Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Maciej901

Złoty Zegarek Felca pr. 750 - potrzeba informacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
 
Zakupiłem zegarek złoty Felca. Cały zegarek jest wykonany ze złota w pr. 750. Waga całego, lekko ponad 35 gram.
 
Z tego co mi wiadomo zegarek jest prawdopodobnie z przed pierwszej wojny światowej (tak przynajmniej twierdziła Pani od której go kupiłem).
 
Czy ktoś jest mi wstanie powiedzieć coś więcej na jego temat?
 
Nie chciał bym oddać go na złom, jeśli istnieją inne opcje odsprzedania go :)
 
dodaję zdjęcia poglądowe
 
 
i z góry dziękuję za odpowiedź. 
 
Pozdrawiam.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg 17.jpg 18.jpg 1.jpg
Galerie allegro za darmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zegarek nie został wyprodukowany przed pierwszą, ani nawet drugą Wojną Światową, bo firma założona została w 1943 roku...

Obstawiałbym lata 40-50.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego próba na bransolecie jest skasowana?


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby tam było 585. Trzeba by zobaczyć ile waży i ocenić czy bransoleta jest ze złota. W innym wypadku to tylko kawałek złomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całość wykonana ze złota 750, próba skasowana prawdopodobnie po naprawie bransoletki, w jednym miejscu jest spaw, który jest słabszej próby. Naprawa była na zapięciu nie dodałem z tym zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kopercie za to jest próba 750


a poza tym taki łeb z 4 to oznaczenie próby 500  ktoś nabił 585 a inna mądrzejsza postać zniszczyła nie odpowiednią próbę :)


jest to złoto 12K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie straszcie mnie :D 4 raz leje tą bransoletkę kwasem... wszędzie trzyma 750

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa ale porównaj próby na bransolecie i kopercie, na kopercie na próbie jest głowa małe ''w'' i ''2'' wybite to próba złota 0,757 z  literką w i 4 to 0,500.

albo te próby stawał ktoś po pijaku albo w garażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Z_bych
      1. GLASHÜTTE SPECMATIC 26 RUBIS - W SUPER STANIE
      Cena 750 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 8/10 - wygląd widoczny na zdjęciach, ewentualnie proszę pytać
      Zegarek z roczną gwarancją.
       
      Klasyczny, męski zegrek Glashütte Specmatic na automatycznym mechanizmie GUB cal. 671.
      Koperta złocona w super stanie, w całości oryginalna, nie była nigdy polerowana, koronka i szkło także oryginalne.
      Szkło plexiglas nosi minimalne, normalne ślady, ale nic poważnego, spokojnie do ewentualnego spolerowania. Tarcza, wskazówki, indeksy jak nowe.
      Mechanicznie zegarek jest także w stanie idealnym, na punktualnym, równym, czystym chodzie, data przeskakuje prawidłowo.
      Pasek z naturalnej skóry, Tekla, nowy, z śladami zapięcia na poduszce.
      Szerokość koperty 36 mm w kwadracie, to dużo, zegarek wygląd na dużo większy i tak leży.
      Super klasyk.
      Specyfikacja:
      Stan: Ze śladami użytkowania Płeć: mężczyzna Marka: Glashutte Typ: naręczny Rodzaj: analogowe Mechanizm: automatyczny Styl: klasyczny Materiał paska: skóra naturalna Kształt koperty: kwadratowa Materiał koperty: pozłacany Funkcje: Datownik, Wodoszczelny Wodoszczelność: 50m = WR50 Szkiełko: akrylowe Wzór dominujący: bez wzoru Cechy dodatkowe: nie zawiera niklu Szerokość paska: 18 mm Długość paska część ze sprzączką: 80 mm Długość paska część z dziurkami: 135 mm Szerokość koperty: 36 mm Kolor koperty: złoty Kolor tarczy: srebrny Stan opakowania: brak opakowania  
      2. FELCA - PIĘKNY, ORYGINALNY, MĘSKI KLASYCZNY ZEGAREK
      Cena 550 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 7/10 - wygląd widoczny na zdjęciach, ewentualnie proszę pytać
      Zegarek z roczną gwarancją.
       
       
      Zegarek w bardzo ładnym stanie, po pełnym serwisie zegarmistrzowskim, na ładnym, równym chodzie. Nieodnawiany, 100% oryginał. Koperta stalowa posiada drobne ryski. Wszystko chyba widać na zdjęciach. Piękny, unikatowy zegarek. 
      Ech, klasyka w najlepszym wydaniu.
      Zdjęcia moje, nie były retuszowane.
      Pasek nowy.
      Produkcja szwajcarska
      Wymiary 28x38 bez koronki
      uszy 20 mm
       
       





















    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez Feymozim
      Ostatnio miałem przyjemność naprawiania Junghansa z lat 60 z systemem nastawczym chybotki. 
      Zegarek był w ciężkim w stanie ale pomimo tego że w ogóle nie chodził udała się reanimacja.






    • Przez Kacperek_77u
      Przeglądając forum zawsze brakowało mi tego tematu gdzie można by było pokazać aktualną wschodnią sytuacje z zegarkami lub pogadać o późnych rusach
       
      Jako pierwszy post odrazu zadam pytanko-co myślicie o tym?
      https://www.facebook.com/100064452019478/posts/pfbid0bdxJCFyPFup3ZVNeUDKFeFW1fi3KRnuatkL7mwytZbRBph2wfrwLBjMEzKUFNksdl/?sfnsn=mo
       
    • Przez MagicSmajli
      Witam mam pytanie czy ktoś może wie co to za zegarek? 
      Znalazłem go w śmietniku 😁 dosłownie.
      Nie znam się ale uwielbiam stare rzeczy.
      Więc chciałbym wiedzieć gdzie i kiedy go wyprodukowany.
      Jak tylko zrobię więcej lepszych zdjęć to wstawię.
      Na mechanizmie zegarka jest tylko napis swiss tech. Przejrzałem go z lupą i jedynie na wieczku było słabo widoczne pp/r 171/7





×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.