Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pmcomp

Omega - prośba o ocenę i pomoc w zakupie dwóch modeli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Doxę juz kupiłem, dziękuję za pomoc, czas na Omegę. Chciałem dzisiaj obejrzeć na żywo tą wystawiona w dziale sprzedam ale niestety do spotkania nie doszło. Może i dobrze?

Na chrono24 wpadły mi w oko dwie sztuki.

 

Jedna to klasyk vintage, o której nic nie znalazłem. Mam też podejrzenia co do jej oryginalności tzn. czy nie jest z kilku kawałków.

 

Zerknijcie proszę: http://www.chrono24.pl/omega/vintage-manual-winding-18k-gold--id5480815.htm

 

Nie znam sie ale przeglądając tematy o starych Omegach i patrząc na cyferblat wychodzi mi, że to musi być okres lat 40/50. Nie podoba mi się jakość zamieszczonych zdjęć. Nie widać jaki jest mechanizm. Na deklu nie ma nic wybite, a jego wewnętrzna strona pozostaje tajemnicą. Natomisat zegarek ogromnie mi się podoba. CZy to jest dobry wybór czy mina?

 

Drugi model to nowsza produkcja czyli Speedmaster Automatic. Znalazłem od tego samego sprzedawcy dwie sztuki:

 

http://www.chrono24.pl/omega/speedmaster-automatic-chronograph--id5365962.htm

http://www.chrono24.pl/omega/speedmaster-automatic-chronograph--id5296666.htm

 

które różnią się pomiarami. Który z nich ew. wybrać? Czy ten niby dokłądniejszy wart jest dopłaty 400 zł? Czy to są dobre modele? Jak się sprawują?

 

Bedę ogromnie wdzięczny za pomoc.

 

Pozdro

 

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza Omega to samoróbka .,Zegarki takie są budowane na bazie starych mechanizmów Omegi.,Ten dosyć kiepsko wykonany, osoba która drukowała tarcze pomyliła kolejność wykonania i na indeksach godzinowych jest nadruk minut.,Te dwa Speedmaster Automatic rzeczywiście różnią się pomiarami ,gdyż w rzeczywistości koperta ma 38mm średnicy.,Cena za 3513.30 jest mocno przesadzona., 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź. Czyli ta Omegę vintage moge sobie darować.

 

Nie rozumiem natomiast co maja pomiary do średnicy koperty? Przecież oba zegarki są identyczne.

 

Czego dotyczy przesadzona cena 3.513,30? Bo i ta samoróbka i te Speedmastery maja inne ceny. BTW ile warto zapłącić za takiego Speedmastera?

 

Pozdro

 

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki speedmaster jest chyba w dziae sprzedam


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dziale sprzedam jest chyba inny Speedmaster ref 3221.30 (Triple Date),ten z chrono24 jest ref.3513.30.,Kolorystycznie podobne,ale Triple Date to zegarek bardziej skomplikowany przez co osiąga ceny niemal dwukrotnie wyższe od ref 3513.30.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. też się nad nim zastanawiałem. Na eBayu znalazłem trochę taniej ale zawsze można podyskutować. 

Co sądzicie o tych zegarkach?

Będę wdzięczny za wszelkie informacje, bardziej niz za opinie  ;) .

 

Pozdro

 

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mały nadgarstek to omega reduced fajnie będzie leżeć. Do tego to automat.

Sam na taką poluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona też ma 39mm ale ... mi się nie podoba  :D . Stal i owszem ale z białym cyferblatem. BTW w tym Speedmaster Triple Date jest wieczny kalendarz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Triple Date to inna komplikacja niż Perpetual Calendar.,W pierwszym wypadku zegarek pokazuje dzień,dzień tygodnia i miesiąc ale datownik w miesiącach ,krótszych,lub w latach przestępnych trzeba przestawiać,w Perpetual zegarek ma te anomalia zaprogramowane przeważnie na 100 lat,chociaż zdarzają się również zegarki milenijne.,Te Speedmastery z kopertami 38/39mm określane są jako reduced bez względu na układ subtarcz i kolor cyferblatu.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez grejtfrut
      Sprzedam Omegę Speedmaster. Hesalit i manualny naciąg.
      Ref. 311.30.42.30.01.005, kupiony w Polsce w 2020 roku, w Kruku. Zegarek oceniam na 9/10, minimalne ślady na tarczy i hesalicie. Jeżeli ma być nieskazitelny, Cape Cod poradzi sobie w zupełności. W zestawie ręcznie szyty pasek z ładownicy z 1976 w stanie 8/10, nieużywana bransoleta, nieużywane 2 oryginalne paski, medal, szkło powiększające, przyrząd do skracania bransolety. Cena: 21700pln. Zegarek jest w do obejrzenia w Sanoku, ale często bywam w Rzeszowie, Tarnowie, Krakowie. 



       



       
       
    • Przez TonyMega
      Dzień dobry.
      Mam pytanie. Czy poniższy zegarek Omega Seamaster Aqua Terra jest oryginalny? Jestem trochę zielony w tym temacie i pytam z czystej ciekawości. Przeglądałem z ciekawości OLX i natrafiłem na taką ofertę. Czy jest autentyczna i warta uwagi?
      image;s=1000x700(3).webpimage;s=1000x700(5).webp
    • Przez sebwiecz
      Cześć.
      Poszukuję Seamaster Diver, najlepiej taki 210.30.42.20.03.001 jeśli ktoś będzie miał ciekawą ofertę to kolor ma drugorzędne znaczenie.
      Wraz z dokumentami oraz pudełkiem, nowy lub lekko używany.
       
      Pozdrawiam
      Sebastian
       
       
    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.