Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dariusz chlastawa

XIV Spotkanie Roczne KMZiZ 2018r.

Rekomendowane odpowiedzi

Jan - ja mam nadzieję że podobnie jak rok temu znajdzie sie chwila i chętni do pokazania zegarków vintage.

W ubiegłym roku to był najciekawszy punkt spotkania IMO  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam nadzieję, że uda się pokazać naszą pasję z kilku stron :) Przygotowania trwają :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co macie w zanadrzu? Jan czy wiadomo kto wystawi swoje vintage?

Jak pisałem wcześniej myślę że warto zrobić spotkanie również stricte klubowiczów. Takie luźne rozmowy wieczorową porą. Wymiana zdań, "macanie". Tego mimo wszystko brak.

 

Miłośnik marki Enicar!


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wszystko pewne. Ale, generalnie, najpierw trzeba ustalić zaproszone manufaktury, a potem profil pasji, która powinna podkręcić spotkanie. Tak to widzę :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. spotkanie klubowiczów wieczorową porą można zrobić albo w piątek przed albo w sobotę po spotkaniu manufakturowym - albo tu i tu :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Przymierzanie ;)

Co by nie powiedzieć, to "zamacać" trzeba! :)

 

 

Jeszcze nie wszystko pewne. Ale, generalnie, najpierw trzeba ustalić zaproszone manufaktury, a potem profil pasji, która powinna podkręcić spotkanie. Tak to widzę :)

 

Jan, rozmawiałem z kilkoma osobami z klubu, wszyscy chwalą formułę festiwalu w Łodzi "It's all about watches" (Może te kilka osób to nie wyznacznik! ale...) Były panele dedykowane różnym działom zegarmistrzostwa, były firmy i manufaktury zegarkowe. Do tego doszedł a'la kiermasz zegarkowy a ludzi było tabuny. Wiem, wiem to spotkanie dla klubowiczów, ale formuła otwarta pozwoliła spotkać się miłośnikom zegarmistrzostwa, a przy okazji odwiedzić ludziom którzy podziwiali wystawę i zadawali mnóstwo pytań. Przynosili swoje zegarki i pytali o nie.

 

Powiem głośno to - co inni szepczą - myślę, że ta formuła spotkań na których "jest więcej papki marketingowej niż przekazania pasji" się wyczerpała. Można powiązać to wszystko moim zdaniem.

 

Wiem, że warto zobaczyć i zegarki, które w Polsce pewnie są niedostępne w oficjalnej dystrybucji, ale zwróćcie uwagę prezentacje są kopią stron internetowych. Nie wiele jest osób, które pokazują więcej niż to co na stronach.

 

Nie chcę wywracać wszystkiego do góry nogami, chciałbym po prostu przekazać swoje spostrzeżenia i uwagi (skonsultowane z innymi) a poparte odbytymi spotkaniami i wizytami. Czasu jest mało, ale może warto zaryzykować i coś zmienić.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możemy to zrobić przy okazji Passion for Watches ale potrzebujemy tu pomocy ludzi do czarnej roboty :) tzn do organizacji 

co do papki..zależy od firmy .. było wiele prezentacji które papką nie były i wątpię aby np Kari coś takiego pokazał 

a na pewno 15ste spotkanie będzie juz inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymamy Prezesa za słowo :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pk_kamil nie trzymaj Prezesa za słowo, myślę, że należy zebrać ochotników i pomóc. Nie tylko nasze zdanie, ale pomoc w zmianach będzie lepszym rozwiązaniem. A pomagać można na różne sposoby. Dlatego czekam z pomysłami. Pokażmy, że nie tylko potrafimy mówić czy wymagać. Zgłaszajmy nasze propozycje pomocy z naszej strony. Może pokaz naszej kolekcji, może podzielenie się wiedzą... może pomoc w organizacji... dróg jest wiele.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Mój przedmówca jest najlepszym tego przykładem. W zeszłym roku, wspólnie z Wasylem i primabaleronem, pokazał pasję od strony zegarków vintage. I wyszło świetnie. Ale sam pomysł, bez doskonałej realizacji ze strony kolegów byłby tylko pomysłem.

