Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
Guest norbie

Klub Miłośników Zegarków ZENITH

Recommended Posts

1 godzinę temu, Trusted napisał(-a):

fajny zegarek i naprawde dobrze wykonany :)

Fajny jest, dobrze wykonany rowniez i bardzo mi sie podobaja, tylko czemu - jesli juz wypuszczaja i tworza takie super zintegrowane bransolety z kopertytami - defiki nie maja szybkiej regulacji bransolety przy cenach zrownanych z mocna konkurencja? 🤨😡

23 minuty temu, artme napisał(-a):

Fajny jest, dobrze wykonany rowniez i bardzo mi sie podobaja, tylko czemu - jesli juz wypuszczaja i tworza takie super zintegrowane bransolety z kopertytami - defiki nie maja szybkiej regulacji bransolety przy cenach zrownanych z mocna konkurencja? 🤨😡

No ale konkurencja ma przeważnie regulację na  zapince  ( czasem bardzo długiej ) , przy krytych zapięciach chyba tylko VC proponuje regulację niestety. Czyli jest nisza… Na rozwiązanie poza Zenithem czeka też np Chopard ze swoim Alpine Eagle.

Edited by desmo

No przydałaby się - i to bardzo - chociaż mikroregulacja. Ja mam bransę dopasowaną na styk, w lato będzie ciasno ;)

I'm not myself, but not dead and not for sale...

3 godziny temu, lukebor napisał(-a):

No przydałaby się - i to bardzo - chociaż mikroregulacja. Ja mam bransę dopasowaną na styk, w lato będzie ciasno ;)

No mam tak samo, jak symetrycznie zdjąłem to ciasna na styk przy lekko opuchniętej ręce będzie problem, jak asymetrycznie z jedna ekstra zostawiłem to lekko luźna i mikro by tu zrobiło robote

Edited by Trusted

9 godzin temu, lukebor napisał(-a):

A Defy Midnight nie było? To chyba te same koperty.

Trudno powiedzieć. Skleiłem amatorsko te dwa rendery i jakieś tam różnice są, ale równie dobrze to może być kwestia ogniskowej obiektywu. Koperty wydają się jednak dość podobne.

ezgif-5-b48d94bb0c.thumb.gif.49da54f002fa395e83e0525cfada2abe.gif

No mam tak samo, jak symetrycznie zdjąłem to ciasna na styk przy lekko opuchniętej ręce będzie problem, jak asymetrycznie z jedna ekstra zostawiłem to lekko luźna i mikro by tu zrobiło robote

Dlatego świetnie że w zestawie jest guma, a sama zmiana bransy na pasek to czysta przyjemność.
Tak powinno być w każdym zegarku.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

3 godziny temu, warloard napisał(-a):

Pierwszy cel w tym roku zrealizowany:)

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka

Fajny, jeden z mocnych kandydatów na moje pierwsze chrono. Gratulacje!

50 minut temu, facecik napisał(-a):

Fajny, jeden z mocnych kandydatów na moje pierwsze chrono. Gratulacje!

Tylko niech jak Omega w moonie dorzuca mikroregulacje 😎

Z ciekawości przymierzyłem i zrobił super wrażenie. Gdyby miał 43 mm.... cóż poradzę, lubię większe watche. Przy 41mm jest już granicznie wysoki. Mam Zenka 45mm i tam wysokość nie jest tak widoczna. Zenki chyba są trochę niedoceniane. Ja swojego bardzo lubię, szczególnie latem. 

IMG20230204135858.jpg

Edited by Undziak

Tak naprawdę to jest bardzo cienki - 11,7mm. Możliwe, że przez kanciaste krawędzie sprawia wrażenie grubszego.

Mi ten zegarek nie daje spokoju, tylko cena mnie nieco hamuje.

Nie dziwię się, że nie daje spokoju. Jest dobry, znany mechanizm, design ciekawy i prosty zarazem. Jak to często bywa, trzeba zobaczyć na ręku, wrażenie dużo lepsze niż na fotkach.