Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zegarki i Pasja

zegarkiipasja.pl: AUROCHRONOS - Międzynarodowy Festiwal Niezależnych Producentów Zegarków w Łodzi

Rekomendowane odpowiedzi

Rosnące zainteresowanie zegarkami oraz zegarmistrzostwem w Polsce powoduje, iż na przestrzeni zaledwie ostatnich 2 lat możemy zauważyć wzmożoną aktywność w zakresie różnych inicjatyw zegarkowych, zarówno online, jak i „w realu”. Rośnie grono miłośników zegarków mechanicznych, zarówno modeli dawnych, jak i tych nowych. Wśród fanów zegarmistrzostwa jest także odczuwalna coraz większa chęć i potrzeba spotkań, zarówno we własnym dobrze znanym gronie, w celu dzieleni

 

Wyświetl pełny artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem kilka razy i jeszcze kilka i w dalszym ciągu nic nie wiem tzn. czytelnik nic nie wie na temat tej inicjatywy. Kto jest organizatorem ? Czy to jest Sp. z O.O. czy inna ?  Czy to jakaś organizacja społeczna , stowarzyszenie ? fundacja ? grono przyjaciół ... O co chodzi ? Nikt poważny nie kupuje "kota w worku", a to jest na ten moment kot w worku :)

 

Jak można poważnie traktować zapowiedzi imprezy za którą nie wiadomo kto stoi i o której nic nie wiadomo. 

 

Więc tu cyt:

Zacznijmy od podstawowego pytania: Czym jest AUROCHRONOS? 

Aurochronos TeamNazwa AUROCHRONOS to zespolenie dwóch wyrazów; Aurochs (ang. Tur) i Chronos (łac. Czas.). Powstała ona kilka miesięcy temu w początkowej fazie naszego projektu.

Stwierdziliśmy wtedy wspólnie w gronie organizatorów, że chcielibyśmy poprzez nasz Festiwal promować niezależność i indywidualność w branży zegarmistrzowskiej. W ten sposób chcemy zwrócić uwagę miłośników zegarków w Polsce na prężnie rozwijający się, nowy rynek producentów zegarków w oderwaniu od największych firm w branży.

Wybrana nazwa naszym zdaniem ideę tę idealnie odwzorowuje.
 

 

To jakaś kpina !

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To publikacja informacyjna mająca na celu przedstawić tworzącą się nową inicjatywę.

 

Do wydarzenia jeszcze ponad kwartał, także dużo czasu na przedstawienie dalszych szczegółów i zapewne dlatego też Panowie organizatorzy nie chcą odkrywać już teraz wszystkich kart.

 

Dla odwiedzającego forma prawna chyba ma niewielkie znaczenie, a każdy kto jest poważnie zainteresowany i pragnie uzyskać więcej informacji może odwiedzić oficjalną stronę tej imprezy: www.aurochronos.pl

Tam także kontakt do Organizatorów. Zapewne chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania.

 

Myślę, że warto przyglądać się każdej nowej inicjatywie i nie traktować ich lekceważąco, bo oceniać będzie można dopiero po tym jak się odbędzie.

Każdy kiedyś zaczynał :)

 

Pozdrawiam serdecznie

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRowa papka, zero informacji, szkoda to czytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne odczucia po przejrzeniu tego tematu.

Faktycznie konkretnych informacji o tym wydarzeniu jest mało, wiadomo gdzie i kiedy

ale kto będzie i co tak na prawdę preferują organizatorzy (czyli te niezależne firmy), nie wiadomo. Rozumiem, że dużych molochów nie będzie.

            Więc generalnie mało informacji, ale czy na pewno status prawny jest tu decydujący.

Z drugiej strony Wasze komentarze są na tyle kąśliwe, że ewidentnie wyczuwalny jest jakiś konflikt. Rozumiem uwagi i pytania ale nazywanie tego kpiną i papką, w sumie nie wiem czego, czy wywiadu czy inicjatywy, jest nieco przesadzone.

            Ze względu na oddalenie geograficzne nie biorę udziału w wydarzeniach, które się odbywają, jednak każde takie spotkanie uznaję za dobry kierunek i zawsze zazdroszczę uczestnikom.

            Traktowanie aż tak „z góry” organizatorów wydaje się ewidentnie czymś powodowany. Z mojej perspektywy widać jakiś podział od pewnego czasu, na miłośników zegarków i miłośników zegarków, szkoda - bo nie fajnie się to czyta.

Mam dziwne wrażenie, że biorąc udział w powyższym wydarzeniu opowiem się po którejś stronie a to dla mnie dopiero jest kpina.

 

Może jednak w pierwszej kolejności poprosić o więcej informacji, a po uzyskaniu powyższych, jeśli będą niezadowalające, z czystym sumieniem jeździć jak po łysej klaczy.

 

Może ja się mylę i moje spostrzeżenia są absolutnie „kulą w płot” , nie pierwszy to jednak temat (nomen omen portalu „Zegarki i Pasja”) po którym „dyskusja” pozostawia pewien niesmak.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne odczucia po przejrzeniu tego tematu.

