Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tomekk7

Zegarek prośba o indentyfikację/pochodzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Roman absolutnie nic osobistego żebyś nie zrozumiał źle ale musimy zastanowić się czego sami chcemy 

 

 

Przeczytajcie z uwagą całą pierwszą stronę tego tematu   -   http://zegarkiclub.pl/forum/topic/144679-walka-z-podr%C3%B3bkami-wielka-pro%C5%9Bba-o-pomoc/page-1?do=findComment&comment=1945319

Niby mowa o lombardach ale zwykły sprzedawca z allegro niczym się nie różni chodzi o sprzedaż i uczciwy rzetelny opis  - ludzie żyją ze sprzedaży takich przedmiotów a kolekcjonerzy tylko na tym zyskują bo skąd niby pochodziły by wasze zbiory? Od sąsiada co najwyżej stara Ruchla albo Poljot.;

 

@msokol19  napisał:

 

Szukamy wszystkich miejsc gdzie handluje się zegarkami z drugiej ręki.
Akcja ma mieć charakter edukacyjny, chcemy pomóc pracownikom np. lombardów, podpowiedzieć w jakich miejscach mogą właśnie szukać wsparcia, dać konkretne narzędzia, by wyeliminować podróbki z takich miejsc. A tych którzy sprzedają podróbki świadomie - spróbować przekonać, że nie warto.
Co do załatwiania spraw w Lombardach na gorąco. Zgadzam się z Tobą. Wczoraj z ciekawości podszedłem do jednego Lombardu z dość cennym zegarkiem - zostałem wypytany o pudełka, papiery, powiedziano mi, że dostanę kasę dopiero gdy zweryfikują oryginalność u zegarmistrza. Jeśli ktoś podchodzi rozsądnie do biznesu, to tak właśnie się sprawa odbywa  :)

 

 

Jest to dyskusja o podróbkach ale też o stwierdzeniu oryginalności i ogólnie posiadanego towaru, informacje o miejscu powstania itp... 

Wszystkie fora zajmujące się starociami udzielają takich porad - ludzie tam wiedzą że większość trafi na serwisy aukcyjne i co w tym złego ?

Jeśli ktoś czuje się urażony czy zniesmaczony faktem że pomógł a jego porada została wykorzystana w opisie niech następnym razem nie pomaga i temat omija 

Wykorzystanie porad fachowców jest chyba lepsze od pisania głupot o zegarku Chitlera z Wilczego Szańca ?

No takie moje zdanie macie inne napiszcie ale bez napinania się nie chcę się kłócić o jakiegoś Tomka którego nawet nie znam  -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niczego ani nikogo nie oceniam i nie mam takiego zamiaru.

Zadałem pytanie. Dość wyraźne chyba i jedyne czego bym sobie życzył to odpowiedzi na nie.

 

Jeszcze jedna rzecz na którą chciałbym zwrócić uwagę to, że gdyby każdy w podobny sposób podchodził do tematu to wszyscy chcieliby tylko "brać"

Natomiast dobrze jest też coś "dawać"

Ale to już niech każdy sobie sam oceni na podstawie własnych merytorycznych postów - myślę że w tym dziale nikt nie będzie miał problemu z taka oceną siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale co ma wnieść czy dać od siebie osoba która nie ma zielonego pojęcia o zegarkach a weszła w posiadanie kilku czy nawet kilkudziesięciu sztuk i chce je sprzedać?

Co ma wnieść do tego forum jak się na tym nie zna?

Co ma napisać aby nie zostać źle odebranym?

Czy jeśli nie zna się na zegarkach i nie wie co pisać a chce sprzedać zegarki to nie powinna jednak zadawać tu pytań?  

Nieraz ktoś ma pretensje że zapytał, dostał odpowiedź i od razu wystawił z naszym opisem - jeśli nie od razu to kiedy będzie fer ? za tydzień, miesiąc czy ....? 

 

Nie wiem ... ja nie widzę w tym nic złego że ktoś coś sprzedaje i chce dać uczciwy opis a gdzie ma go zasięgnąć jeśli nie tu  :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty uważasz, że Ci co to ewentualnie kupują to wiedzą co kupują czy polegają na opisie? Jeśli ktoś nie wie to powinien zamieścić w opisie to co wie i tyle, jeśli chciałby wykorzystać czyjeś informacje to powinien poprosić o zgodę itd itp.

