do forumowiczów kolegi, który kiedyś ogłaszał się w tym temacie. Niestety obecnie nie robi portfeli, więc "uderzyłem" do innego znanego twórcy skórzanych wyrobów, ale nie otrzymałem odpowiedzi.

Zrezygnowany uśmiechnąłem się do małżonki, potem krótka wizyta w sklepie z tkaninami, zakup małego kawałka miękkiej wysokojakościowej skóry przeznaczonej do tapicerek samochodowych, pomiary dowodu rejestracyjnego, wybór nitki, chwila pracy i... mam portfel, jaki chciałem :-)

Owszem, szycia może nie są pierwszej klasy, ale to prototyp;-) Teraz już mając know-how, kolejny będzie lepszy. Póki co, ten zupełnie moje wszelkie wymagania.

 

post-90102-0-59618600-1494930399_thumb.jpg

 

post-90102-0-62956000-1494930446_thumb.jpg


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też używam takiego malucha, swietna sprawa. Zmęczyło mnie noszenie cegły. Niewygodnie, odkształcone kieszenie, ciężki. takie malucha nie czuć, wszystkie banknoty i plastiki wchodzą, a parę monet do kieszeni spodni.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nieoficjalnych informacji wiem, że Pan Miler zaopatruje się m. in. w tym samym sklepie, z którego i ja mam materiał ;-) Wykonanie jego wyrobów wydaje się być pierwsza klasa (przynajmniej na zdjęciu, w ręku nie miałem), ale i cena nie jest zachęcająca (gdybym napisał, ile mnie kosztował wspomniany kawałek skóry, to niektórzy by nie uwierzyli;-) ). Z drugiej strony, jak widzę portfele w butikach droższe przynajmniej o 50%, wątpliwej jakości (pomimo rzekomo "renomowanej" marki) i nieracjonalnie grube (nawet puste), to zastanawiam się, kto to w ogóle kupuje...


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety dalej nie spełnia moich oczekiwań.

Chyba zakończę na tym:

 https://www.peterson.com.pl/pl/mezczyzna/293-portfel-meski.html

po wyciągnięciu tego etui zmieszczą się tam dowody, ma kieszeń na rozłożone banknoty i nie jest przesadnie gruby.

 

Dla zainteresowanych znalazłem jeszcze takie coś:

https://www.kickstarter.com/projects/914926790/highest-quality-leather-minimalist-wallet-rfid-saf

nazywa się to amstaff wallet s, niestety jest do kupienia tylko przez kickstarter, a co ciekawe jest to produkowane w polsce. Szkoda że nie jest bardziej dostępne i nie można pomacać na żywo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Peterson raczej nie będzie slim. Kiedyś jednak na stoisku Peterson zakupiłem takie etui na dokumenty firmy Skórtex (tylko brązowe):

https://uwertik.pl/pl/p/Etui-na-dokumenty%2C-okladka-SKOR-TEX-UOD-549-/98

 

Było naprawdę małe, ale ta plastikowa kieszeń na dowód rejestracyjny nie wytrzymała długo. Zwłaszcza, że często coś stamtąd wyjmowałem (niekoniecznie dowód rejestr.).

Niektóre takie przezroczyste kieszenie są z folii i wytrzymują dłużej, ale ta nie była.


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z tego, że przy moich wymaganiach portfel nie będzie typowo slim, po prostu chcę ograniczyć rozmiary do minimum zachowując użyteczność.

To etui i tak z niego wyleci żeby włożyć tam dowody rej (w tym etui się nie zmieszczą). Przejdę się na stanowisko petersona i zobaczę na żywo jak to wygląda.

 

Odnośnie przeźroczystych kieszeni to w tym skórtexie nie wygląda to za solidnie więc się nie dziwie, że to się rozleciało :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek- niestety ten portfel nie spełnia mojego kryterium, nie zmieszczą się dwa dowody rejestracyjne. No i trochę za drogi ;)

 

A musi być skórzany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem różne portfele i jednak dla mnie skóra jest najlepszym materiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również lubię portfele cienkie chociaż az takie slimy nie są dla mnie wygodne. Portfel musi mieć moim zdaniem jakieś wygodne miejsce na drobne ( nie ma sensu aby wlały się gdzieś po kieszeniach).

Ten portfel jest całkiem niezły:

https://sklep-torebki.pl/galanteria-m/portfele/pierre-cardin-zestaw-portfel-skorzany-pasek-skorzany-czarny-p324.html

Ewentualnie cos takiego:

https://sklep-torebki.pl/galanteria-m/portfele/pierre-cardin-skorzany-meski-portfel-czarny-325-tilak03.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.