Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
CzarnyPiotruś

Zegarek w okolicach 1000pln

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Poszukuję porady speców i oblatanych w temacie. Pierwszy zegarek szukam już ok miesiąca, zakup ma pewne walory okolicznościowe więc zależy mi na sprzęcie który da się serwisować, tzn. - musi być trwały jak ojcowski :) Mam na oku dwa warianty kolorystyczne:

CA4037-01W Citizen - za steampunkowy nieco klimat, nowoczesność, Eco-drive, stoper i datownik - funkcje które faktycznie użyję nie raz. Nie bardzo brązowy pasek mi leży ale zawsze mogę dokupić drugi.

Atlantic 62450.41.61 - za SWISS MADE i bardziej wyciszone klasyczne kolory, szafirowe szkło i czarny pasek. Niestety jest zbyt wielki na moją rękę (Citizen wyżej jest bardziej obły i lepiej pasuje na moją wąziutką łapkę). Też cena nieco powyżej budżetu ale dałbym się przekonać pewnie.

Spoglądałem i mierzyłem też na marki Seiko, Adriatic czy Candino (tylko w necie), ale raczej nie zrobiło nic na mnie takiego wrażenia.
Panie i Panowie, będę wdzięczny za porady.

Guest mrovka

A co myslisz o CASIO EDIFICE ?

-choc obaawiam sie ze moga przekroczyc budzet

Guest mrovka

W tym Citizenie przemawia do mnie solar i radio ... tylko nie znalazlem info czy to multiband i czy bedzie dzialal w europie 

Ja bym obrał inny kierunek. Zegarek z duszą, mechanik.

Przykładowo orient curator, orient senatror, orient bambino2. Coś od seiko i citizena też się znajdzie.

Co ty na to?

mrovka, z tego co widzę w tym akurat Citizenie nie ma radia? Model z radiem jak najchętniej, ale to już wykracza poza budżet.
egzo18, Orienty mierzyłem - trochę zbyt poważne dla mnie, raczej coś bardziej sportowego i "na co dzień", Ale drugi sikor zdecydowanie w tym kierunku będę wybierał.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• Guest Franczak88
      By Guest Franczak88
      Witam
      Szukam tak jak w temacie. Chciałbym, aby to był tytan ze względu na wagę. Szafir ze względu na wytrzymałość. Super jeśli zegarek będzie coś warty po kilku latach. Lubię rzeczy rzucające się w oczy. Szukam czegoś co ma wstawkę niebieską lub czerwoną. Unikam bransolet bo mi w nich niewygodnie i skóry ze względu na przekonania. Wszystko inne ujdzie.
      Już prawie kupiłem ten jako wersja sportowa, ale za ciężki no i ta skóra:
      https://www.tissotwatches.com/pl-pl/shop/tissot-t-touch-expert-solar-5.html

Wizualnie bardzo podoba mi się ten:
      https://zegarownia.pl/zegarek-meski-szturmanskie-gagarin-24hours-2426-4571143

A może coś używanego? Doradźcie proszę.
    • By Vahardan
      Witam. Szukam pierwszego mojego zegarka w życiu. Jestem świeżo upieczonym osiemnastolatkiem i nigdy nie miałem okazji posiadać czasomierza. Po długich poszukiwaniach trafiłem na ten model https://zegarownia.pl/zegarek-meski-zeppelin-lz127-graf-zeppelin-automatik-7656-2?gclid=Cj0KCQjw2pXXBRD5ARIsAIYoEbdBHm5avb_c0PcPNIFCgBzsLERgbI4Kak07H50_G4LYW8JbeHMoX5YaAnW6EALw_wcB I właśnie, jest to model z werkiem automatycznym. Co myślicie o automacie na pierwszy zegarek? Używany byłby na co dzień i do oficjalnego stroju. Jak ocenilibyście osobę w moim wieku z takim modelem na przegubie? Nie wygląda zbyt "dziadkowo"? Czy pasuje na uniwersalny czasomierz? Są jakieś ciekawe zamienniki w budżecie do 1000zł? Z góry dzięki za pomoc Jeszcze dopowiem, że nie chcę zegarka z bransoletą.
    • By Carb0n
      Witam

Chciałbym Was poprosić o pomoc przy kupnie pierwszego poważnego czasomierza. Na pewno będzie to zegarek klasyczny na skórzanym pasku. Zastanawiam się pomiędzy nowymi zegarkami Orienta oraz Tissota a używaną Omegą, osobiście jestem wielkim fanem marki, a zwłaszcza starszych modeli, które można dostać w rozsądnej cenie. Planowany budżet na zegarek nowy to ok 1000zł, za Omegę jestem skłonny przekroczyć 2-krotność tej kwoty. Jednak zastanawiają mnie koszty przeglądów i różnych zabiegów związanych z tymi zegarkami. Prosiłbym bardzo o pomoc w wyborze między zegarkami nowymi a używanymi klasykami.

Z góry bardzo dziękuje
    • By Alabasco
      Cześć Wszystkim!

Przymierzam się właśnie do kupna mojego pierwszego prawdziwego zegarka. Jako, że właściwie wszystkie interesujące mnie egzemplarze znajdują poza granicami Polski na chrono24, postanowiłem prześledzić oferty z allegro. Znalazłem parę ciekawych zegarków omegi do 6 tysięcy, jednak zauważyłem że ich ceny są stosunkowo niższe niż na wspomnianym wcześniej chrono24. Jest tu ktoś może na tyle miły aby polecić takiemu laikowi jak mi coś co będzie oryginalne i pozwoli mi myśleć, że nie zmarnowałem pieniędzy/nie dałem się naciągnąć? Dziękuję z góry wszystkim zainteresowanym.
    • By SunSirHC
      Witam.

Jak w temacie napisałem.. Przymierzam się do kupna pierwszego zegarka mieszczącego się w budżecie: do ~800zł.
      Jestem totalnym żółtodziobem w tej kwestii - o tym myślę, że warto wspomnieć.

Chciałbym zegarek, który nie jest na stalowym pasku.

Jeśli chodzi o design to podobają mi się następujące modele:

* Emporio Armani: https://watchplanet.pl/p/1/493/emporio-armani-ar1948 -- (ale też słyszałem, że zegarki Armaniego omija się szerokim łukiem)

* Pierre Lannier: http://www.swiss.com.pl/pl/produkt/29177/zegarek_meski_pierre_lannier_272c433.html

Może ktoś powiedzieć jak z jakością zegarków powyżej wymienionych firm? (Zwłaszcza tej drugiej, bo mało opinii w internecie widziałem)

Polecicie jakieś inne zegarki w tym budżecie?

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.