Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tomekr89

Spadek po wujku - Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Dowiedziałem się dziś, że dostałem zegarek. Jest u rodziny, nie mam go przy sobie jeszcze. Poprosiłem, by podesłali zdjęcia. 

 

Z tego co widzę, w środku siedzi 20.52, poprawcie mnie, jeśli się mylę. Oryginał..?

Ubytki w emaliowej tarczy, stan taki sobie, ale werk nakręca się i działa.

 

Proszę Was o wszelkie informacje nt. tego zegarka.

Z jakich jest lat (wg przekazów rodzinnych zegarek ma około 100 lat). 

Co oznaczają widoczne cyfry i oznaczenia (np. na deklu).

Czy nie jest to żaden składak, tzn. w 100% oryginał (jaki model).

Czy warto poddać renowacji (tzn. czy to wartościowy kąsek, czy wart tyle co koszt renowacji).

Ile może kosztować renowacja.

Z jakiego stopu jest koperta.

 

Zdjęcia w dobrej rozdzielczości: https://www.dropbox.com/s/h3ugk29tzh2dj2y/Desktop.zip?dl=0 (zip do pobrania)

 

https://www.dropbox.com/s/6vjfj57ukzg623y/Clipboard.jpg?dl=0 (oglądanie w przeglądarce)


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są niedostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest .zip

Należy go pobrać.


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pobiera.

Wstaw zdjęcia w temacie.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobiera. Kilku znajomych sprawdziło. Sprawdziłem też na telefonie w przeglądarce mobilnej + tapatalk (przeglądarka in-app). Wszędzie działa. Zaznaczam, że nie trzeba mieć konta na dropboxie, by pobrać.

Zdjęcie za duże, by wstawiać w temacie...


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawia się komunikat:"Nie można wyświetlić podglądu plików",.Najlepiej napisz zapytanie do jasnowidza Jackowskiego on jest w stanie odpowiedzieć na Twoje pytania bez konieczności załączenia zdjęć.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki od wujka to zawsze podróbki .,Pewnie jeszcze wujek w Rajchu albo Jukieju pracował 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki od wujka to zawsze podróbki .,Pewnie jeszcze wujek w Rajchu albo Jukieju pracował

Pojawia się komunikat:"Nie można wyświetlić podglądu plików",.Najlepiej napisz zapytanie do jasnowidza Jackowskiego on jest w stanie odpowiedzieć na Twoje pytania bez konieczności załączenia zdjęć.,

Jeśli nie masz nic mądrego to napisania, po prostu się nie odzywaj. Jeżeli chcesz nabijać licznik postów, nie w tym temacie.


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz nic mądrego to napisania, po prostu się nie odzywaj. Jeżeli chcesz nabijać licznik postów, nie w tym temacie.

Jeżeli prosisz kogoś o pomoc w identyfikacji zegarka to wypadało by załączyć zdjęcia zegarka .,Nikt nie jest duchem świętym żeby bez zdjęć udzielić Ci  wyczerpujących informacji o zegarku.,Przede mną dwóch forumowiczów zwróciło Ci uwagę ,że zdjęcia się nie otwierają mój wpis był dopiero trzeci., Kulturalny człowiek kiedy prosi o pomoc to robi wszystko żeby pomagającym było łatwiej tej pomocy udzielić.,Skoro dla Ciebie jest zbyt dożo zachodu żeby zmniejszyć rozmiar zdjęć to sorry ale nie dziw się ,że ktoś nie chce sobie zaśmiecać komputera przez pobieranie stron z hostingiem zdjęć., Jeśli Ty jesteś zbyt zajęty, żeby zmniejszyć zdjęcie, to nie wymagaj od kogoś żeby się rejestrował na serwisie hostującym Twoje pliki a później przez pół roku miał zaśmiecaną pocztę przez spam od firmy hostingowej., 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszanie zdjęć nie ma sensu, bo utracą się szczegóły, oznaczenia na deklu są naprawdę malutkie. Zdjęcia się po prostu nie wyświetlają w przeglądarce, wystarczy je zapisać. Wydaje mi się, że to najwygodniejsza forma. Jeśli jednak ktoś woli oglądać w przeglądarce, wrzuciłem coś takiego:

https://www.dropbox.com/s/6vjfj57ukzg623y/Clipboard.jpg?dl=0


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez szczegółów widać ,że to nie jest oryginał .,Longines nigdy nie używał takich fontów w logo,to jest czyjaś radosna twórczość  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm z daleka wygląda jak Tavannes, nie potrafię powiększyć...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm z daleka wygląda jak Tavannes, nie potrafię powiększyć...

Mechanizm trudno powiedzieć,gdyż jest zbyt male zdjęcie,ale logo na tarczy da się powiększyć.,Nie jest to logo stosowane przez Longinesa tylko własna kompozycja osoby ,która malowała tarcze,prawdopodobnie powstała jako nieudolna kopia logo z 1965 roku., longines-logo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.