Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
emiel

Liczymy żółwie

Rekomendowane odpowiedzi

SKX to dramat jak dla mnie. Jedno z największych rozczarowań zegarkowych w moim życiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ktoś musi bo same ochy i achy :D

Tomek, a co tak konkretnie w żółwiku Ci się nie podoba? Nie, żebym ja był jego wyznawcą, bo to nie jest zegarek pozbawiony wad (zresztą takich w zasadzie nie ma), ale chętnie poznam Twoje zdanie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał, generalnie to sam kształt koperty mi nie odpowiada i nie mogę się do niej przekonać a próbowałem nie raz.

A jak zabierzesz tarcze z zegarka, która naprawdę jest ciekawa to otrzymujesz SKXa.

Do SKXa obecnie nie wrócę i na pewno nie przy obecnych cenach ale taki modzik kolegi dodge66 kusi :)

x2Ln1bL.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ręce przeszły mi skx'y 007, 009 i 173 oraz żółwie srpa21 i srp773 ... u mnie żółwie wypadają tak  40% na plus i to właśnie w dużej mierze dzięki kopercie. Bardziej pasuje mi wielkość i ciężar. Ale każdy oczywiście ma jakieś swoje preferencje. Fajnie wygląda ta parka.

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się już z takimi opiniami o kopercie żółwia. Nawet jeden youtuber na to narzekał. W ogóle tego nie rozumiem, bo ta koperta jest świetna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Rafał, generalnie to sam kształt koperty mi nie odpowiada i nie mogę się do niej przekonać a próbowałem nie raz.

A jak zabierzesz tarcze z zegarka, która naprawdę jest ciekawa to otrzymujesz SKXa.

Do SKXa obecnie nie wrócę i na pewno nie przy obecnych cenach ale taki modzik kolegi dodge66 kusi :)

Dzięki Tomek za wyjaśnienie. W moim przypadku akurat kształt koperty żółwia sprawiał, że dwa razy do niego wracałem :-)

Edytowane przez fidelio
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi sie kiedyś koperta w żółwiu wydawała jakaś rozlazła. Zwłaszcza na zdjęciach, jak leżał na jakimś tle.

Wersja PADI mi się tak spodobała, że postanowiłem sprawdzić i okazało się, że na ręce tego efektu nie ma.

Jest za to zegarek, który wszystkie SKX-y do kupy ma pod sobą.

Bo to nie tylko lepsza tarcza, ale i lepiej wykonana koperta, lepsza kultura pracy koronki i lepszy mechanizm.

Lepsza jest też bransoleta, chociaż nie bardzo lubię tą żółwiową i/lub o niebo lepszy pasek.

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Koledzy powiedzcie, te nowsze żólwie (np batman SRPC25K1) mają bransy na "pin & collar", tak? Tulejka jest zlokalizowana w środkowym ogniwie? Bo coś kojarzę, że kiedyś żółwie miały tulejkę zakładaną z boku pinu...

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jak w standardzie Seiko, czyli tulejka z boku na drugim końcu pinu.

Uważaj na nie przy skracaniu bransolety.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronny argument za Żółwiem! Martin Sheen nie może się mylić. Skoro zegarek sprawdził się w Czasie Apokalipsy to i podczas naszej skromnej apokalipsy sprawdzi się doskonale ;)2cdc219a937d0b2355bff391c38302da.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny, najbardziej klasyczny, zagości u mnie raczej na stałe, chociaż kusi mnie jeszcze SRP775 i SRP773. Tego drugiego kupiłem niedawno na CreationWatches. Przysłali mi jednak "sponiewieraną" wersję, więc odesłałem. Podpowiecie Panowie, gdzie w rozsądnej jeszcze cenie można by dostać te dwa, wymienione przeze mnie modele?

Ja na CW kupiłem SRP775J za jakieś 280 $

Swoją drogą gumy do żółwi z tka metalową klamrą to te same gumy co w bieda masach czy mm200? Chodzi o materiał.... O różnicy w szerokości wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx za info. Liczyłem trochę, że może w Europie cos się znajdzie w rozsądnej cenie, bo ostatnia przygoda z CW nieco mnie zniechęciła (do tej pory "bujam się" z odzyskaniem zapłaconego VATu, a minęło kilka miesięcy od czasu, kiedy do nich zegar odesłałem).

 

Guma do żółwia wydaje się bardzo podobna do tej od biedaMasów. Jest zupełnie inna niż w np. SKXach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam z Chin niczego teraz nie zamawiał, bo nie daj Boże okazałoby się, że zegarek ma nazwijmy to dwie koronki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Ja bym tam z Chin niczego teraz nie zamawiał, bo nie daj Boże okazałoby się, że zegarek ma nazwijmy to dwie koronki...

Odpakowując zegarek musisz tylko 50ml spirytusu chlupnąć. Przy zakładaniu na rękę - druga pięćdziesiątka  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam z Chin niczego teraz nie zamawiał, bo nie daj Boże okazałoby się, że zegarek ma nazwijmy to dwie koronki...

To większość Szwajcarów i Seiko odpada, bo ma części z Chin/jest składana w Chinach. Najwyżej kupić i w spirytus rektyfikowany wsadzić na noc :lol: :lol: :lol:


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dajcie spokój z tym koronaświrusem...wszyscy dali sobie wmówić że to najgorsze co może nas spotkać i nagle wszyscy zapomnieli od boreliozach o wirusowym odkleszczowym zapaleniu mózgu itd itd a przecież prawdopodobieństwo ich napotkania jest wyższe....

 

Ja zamówiłem kilka razy z CW i sky i się nie obawialem... A ceny na srp777 są w miarę ok chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego obrzydzenia do Żółwia znów mam ochotę go nabyć i ponarzekać na tą kopertę :D

Może Padi jako taki wesołek pocieszy chwilę, tylko gdzie tera to się klika i dlaczego tak drogo?

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Z tego obrzydzenia do Żółwia znów mam ochotę go nabyć i ponarzekać na tą kopertę :D

Może Padi jako taki wesołek pocieszy chwilę, tylko gdzie tera to się klika i dlaczego tak drogo?

Też myślę o padalcu. Masz tu linkę:

https://www.sakurawatches.com/seiko-prospex-sbdy017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale w chwili obecnej coś z krajowego rynku byłoby lepiej :)

I widzę że cena niezłe teraz, w swoim czasie były na eglobal za 1250 zeta :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpakowując zegarek musisz tylko 50ml spirytusu chlupnąć. Przy zakładaniu na rękę - druga pięćdziesiątka :D

Taki miałem plan. W lodówce już czeka 07 czarnego Jim Beama. Dla przezorności trzasnę trzy drinki przed i trzy po założeniu. Zero tolerancji dla koronawirusa!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

W lodówce już czeka 07 czarnego Jim Beama. Dla przezorności trzasnę trzy drinki przed i trzy po założeniu.

 

I dopiero wtedy sprawdzamy czy bezel centruje i jak bardzo nie :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.