Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

werter

GGERLACH BATORY - ODPADŁA WSKAZÓWKA MINUTOWA

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw zegarek przestał wskazywać właściwą godzinę.

 

Potem po próbie ruszenia koronki wydarzyło się takie cudo.

 

99c22d13dd3d176528df7a5f48ae01ba.jpg

 

Ponieważ to mój pierwszy raz kilka pytań.

 

Jaka mogła być przyczyna ?

 

Czy zegarmistrz da sobie radę czy raczej wysyłka do producenta?

 

I teraz trochę filozofii...

 

Zanim przeszedłem na jasna stronę mocy, zdarzyło mi się korzystać z podróbek zegarków.

 

Jak to jest, że nie miałem z nimi właściwie żadnych problemów. Bez serwisu i specjalnej dbałości, automaty działają do dziś.

 

Tymczasem zegarki 5-10 razy droższe sprawiają takie psikusy?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś o coś uderzyć, mogła być wadliwa wskazówka.

Jak na gwarancji odsyłaj do producenta. Jak po - to każdy zegarmistrz założy w kilka minut. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat jakości wykonania zegarków tego " polskiego" producenta krążą już legendy...


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrobisz jak odeślesz do producenta - jeśli jest na gwarancji, jeśli nie to chyba każdy zegarmistrz sobie poradzi - co do przyczyny to mogą być różne, od uderzenia po wadliwe założenie wskazówki, jak to już wcześniej kolega Adi napisał.

 

 

Zanim przeszedłem na jasna stronę mocy, zdarzyło mi się korzystać z podróbek zegarków.

Jak to jest, że nie miałem z nimi właściwie żadnych problemów. Bez serwisu i specjalnej dbałości, automaty działają do dziś.

Tymczasem zegarki 5-10 razy droższe sprawiają takie psikusy?

 

Bo droższy nie zawsze znaczy lepszy ;) i nie dotyczy to tylko G.Gerlach czy zegarków, ale ogólnie... ;)

 

Edit: oczywiście nie popieram kupowania podróbek, ale sam po kilku latach na tym forum i blisko 150 "zaliczonych" zegarkach w tym czasie głownie noszę Casio albo Citizena, od "szwajcarskich" produktów trzymam się jak najdalej, a automaty głownie trzymam w pudełku...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się z producentem. Jeśli to poważna, rzetelna firma, to nawet po gwarancji powinna naprawić gratis i jeszcze przeprosić. Nie miałem zegarka tej firmy, ale trochę czytałem o niej i raczej nie kupię ich wyrobu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem te same problemy z identycznym modelem.

 

Kontaktuj się z Producentem,najlepiej pisz bezpośrednio do Sylwestra.Zegarek wracał dwukrotnie do serwisu,ale ostatecznie sprawa załatwiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli najpierw nie wskazywał właściwej godziny a potem spadła minutowa z osi to mogła zacząć haczyć o godzinową. Może werk nie do końca zamocowany był lub obluzowało się po uderzeniu/upadku.

Producent poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a automaty głownie trzymam w pudełku...

czyli Twoje doświadczenie  jest negatywne jeśli chodzi o ręcznie nakręcane?Dobrze zrozumiałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności zajrzę do "mojego" zegarmistrza. Zobaczymy co Pan Czyżewski powie...

 

Zegarek nie upadł. I nie przeżył uderzenia. Przynajmniej tego dnia.

 

Szkoda, bo we wtorek szykuje mi się wyjazd na Hel i Batory pasowałby idealnie do klimatu

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Na temat jakości wykonania zegarków tego " polskiego" producenta krążą już legendy...

Bo Panie Gerlacha to dobre są NOŻE. Tak jak Siemensa były dobre urządzenia wysokich napięć, ale tel. komórkowe to już nieszczegôlnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Panie Gerlacha to dobre są NOŻE. Tak jak Siemensa były dobre urządzenia wysokich napięć, ale tel. komórkowe to już nieszczegôlnie ...

 

Bo Panie, to nawet nie ten Gerlach od noży ... :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.