Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość norbie

Klub Miłośników Zegarków ZENITH

Rekomendowane odpowiedzi

Zenith ma super kopertę i bransoletę, dużo szczotki i ostro zarysowane krawędzie, GP wygląda dla mnie jak RO którego polerowała ta pani poniżej.

 

 


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, nicon napisał(-a):

Zenith ma super kopertę i bransoletę, dużo szczotki i ostro zarysowane krawędzie, GP wygląda dla mnie jak RO którego polerowała ta pani poniżej.

 

 

Te mocne stwierdzenia stworzyłeś na podstawie autopsji? Miałeś oba jednocześnie w ręce, nosiłeś, porównywałeś? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na jeden i drugi na żywo, chociaż nie spędziłem z obydwoma jednocześnie miesiąca w pustelni i nie oglądałem pod mikroskopem elektronowym.

 

Zaraz wyślę zapytania do 100 topowych uniwersytetów z listy szanghajskiej mających katedry metalurgii, by uzyskać konsensus naukowy w zakresie poziomu doskonałości szlifów w obydwu tych zegarkach.

Edytowane przez nicon

1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję na merytoryczną odpowiedź, i jak zawsze, nie zawiodłem się. 😉 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako właściciel GP mogę się wypowiedzieć ze Laureato jest super i bardzo lubię ten zegarek. Defy wyglada bardzo fajnie i chciałbym zobaczyć na żywo! 

Odnośnie wykończenia dodam ze Laureato (jak Rolex) jest wykonany całkowicie z 904L stali więc polerka wyglada nieco inaczej. Było to zrobione z zamysłem noszenia zegarka, Laureato jest jednym z tych zegarków które aż chce się nosic. 

100m szczelności i satynowe, szczotkowane powierzchnie są super i pomagają w codziennym noszeniu, zegarek fajnie się "starzeje" a rysy dodają piękna. Ja jestem maniakiem rys ale jakoś w GP mi one nie przeszkadzają tak jak w moim Submarinerze.

IMG_1489.thumb.jpeg.1996f19ab8eb84acbddd749c92df8876.jpeg

Edytowane przez KrysH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, KrysH napisał(-a):

Jako właściciel GP mogę się wypowiedzieć ze Laureato jest super i bardzo lubię ten zegarek. Defy wyglada bardzo fajnie i chciałbym zobaczyć na żywo! 

Odnośnie wykończenia dodam ze Laureato (jak Rolex) jest wykonany całkowicie z 916L stali więc polerka wyglada nieco inaczej. Było to zrobione z zamysłem noszenia zegarka, Laureato jest jednym z tych zegarków które aż chce się nosic. 

100m szczelności i satynowe, szczotkowane powierzchnie są super i pomagają w codziennym noszeniu, zegarek fajnie się "starzeje" a rysy dodają piękna. Ja jestem maniakiem rys ale jakoś w GP mi one nie przeszkadzają tak jak w moim Submarinerze, być może ma to coś wspólnego z ta stała 916???

 

Rolexy są robione z 904.

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minutes ago, sanik said:

Rolexy są robione z 904.

tak przepraszam już poprawiłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Defy sa w nawet dobrej cenie jak patrzę... będę musiał zobaczyć na żywo kiedyś! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, KrysH napisał(-a):

Defy sa w nawet dobrej cenie jak patrzę... będę musiał zobaczyć na żywo kiedyś! 

 

Tak, bo dużo na wartości tracą w stosunku do metki. Defy Classic to spokojnie za 20k jest do kupienia. Jeszcze kilka miesięcy temu nowego widziałem za, bodajże 17 po upuście w salonie.

 

A Defy Skyline, na razie kosztuje powyżej 30k na chrono24, ale wątpię czy długo się z tą ceną obroni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, pdb said:

 

Tak, bo dużo na wartości tracą w stosunku do metki. Defy Classic to spokojnie za 20k jest do kupienia. Jeszcze kilka miesięcy temu nowego widziałem za, bodajże 17 po upuście w salonie.

 

A Defy Skyline, na razie kosztuje powyżej 30k na chrono24, ale wątpię czy długo się z tą ceną obroni.

30k brzmi dobrze patrząc na to ze Chopard Eagle na metce podchodzi prawie pod 60k. Musze zobaczyć tego Skyline na żywo, jestem bardzo ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem dzisiaj w wawie w aparcie na Mokotowie. Biały i czarny. Warto sprawdzić oba bo jeden ma bransoletę a drugi na gumie (w zestawie to i to). Wg mnie na żywo wyglądają lepiej - zwłaszcza biały. Świetne proporcje. Mała strzała zapier.... ala - myślałem że będzie drażnić ale nie. Mam mala rękę, wolalbym 1 do 2mm mniej przy ten budowie koperty, ale jest ok. Na metce 40tys. Ewentualnie 10% zniżki  ale nie drazylem, więc nie wiem ile można ugrać zwlaszcza ze ja nigdy nie zbieram kart itp

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Aparcie w Galerii Mokotów jest Zenith 49.9002.670/01.r792 (biały ceramiczny defy szkielet na białej gumie). Ostatnia sztuka, pełnowartościowa, za 25600 zł…

Super zegarek, sam się wahałem przez dłuższą chwilę 🙂, ale szukam aktualnie czegoś innego jednak, a budżet nie z gumy niestety…


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.01.2023 o 15:29, mario1971 napisał(-a):

Czy lepszy od GP lub VC to bym nie powiedział. Jest to ciekawy zegarek, z zupełnie inną fakturą tarczy. No i ten szalejący sekundnik. 

