Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mechanik

Kundo Ele-Quartz

Rekomendowane odpowiedzi

Kieninger & Obergfell czyli KUNDO w wersji wczesnokwarcowej,nie znalazłem dokładnej daty produkcji ,ale po wielkości kwarcu i jego osprzętu myślę że lata wczesne 70.

Wykonanie w mosiądzu bardzo staranne ,wielkość też solidna ,240mm jak na zegar biurkowy?komodowy ?gabinetowy?no jakoś pewnie tak :D niemała .Piękna tarcza z wskazem czasów na całym świecie ,bardzo czytelna i elegancka może się podobać ,szkoda że to już epoka kwarcu ;)kundo%20mech.JPGkundo%20prz%C3%B3d.JPGkundo%20tarcza.JPGkundo%20ty%C5%82mech.JPGkundo%20zamk%20ty%C5%82.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kieninger & Obergfell czyli KUNDO w wersji wczesnokwarcowej,nie znalazłem dokładnej daty produkcji ,ale po wielkości kwarcu i jego osprzętu myślę że lata wczesne 70.

Wykonanie w mosiądzu bardzo staranne ,wielkość też solidna ,240mm jak na zegar biurkowy?komodowy ?gabinetowy?no jakoś pewnie tak :D niemała .Piękna tarcza z wskazem czasów na całym świecie ,bardzo czytelna i elegancka może się podobać ,szkoda że to już epoka kwarcu ;)

Trudno określić dokładną datę produkcji mechanizmu ale wydaje mi się że na obudowie kwarcu powinna być wytłoczona data jego produkcji. Ja typuję, że to połowa lat 70-tych. Sam zegar fajny ale myślę, że jest to odpowiedź firmy KUNDO na powodzenie "podobnych" zegarów m-ki Kienzle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Podobne "zegary miała w ofercie chyba każda firma zegarowa od lat 30 do chwili obecnej,zmieniały się mechanizmy z mechanicznych przez elektromechaniczne do kwarcowych ,ale zasada działania i wskazu zawsze podobne.Ja przedstawiłem jeden z wielu ,wielu modeli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.