 

Wydaje mi się też, że chyba zeszłoroczne spotkanie pokazało, iż niektóre marki potrafią pokazać coś więcej. W tym roku będzie podobnie. Zero papki, tylko pasja :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pk_kamil nie trzymaj Prezesa za słowo, myślę, że należy zebrać ochotników i pomóc. Nie tylko nasze zdanie, ale pomoc w zmianach będzie lepszym rozwiązaniem. A pomagać można na różne sposoby. Dlatego czekam z pomysłami. Pokażmy, że nie tylko potrafimy mówić czy wymagać. Zgłaszajmy nasze propozycje pomocy z naszej strony. Może pokaz naszej kolekcji, może podzielenie się wiedzą... może pomoc w organizacji... dróg jest wiele.

Masz w zupełności rację.

Trzeba zrobić założenia najpierw dotyczące takiego spotkania, a do zadań sami forumowicze będą się garnąć. Sam się zresztą zgłoszę - tylko póki co to nie bardzo wiadomo do czego.

Osobiście wolę najpierw przedyskutować jak ma wyglądać nasze spotkanie w nowej odsłonie, aniżeli narobić się tak by większość kręciła nosem.

Zatem może zacznijmy od tego...


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co Panowie może małe spotkanie, przy zegarkach w knajpie i rozmowy o formule spotkania?

 

Miłośnik marki Enicar!


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo chętnie. Choć niestety Kraków nie tak blisko Warszawy :/


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman, trochę wspólnie zrobiliśmy więc bardzo chętnie.  Może w wolnej chwili tak jakoś po szkole czy przedszkolu ... :)  A, z Kamilem ostatnio rozmawiałem po wizycie w Belwederze, ma celne przemyślenia co do pasji i papki tzn. papki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najpierw musimy zbudować listę chętnych na to spotkanie. Oczywiście ja się piszę. Ale zapraszam innych... Proszę o zapisy na listę.

 

Miłośnik marki Enicar!


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie to bardzo dobry pomysł, i im szybciej takie spotkanie się odbędzie tym będzie lepiej, bo czas ucieka i jeżeli KMZiZ chce utrzymać dominującą pozycję na szeroko pojętym polskim rynku to korekty programowe IMO są niezbędne.

Chciałem przedłożyć tutaj pewne propozycje na piśmie, ale jeżeli ma być spotkanie to nie muszę się spinać i pisać elaboratów.   :)

 

 

Lista chętnych do dyskusji.

 

1- RTK-WGM

2- dziadek 

3- Eugeniusz Szwed

4- Jan M.Krawczyk


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również się dopisuję do listy. Może coś uda mi się wykombinować z wyjazdem. Pozdrawiam


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To proponuje robić kopiuj/wklej całą listę dopisując się na końcu. Dopisałem już kilka osób do listy. Myślę, że można to zrobić w kawiarni pod zegarem na Starym Rynku w cechu, coś na kształt NWZ Stowarzyszenia, więc ludzi ze stowarzyszenia bardzo miło bym widział. Oczywiście to tylko propozycja, bo na każdym zebraniu musi być tak, że ktoś musi zacząć.... cytując klasyka.

 

1. RTK-WGM

2. dziadek

3. Jan M. Krawczyk

4. Eugeniusz Szwed

5. Dariusz Chlastawa


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem chętny, ale uzależniam to niestety od terminu - praca, rodzina - wiadomo o co chodzi ;)

 

 

1. RTK-WGM

2. dziadek

3. Jan M. Krawczyk

4. Eugeniusz Szwed

5. Dariusz Chlastawa

6. Pk_kamil

Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman zainicjował dyskusję, moim zdaniem słusznie  :) Należy się spotkać i porozmawiać. Teraz tylko organizacyjnie, ustalmy / niech ktoś rzuci jakiś termin / dzień i godzinę. Pod to zrobimy rezerwację tzn. ja zrobię rezerwację  salki którą wielu z nas już zdążyło poznać i rozmawiamy. Jeśli ma to być dyskusja i ustalenia odnośnie najbliższego spotkania rocznego, to czasu jest nie z dużo na to aby potem przekuć wszystko na organizację spotkania. Jeśli dyskusja ma dotyczyć następnych spotkań rocznych czyli 2019 i dalej, to presji czasu nie będzie.

 

Za tydzień będzie trochę cieplej :)   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gieniu, dokładnie tak. Pewnie zostawmy już tegoroczne spotkanie bo faktycznie mało czasu, ale mówimy o następnych. Termin pewnie w tygodniu wieczorem, pasuje? Np. Środa za 2 tyg.- 14.03.2018


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tegoroczne spotkanie również może być dyskutowane. Są jeszcze rzeczy, które można wykonać inaczej i zmienić. Wszystko warto poruszyć. Najwyżej się nie uda :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, tylko na to akurat jest mało czasu - trzeba się zatem sprężyć :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.