20221230_170307-01.jpeg

@lukebor, gratuluję nowego nabytku! 

 

Edytowane przez krajcarek
I właśnie ten sekundnik odstręcza od zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, agremi napisał(-a):

W Aparcie w Galerii Mokotów jest Zenith 49.9002.670/01.r792 (biały ceramiczny defy szkielet na białej gumie). Ostatnia sztuka, pełnowartościowa, za 25600 zł…

Super zegarek, sam się wahałem przez dłuższą chwilę 🙂, ale szukam aktualnie czegoś innego jednak, a budżet nie z gumy niestety…

Nikt się nie zgłasza, może jednak go wezmę... Żona i syn mnie namawiają, na wypasie jest. 🤗


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikt się nie zgłasza, może jednak go wezmę... Żona i syn mnie namawiają, na wypasie jest.
Jakiś czas temu szukałem zegarka w pełnej ceramice. Przymierzałem Laureato w czarnej i właśnie tego Zenitha, tylko niebiedka ceramika z niebieską gumą. Moim zdaniem piękny model. Wykonanie świetne, wygoda nie do przebicia. Czytelność nie jest wcale zła . Właściwie nie wiem czemu się nie zdecydowałem. Chyba wpadł aikon w brązie do którego dokupiłem gumę żeby służył jako wakacyjny zegarek.
Brąz wygrał z ceramika jako inny materisl niż stal. Poziom cenowy też inny.
Jeremi nie więc co ci doradzic. Cena po rabacie dobra, nic tylko brać, ale żebyś nie odpuścił naszego....tfuu swojego GP Laureatto
d4e6aae3589c4b379b1d51d630e34d3c.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, agremi napisał(-a):

Nikt się nie zgłasza, może jednak go wezmę... Żona i syn mnie namawiają, na wypasie jest. 🤗

 

Bierz bo to swietny zegar, mam wersje w tytanie. Czytelnosc u mnie jak na szkielet jest fenomenalna, w zasadzie moge powiedziec, ze czytelnosc (bez 'jak na szkielet') jest bardzo dobra.

Dla mnie ten model ma cos w sobie, co sprawia ze po poltora roku noszenia nadal za kazdym razem jak go zakladam mam banana na twarzy - strasznie zaluje, ze wycofuja go z oferty.

Defy Skyline ma subiektywnie mniej udana koperte (drazni mnie ta nakretka) i kompletnie nie rozumiem sensu wladania tam El Primero, sekundnik uwija sie jak wsciekly ale tak po ludzku to po co?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, agremi napisał(-a):

W Aparcie w Galerii Mokotów jest Zenith 49.9002.670/01.r792 (biały ceramiczny defy szkielet na białej gumie). Ostatnia sztuka, pełnowartościowa, za 25600 zł…

Super zegarek, sam się wahałem przez dłuższą chwilę 🙂, ale szukam aktualnie czegoś innego jednak, a budżet nie z gumy niestety…

Zegarek na pewno ciekawy, ale czytelność słaba, szczególnie w tej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze reka nakryjesz i po lumie godzine odczytasz :D

 

A tak na serio: w tytanowej i niebieskiej (wrzucanej przez @lort powyzej) jest wg mnie bardzo dobrze.

Wg mnie czarna ceramika jest najslabsza pod tym wzgledem ale znam zegarki z pelna tarcza, gdzie tez szalu nie ma.

Sporo zalezy od kata padania swiatla, czasem wystarczy lekko obrocic nadgarstek i nagle wskazowki sie pojawiaja.

 

tytan:

Zenith-Defy-Classic-Baselworld-2018-5.jp

 

niebieska:

Zenith-Defy-Classic-Pic-2.jpg

 

biala:

Zenith-Defy-Classic-White-Ceramic-1.jpg

 

czarna:

Zenith-Defy-Classic-Black-Ceramic-2.jpg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.01.2023 o 10:54, cordi7 napisał(-a):

Tarcze reka nakryjesz i po lumie godzine odczytasz :D

 

 

 

 

czarna:

Zenith-Defy-Classic-Black-Ceramic-2.jpg?

 

 

Czarnego akurat ja sprzedaję jakby ktoś chciał;)


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie kojarzy ten wzor na tarczy z pilka do siatkowki...

 

Mikasa MGV230 Volleyball - Podium4Sport Ireland

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.01.2023 o 12:58, lukebor napisał(-a):

Dobrej niedzieli!
ecf55c3f29cd5df617e9fc64eea6533b.jpg

 

Przymierzałem wczoraj w wersji z białą tarczą. Generalnie bardzo mi się podoba.

Jedyny minus to cena - teraz wciąż ponad 30k na chrono24. Jakbym znalazł używany za jakieś 27k PLN to bym brał. Długofalowo wydaje mi się, że cena będą dążyła do Defy Classic/Skeleton czyli okolic nieco większych niż 20k na wtórnym.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pdb napisał(-a):

 

Przymierzałem wczoraj w wersji z białą tarczą. Generalnie bardzo mi się podoba.

Jedyny minus to cena - teraz wciąż ponad 30k na chrono24. Jakbym znalazł używany za jakieś 27k PLN to bym brał. Długofalowo wydaje mi się, że cena będą dążyła do Defy Classic/Skeleton czyli okolic nieco większych niż 20k na wtórnym.

 

 

Może śmieszne pytanie, ale zadam - czy ta fruwająca wskazówka nie jest wk**wiająca? Poważnie pytam.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.