 

Rozumiem uwagi i pytania ale nazywanie tego kpiną i papką, w sumie nie wiem czego, czy wywiadu czy inicjatywy, jest nieco przesadzone

Mnie chodzi o wywiad, bo jest o niczym.

Każda inicjatywa jest natomiast jak najbardziej na plus.

Na FB Janek szerzej zachęca do udziału w unicjatywie, choć też mało konkretów, bo zapewne jeszcze za wcześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisane masz przez Maćka. Publikacja o charakterze informacyjnym a nie wywiad rzeka. Akurat formę wywiadu przybrał. Napisane w publikacji, że jak dowie się więcej to napisze. Na razie jest tyle ile organizator chciał powiedzieć. Nie mniej i nie więcej.

Napisane masz przez Maćka. Publikacja o charakterze informacyjnym a nie wywiad rzeka. Akurat formę wywiadu przybrał. Napisane w publikacji, że jak dowie się więcej to napisze. Na razie jest tyle ile organizator chciał powiedzieć. Nie mniej i nie więcej. Jak sam słusznie zauważyłeś jest wcześnie..

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Publikuje sie konkrety i sprawdzone tematy... A jak sie pisze " Tata, a Marcin powiedział " to takie są komentarze.

:)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Publikuje sie konkrety i sprawdzone tematy... A jak sie pisze " Tata, a Marcin powiedział " to takie są komentarze.

:)

 

 

Dokładnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Marku jesteś zdania, że jeśli pojawi się inicjatywa zegarków, o której z nie ważne jakich przyczyn, jeszcze nie wiele wiadomo to nie należy poinformować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając komentarze można odnieść wręcz wrażenie, że faktycznie celem niektórych jest pisanie/komentowanie dla samej tej czynności, bo nic to nie wnosi do "dyskusji"...

 

Master Yoda - nie wiem w którym miejscu podane są jakieś "niesprawdzone" informacje, czy też temat jest "niesprawdzony"?

Zostało przekazane tyle, ile miało być przekazane na tym etapie tworzenia tej imprezy, a odbywa się ona za 3,5 miesiąca, więc jest sporo czasu na dalsze szczegóły.

Ale widać jak ktoś chce, to zawsze się można do czegoś "przyczepić".

 

Jeśli macie jakiekolwiek pytania to przecież możecie bezpośrednio pisać do Organizatora i tam zaspokoić swoją ciekawość lub wyrazić niezadowolenie itd...

(podana jest zarówno w tekście jak i powyżej oficjalna strona tego wydarzenia, gdzie jest kontakt)

 

Zanim ktoś znów zechce zabrać głos w tym temacie, to warto wpierw przeczytać sobie wnikliwie i ze zrozumieniem komentarz Łukasza, bo jako użytkownik tego forum wyraźnie patrzący z boku, bardzo dobrze i trafnie zdiagnozował całą sytuację.

 

Mam dziwne odczucia po przejrzeniu tego tematu.

 

Faktycznie konkretnych informacji o tym wydarzeniu jest mało, wiadomo gdzie i kiedy ale kto będzie i co tak na prawdę preferują organizatorzy (czyli te niezależne firmy), nie wiadomo. Rozumiem, że dużych molochów nie będzie.

            Więc generalnie mało informacji, ale czy na pewno status prawny jest tu decydujący.

 

Z drugiej strony Wasze komentarze są na tyle kąśliwe, że ewidentnie wyczuwalny jest jakiś konflikt. Rozumiem uwagi i pytania ale nazywanie tego kpiną i papką, w sumie nie wiem czego, czy wywiadu czy inicjatywy, jest nieco przesadzone.

            Ze względu na oddalenie geograficzne nie biorę udziału w wydarzeniach, które się odbywają, jednak każde takie spotkanie uznaję za dobry kierunek i zawsze zazdroszczę uczestnikom.

 

            Traktowanie aż tak „z góry” organizatorów wydaje się ewidentnie czymś powodowany. Z mojej perspektywy widać jakiś podział od pewnego czasu, na miłośników zegarków i miłośników zegarków, szkoda - bo nie fajnie się to czyta.

Mam dziwne wrażenie, że biorąc udział w powyższym wydarzeniu opowiem się po którejś stronie a to dla mnie dopiero jest kpina.

 

Może jednak w pierwszej kolejności poprosić o więcej informacji, a po uzyskaniu powyższych, jeśli będą niezadowalające, z czystym sumieniem jeździć jak po łysej klaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Marku jesteś zdania, że jeśli pojawi się inicjatywa zegarków, o której z nie ważne jakich przyczyn, jeszcze nie wiele wiadomo to nie należy poinformować?

