Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

fortune

Desta - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


 


Tak się złożyło, że dostały mi się dwa zegarki po dziadku. Jednym z nich jest szwajcarski zegarek marki Desta. koperta i tarcza są w opłakanym stanie ale ku mojemu zdziwieniu zegarek ruszył po przekręceniu koronką. 


 


Niestety nie znalazłem zbyt wiele na temat marki i samego mechanizmu. Ze strzępów informacji w necie dowiedziałem się że montowali w swoich zegarkach inne dostępne w tamtych czasach mechanizmy.


Czy ktoś mógłby powiedzieć coś więcej na temat zegarka, przybliżone lata produkcji i coś na temat werku? Czy poza ogólnym stanem i oraz brakiem sekundy jest coś z nim jeszcze nie tak?


 


 


 


 


Pozdrawiam


post-95908-0-41100400-1497392259_thumb.jpg

post-95908-0-87255600-1497392360_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy werku było dużo razy dłubane, koperta wypadałoby pozłocić, a szczególnie to wypełnić ubytki w uszach.

Mechanizm to FHF 72-2 produkowany w latach 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedź

 

poszperałem troche i wyszło mi że to mechanizm FHF 72, 72-2 miały chyba jeszcze date

teraz widze też logo producenta i oznaczenie pod balansem, co do lat 60 to by sie zgadzało, z tego co pamięta moja mama dziadek kupił zegarek podczas pobytu we Francji właśnie w tamtym okresie

 

może mi ktos powiedzieć czym jest ta dziwna kropka pomiędzy godz 10 a 11?

 

ponieważ jest to pamiątka po dziadku ani myśle się jej w jakikolwiek sposób pozbywać. skłaniam sie ku renowacji. jak widać pracy jesy dośc sporo

mechanizm dam do sprawdzenia zegarmistrzowi w Rzeszowie. gdzie polecilibyście rpbic koperte i tarcze?

 

pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest w opłakanym stanie, kompleksowa renowacja przekroczy 1000pln, malowanie tarczy, mycie, oliwienie mechanizmu, regulacja, koperta to juz raczej do wymiany tylko się nadaje...

A efekt może być mizerny.

Zostaw jak jest, przynajmniej będzie w oryginalnym stanie.

 

P.S Kropka to pozostałość po nieudolnej próbie czyszczenia tarczy.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Marek pisze, ja bym nie odnawiał również. Za dużo zachodu i funduszy. Jak kiedyś znajdziesz w lepszym stanie to jeśli będziesz chciał to mechanizm z tarczą przełożysz.

Po renowacji to już nie będzie ten sam zegarek.

 

Widzę też drugą kropkę - to już raczej będzie nóżka od tarczy, która chce się spotkać ze światem po drugiej stronie.

 

Moim zdaniem nie warto, lepiej zostawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

ponieważ jest to pamiątka po dziadku ani myśle się jej w jakikolwiek sposób pozbywać. skłaniam sie ku renowacji. jak widać pracy jesy dośc sporo

mechanizm dam do sprawdzenia zegarmistrzowi w Rzeszowie. gdzie polecilibyście rpbic koperte i tarcze?

 

Też kiedyś miałem ten dylemat. Delbana dla żony. W znanej pracowni na Złotej w Warszawie zrobili za sumę mniejszą niż 1000 pln, ale i zegarek mniejszy.

Koperta była złocona, tarcza odnawiana. Cóż może nie wszystko jest dokładnie tak jak było, ale oko cieszy...

Wartość sentymentalna jest niemierzalna. Są dwie szkoły: odnawiać albo zostawić jak jest. Każdy musi decyzję podjąć sam.

Pozdrawiam. Waldek

post-43347-0-89579500-1497466715_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, dziekuje za odzew

 

 

na chwilę obecną zegarek trafia do szuflady może jeszcze kiedys najdzie mnie myśl o renowacji.

póki co mam po dziadku jeszcze bardzo ładna rakietę która również wymaga mojej uwagi

 

dodatkowo cały czas chodzi mi po głowie chęc posiadania jakiegoś vintage 'nie cccp'

 

pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.