Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Diablo_

Zakup Omegi na Jomashop - jakie są wasze wrażenia/opinie o tym miejscu?

Rekomendowane odpowiedzi

Może coś z chrono24?

 

Np ten sprzedawca:

https://www.chrono24.pl/omega/speedmaster-moonwatch-professional-42-mm-ref-31130423001005--id5995799.htm

 

Wysyłka z UE także bez VATu. 

 

A tutaj masz nową z Warszawy, więc można podjechać, obejrzeć, przymierzyć - chyba ta sama, REFa nie sprawdzałem:

https://www.chrono24.pl/omega/speedmaster-professional-moonwatch--id5943912.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W joma kupowałem jakiś czas temu i  wszystko było ok, ale z 3700$ wyjdzie więcej niż 15500 jeśli po prostu wyślą paczkę do polski, to raczej na pewno dojdzie cło i vat, czyli pewnie będzie bliżej  17,5k.

Swoją drogą w polskich sklepach (np jubitom ) 15% rabatu powinieneś uzyskać w miarę po małych negocjacjach  .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joma jest pewnym i profesjonalnym sprzedawcą, sam też niedawno kupowałem, tylko właśnie zwrócić uwagę na to co poprzednik napisał, dojdzie ci VAT i z tego co kojarzę to przy międzynarodowej sprzedaży nie masz prawa zwrotu, generalnie prawa klienta do których człowiek się w UE przyzwyczaił nie obowiązują w USA. No i niech się jeszcze ktoś wypowie jak jest z respektowaniem przez swatch group gwarancji międzynarodowych, bo to też różnie bywa, a ja z SG nie miałem jeszcze okazji. A jak, świadomy​ ograniczeń, się zdecydujesz to kupuj bo ceny potrafią mieć świetne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Z tego co się zdołałem zorientować, gwarancja to nie tylko deska ratunkowa jak się coś popsuje. To chyba jeszcze bezpłatny przegląd, którego koszt jest niebagatelny. Jak to wyglada moze się wypowie ktoś bardziej zorientowany :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrace sie tylko odnosnie ceny w PLN, przy obecnym kursie USD 3,73 cena wyjdzzie ok 14k pln. Trzeba tylko usd pozyskac z jakoegos kantoru internetowego aby nie placic 10grooszy spreadu w banku.

 

Pozdrawiam

 

Marcin

 

W joma kupowałem jakiś czas temu i wszystko było ok, ale z 3700$ wyjdzie więcej niż 15500 jeśli po prostu wyślą paczkę do polski, to raczej na pewno dojdzie cło i vat, czyli pewnie będzie bliżej 17,5k.

Swoją drogą w polskich sklepach (np jubitom ) 15% rabatu powinieneś uzyskać w miarę po małych negocjacjach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie te co wymieniliście mają inny ref. tutaj końcówka jest .006 - a to duża różnica, inny mechanizm, przeszklony dekiel, szafir.. 21.000-15% to i tak mało ciekawa kwota.

 

I faktycznie jak @cowall napisał będzie cena niższa.

 

Teraz pytanie do was-

 

jak z realizowaniem gwarancji z usa?

ile może wynieść cło z vat od takiego zakupu?

 

Czuli śmiało można przelać taką kwote na jomashop i nie obawiać sie o oszustwo?

Najlepiej przez paypal?

 

 

Dziekuje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie cła/VAT to w skrócie zwykle mówi się, że cenę sklepową pomnażasz przez 1,3 (30% bo koszty wysyłki, jakieś prowizje, vat + cło) i to pomnażasz przez kurs dolara - przy czym tak jak pisane było wyżej, paypal i bank sobie swoje policzą

 

Dla przykładu ostatnio na ebay kurs wyszedłmi kartą debetową ponad 3,9zł - podczas gdy ebay robi swoje kalkulacje po kursie nbp powiedzmy - więc może być zdziwienie

 

dodatkwo tam z góry opłaty importowe były nadawane w wysyłce do pl i były na poziomie 27% od ceny na ebay


najlepiej niech Ci go ktoś na rączce przywiezie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30% to nieco za dużo ale jak na tyle się nastawiasz, to się ucieszysz jak przyjdzie ;) przy dużej kwocie zaokrąglenie w procentach się słabo sprawdza, cło jest marginalne, chyba 3%, do kwoty powiększonej o cło dochodzi 23% vat i stale opłaty celne i pocztowe, jakieś 20-30zl

 

Faktycznie jako podstawę powinno się brać kwotę z kosztami wysyłki ale raz że joma tego nie wpisuje a urzędy raczej w sklepowe przesyłki faktur nie weryfikują, a dwa że przy cenie omegi to już żadna różnica

 

Ale na kurs to już warto popatrzeć, najlepiej mieć konto i kartę w USD, przewalutować cinkciarzem czy podobnymi internetami, bo PayPal to ma ładne prowizje. Jak masz konto PayPal owe, to tam w pomocy gdzieś jest kalkulator który ci dokładnie poda ile ci wyjdzie przewalutowanie. No i PayPal robi strasznie pod górkę z transakcjami w walucie innej niż twoja narodowa, walutę możesz mieć tylko jak dostaniesz ja od innego paypalowca a o inną walutę rozliczeniowa niż PLN musisz poprosić na infolinii 3 dni wczesniej, trza pokombinować i popróbować, żeby nie skończyć z przewalutowaniem dwa razy, bo oni tak lubią :)

 

Co do gwarancji to dokładnie przeczytaj co pisze na stronie jomy, bo niektóre zegarki mają gwarancję producenta a przy innych gwarantem jest joma. Oni oczywiście przyjmą do naprawy, ale będziesz musiał go wysłać na swój koszt i mieć zachowane papierki z UC, bo przy drodze powrotnej pewnie zaś będą chcieli go oclić, więc musiała by to być poważna awaria żeby opłaciło ci się nie oddać go do swojskiego zegarmistrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.