Adranie,

Ależ należy informować, " suchą", krotką wzmianką jak sie nic nie wie...a nie w formie wywiadu "Mietka Naczelnika - wiem, ale nie powiem " :)

Po takiej nocie, chętni sami znajdą interesujace ich niuansa ....a tak wywiad z ktorego nic nie wynika- " szukaj sie sam" :)

To w jakim on celu zostal napisany? :)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byś wiedział, że takowa impreza się odbędzie i że pojawią się informacje jeśli tylko portal je uzyska. Gdyby było 100% informacji pewnie by je Zip podał. Niespecjalnie pojmuję całą tę burzę w szklance wody. Krótki zegarków news. Tyle organizator podał. Tyle samo mógł podać portal. Więcej byłoby niekonkretnymi i nie sprawdzonymi informacjami. Możesz mieć zdanie, że lepiej nic nie podawać w takiej sytuacji. Ale można mieć inne zdanie. Tyle czy to powód do takich reakcji? Co najmniej przykre to a napewno niesprawiedliwe. A forma poinformowania.... Nie czuję się ekspertem by oceniać i pouczać. Co innego Ty. :)

Peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuszczam :), bo o ile znam dziennikarstwo to okaże sie ze wina lezy po mojej stronie :);)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wręcz zastanawiające, że Pan Prezes Eugeniusz napisał  "Jak można poważnie traktować zapowiedzi imprezy za którą nie wiadomo kto stoi i o której nic nie wiadomo",

a na  Fecebooku Klub zaprasza na ową imprezę. Dajcie jasny przekaz, bo na ten moment "To jakaś kpina!"  

 

P.S. To chyba dobrze, że powstają nowe inicjatywy, najważniejsze żeby były profesjonalnie organizowane i nie były oparte na megalomanii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbyły się 3 edycje: 2017, 2018 i 2019. Z przyczyn pandemicznych 2020 nie było…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baselworld też zakończyło swoją działalność. 
A wracając do Aurochronos to na stronie Klubu znalazła się całkiem spora relacja z targów, a i opinie były raczej pozytywne. Możesz poszukać.
I niestety rację Eugeniuszowi ciężko przyznać - to nie była „jakaś kpina”, tylko dość ciekawe wydarzenie zegarkowe…a im więcej takich wydarzeń, tym lepiej dla nas ;)

Edytowane przez Wacor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baselworld nie zakończyło działalności, na 2022 zapowiedziane są targi. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Wacor napisał(-a):

Baselworld też zakończyło swoją działalność. 
A wracając do Aurochronos to na stronie Klubu znalazła się całkiem spora relacja z targów, a i opinie były raczej pozytywne. Możesz poszukać.
I niestety rację Eugeniuszowi ciężko przyznać - to nie była „jakaś kpina”, tylko dość ciekawe wydarzenie zegarkowe…a im więcej takich wydarzeń, tym lepiej dla nas ;)

Jeśli od dwoch lat zero życia na ich wallu i FB etc to znaczy że już po tym festiwalu 

umarł jak wiele innych inicjatyw ( np klubowy kwartalnik) 

a mówię to dlatego, że zaczęli baaardzo źle ( od nieleganego wykorzystania poparcia KMZIZ, którego nie uzgadniali z zarządem ) etc

poza tym mam masę innych swoich przemyśleń na ten temat 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, pierwszy post powstał w 2017 roku, od tego czasu trochę wody upłynęło i w Wiśle i w Odrze a i inne rzeki nie stały w miejscu, dlatego:

 

  1. Może na początku ludzie się wzajemnie nie znali?! no bo nie wszyscy się znają, a nawet jak się znają to nie zawsze pozdrowienia wzajemne wymienią... Eugeniusz jak również ja miałem okazję poznać się z osobami tworzącymi Aurochronos. Ja osobiście poznałem kolegów po pierwszym festiwalu. Były nawet wspólne plany, które pokrzyżowała pewna pandemia.
  2.  @dariusz chlastawa czasami jest tak, że nie wszystko uda się zrealizować. Coś powstanie i potem upadnie. Czasami zdarzy się, że po dłuższej przerwie pomysł wstaje jak przysłowiowy Feniks z popiołu. Czasami czas pomaga zrozumieć przeszłość i pomóc w przyszłości. Nie przekreślajmy czegoś czego nie jesteśmy autorem, bo autor może nas jeszcze zaskoczyć. Czasami można również źle zacząć, ale dobrze dalej działać. Dlatego życzę autorom jak najlepiej, nie przekreślajmy pomysłów, a wspierajmy ludzi, którzy coś tworzą. Nie każdy pomysł to sukces, ale sukcesem są próby tworzenia czegoś dobrego i pożytecznego dla ogółu.
  3. Otoczenie biznesowe związane z zegarkami nie jest już tak chętne do wydawania pieniędzy na reklamę i organizowanie stoisk na wydarzeniach zegarkowych, duże marki mają już ugruntowaną pozycję na rynku polskim. Nie ma co ukrywać, w dodatku nasz narodowy charakter "przeszkadza" w interesach. Lubimy mieć wyimaginowane 75% rabaty, które de facto nie są prawdziwymi rabatami, bo kto sprzeda produkt za ułamek wartości. Kulturę przy zakupach można zobaczyć na wielu filmach z otwarcia SUPERMarketów, promocji różnych rzeczy.

 

Koledzy nie piszmy nakręcając bezsensowne komentarze a działajmy w dobrej wierze. Nie każdy pomysł kończy się sukcesem, ale sukcesem możemy nazwać każdą aktywność.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.