Ale może ja inny jakiś jestem :D


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po uzyskaniu odpowiedzi, zapytać czy może zamieścić ową odpowiedź, osoby xyz, jako opis w aukcji na jakimś tam portalu aukcyjnym. Po sprzedaniu przedmiotu, umawiają się na taką czy inną gratyfikację... na przykład...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Moderator -brawo!-cieszę się równie mocno ,że udało się rozwikłać tą niezwykłą sprawę.

Nie do końca rozumiem jednak ,że informacje jakie tu dostaje ,a myślę że są prawdziwe nie mogę użyć do aukcji więc po jaką cholere jest to forum....!

Napinacie się zbędnie ludzie ,macie wiedzę to się z nią dzielcie ,wystawiłem Zenitha na aukcje od 5 stów chciałem dać jasny przekaz na aukcji więc pytam tu ,gdzie widzicie problem! a te smieszne teksty typu "500zł dla mnie za info o zegarku" nie przemawiaja do mnie a jeśli ma jeden z drugim mocne cieśnienie na brak gotówki niech wystawia te swoje pare sztuk które kurczliwie trzyma w skarpecie.

Ja niestety wyprzedaje mam około 150 zegarków więc siłą rzeczy nie znam ich specyfiki trochę wystawiam na allegro gdsie specyfika ludzi to same cebulaki którzy szukają tandetncych afer reszta na ebay.de

tyle w temacie.

Jak bede miał pytania napisze znów ale przemyśle  następnym razem 10 razy czy warto ,aby nie urazić szlachty.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdzie nie napisałem że jest w tym cos złego.

Co do wiedzy na temat zegarków - każdy ją w jakiś sposób zdobywa, nikt się z nią nie "urodził". A "dac" można wiele jeżeli się chce.

Dlaczego droga do bazarku prowadzi przez 50 merytorycznych postów?

 

Mam wrażenie że jesteśmy gdzies daleko od mojego pytania więc raczej skończmy ta dyskusje.

 

Edycja.

Nikt się tu nie napina, zadałem jedno pytanie. Dość jasne chyba.

Jednak sposób zabrania głosu w dyskusji sprawia że już na nie nie potrzdbuje odpowiedzi. Dla mnie sprawa jest jasna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, gdybyś pomyślał na początku, napisał byś tak: Szukam kogoś kto wykona opisy do aukcji dla 150 zegarków kieszonkowych, oferuję np. jeden z nich jako gratyfikację i na pewno miałbyś porządnie wykonaną robotę, a tak jak zwykle amatorstwo, cwaniactwo i harcerstwo... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonuje opisy od zawsze sam do aukcji jeśli takie są ,zalogowałem się na forum  ponieważ mam też te trudne pozycje forum Wasze traktuje poważnie i opinie ,jestem tu od kilku dni ,ale już wiem ,że nie warto było- są wśród Was ludzie którzy rozumieją i mamy już kontakt ,ale są też którzy tylko czekają na tanią afere.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Moderator -brawo!-cieszę się równie mocno ,że udało się rozwikłać tą niezwykłą sprawę.

Nie do końca rozumiem jednak ,że informacje jakie tu dostaje ,a myślę że są prawdziwe nie mogę użyć do aukcji więc po jaką cholere jest to forum....!

Napinacie się zbędnie ludzie ,macie wiedzę to się z nią dzielcie ,wystawiłem Zenitha na aukcje od 5 stów chciałem dać jasny przekaz na aukcji więc pytam tu ,gdzie widzicie problem! a te smieszne teksty typu "500zł dla mnie za info o zegarku" nie przemawiaja do mnie a jeśli ma jeden z drugim mocne cieśnienie na brak gotówki niech wystawia te swoje pare sztuk które kurczliwie trzyma w skarpecie.

Ja niestety wyprzedaje mam około 150 zegarków więc siłą rzeczy nie znam ich specyfiki trochę wystawiam na allegro gdsie specyfika ludzi to same cebulaki którzy szukają tandetncych afer reszta na ebay.de

tyle w temacie.

Jak bede miał pytania napisze znów ale przemyśle  następnym razem 10 razy czy warto ,aby nie urazić szlachty.

pozdrawiam

Po co jest to forum? Z samej jego nazwy mozna wywnioskowac ze jest to forum MILOSNIKOW Zegarkow i zegarow.Z twoich wypowiedzi wnioskuje ze ty MILOSNIKIEM nie jestes.Powiem wiecej jestes zwyklym handlazem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wystarczy już. Każdy mógł sobie wyrobić własne zdanie jednak nie będziemy dyskutować na tematy nie związane z zegarkami bo szkoda naszego czasu.

Temat zamykam.

Edycja

Jeden post nie będzie widoczny - jest dość kontrowersyjny  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.