Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

AndrzejP13

Który diver wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam dylemat od paru tygodni, sporo tematów już przeczytałem i filmików obejrzałem a mimo to problem zostaje, mianowicie, zastanawiam się nad kupnem divera, 

Co musi spełniać:

- dość ciężki, czyli stal i stalowa bransoleta, tytan odpada

- mechaniczny, może byc reczny naciag ale takich nie znalazłem więc automat, bateryjek nie chce

- wr 100 minimum, nie nurkuje ale nie chce go przy kapieli utopić

- kolor naturalny stali, nie cały czarny,
- koperta nie mniejsza niż 40mm

 

Waham się między seiko skx009, seiko turtle padi, seiko monster i steinhart ocean one black ceramic

Dlatego proszę Was o pomoc i Wasze opinie o samych zegarkach, mechanizmach, odczuciach. Mile widziane opinie posiadaczy lub byłych posiadaczy owych czasomierzy. Może macie też inne propozycje. Piekny jest Citizen GTS ale poza moim zasiegiem. Najlepiej byłoby kupić wszystkie, wybrac samemu a potem sprzedawać ewentualnie, niestety nie posiadam takiego zapasu gotówki przeznaczonej na zegarki, przynajmniej na razie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze jaki masz maksymalny budżet.

Z zaproponowanych tutaj chyba Seiko Padi, ale na bazarku pojawiają się Certiny DS action. Ja bym wolał taką Certinkę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chciałbym przekroczyć 1500zł, widziałem w tej kwocie stenka ocean one uzywanego, co o nim uwazacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ROLMEGA

Że to zbyt mocno 'podróbką' Rolexa pachnie, ja bym tego Stenka nie kupił z powodu skopiowanego wyglądu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chciałbym przekroczyć 1500zł, widziałem w tej kwocie stenka ocean one uzywanego, co o nim uwazacie?

Mnie też się te zegarki nie podobają. Uczucie jak byś podróbę na ręce nosił - moim zdaniem oczywiście.

W swoim budżecie zainteresuj się jeszcze firmą Deep blue. Jest kilka sztuk na bazarku. Ciekawe tryciaki robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko turtle PADI.

+ swój oryginalny design

+ naprawdę fajne wykonanie

+ tarcza ze szlifem jest po prostu super

+ rewelacyjna luma, jak to w Seiko

+ bardzo wygodnie leży na ręce mimo, że nie jest mały

+ wiercone uszy, przez co wymiana pasków jest bardzo prosta

 

Ewentualnie Monster, ale nowego raczej nie kupisz, a ceny używek są spore.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi to ze do relexa podobny nie przeszkadza, bo na rolka mnie nie stac, ogolnie jest ladny i tyle, duzo jest zegarkow podobnych do siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej cenie to bym brał Baby Tune 637. i jeszcze około 4 stówek by zostało na długi weekend :P.

 

RuiQImg.jpg?1


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jakość wykonania, dobry chód (mój robi standardowo 2-2,5 s/d), wygląd zbliżony do suba (mi to akurat pasuje, bardzo lubię tę stylistykę), eta w środku, szafir, dobrej jakości bransoleta. Mam GMT i ten zegarek ma u mnie raczej dożywocie :)

 

Miałem Monstera i też był oczywiście dobrym zegarkiem, ale przegrywał ze Stenkiem na co dzień i to mocno, aż poszedł w świat. Bransoleta była wygodna, ale wizualnie dużo słabsza. SKX mierzyłem, wykonanie na poziomie Monstera. Padi nie miałem przyjemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że kolega się nie obrazi ale chciałbym również podpiąć się pod temat bo w końcu dojrzałem do zakupu diver'a. 
Również bardzo podoba mi się PADI chociaż dla siebie szukam klasycznie czarnego modelu. 

Nadgarstek mam 18,5 cm. Możecie mi doradzić mniej więcej jakiego rozmiaru divery brać pod uwagę? Mam na myśli rozmiar bez koronki. Nie miałem możliwości przymiarki, a są one dość masywne (przynajmniej w porównaniu do tego co nosze na codzień) i zastanawiam się czy taki 44 mm nie będzie zbytnim klocem albo czy w drugą stronę 40 mm nie będzie wyglądał jak damski.

 

A do kolegi AndrzejP13 - czy brałeś może pod uwagę np. Orient Ray II ? Bo poza kilkoma modelami od Seiko i Stenkiem też chodził mi po głowie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralem pod uwage, brzydki nie jest, mam jednego juz orienta co prawda nie divera ale chcialbym teraz jakiej innej marki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za marka? szczerze to widzialem, że bywaja tej firmy zegarki u nas na bazarku ale nic o niej nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

A co to za marka? szczerze to widzialem, że bywaja tej formy zegarki u nas na bazarku ale nic o niej nie wiem

Steinhart. Musisz przywyknąć do forumowego żargonu, tych Zenków, Rolków, pachów i kajdanów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stenek to wiem, chodzi o Deep Blue

 

 

DB to amerykańska marka.

Zegarki są solidnie wykonane, z ciekawymi smaczkami (tryt, zawory helowe etc) i konkurencyjnymi cenami.

Zwykle korzystają z japońskich mechanizmów nie mniej jednak szwajcary też się trafiają.

 

Link do tematu na forum, można tam o nich poczytać, i poprzeglądać zdjęcia.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/117086-deep-blue-poka%C5%BCmy-ameryka%C5%84c%C3%B3w/

 

Link do strony producenta (mają tam solidne zniżki + kupony obniżające cenę o 40%, niestety w przypadku sprowadzenia trzeba doliczyć vat+cło+ przesyłka)

http://www.deepbluewatches.com/watches.html

 

Ostatni link do polskiego dealera marki ( zresztą udziela się tez na forum)

http://www.atomictime.pl/

 

Mam nadzieję , że to Ci w czymś pomoże.

 

Pozdrawiam


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.