Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Friedrich

Orient Sun & Moon ver. 2 (FET0T002S0)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W dziale "Jaki zegarek..." w TYM TEMACIE (który można już zamknąć) napisałem, że przymierzam się w niedalekim czasie do zakupu pierwszego automatu w cenie do 1200 zł. Najpierw był Zeppelin (chęć kupna czegoś innego - inny styl, marka), jednakże ceneo nie pokazuje wszystkiego co da się w tych "piniądzach" kupić.

Parę dni temu zaś trafiłem przypadkiem na tego Orienta i spodobał mi się na tyle, że Zeppelin poszedł już w niepamięć, spełnia on wszystkie moje wymagania, lecz pewnych rzeczy nie da się dowiedzieć z obrazków lub opisu. Pieniądz to niemały, więc chciałbym kupić coś, co nie tylko będzie cieszyć oko, ale również posłuży dłuższy czas, dlatego też chciałbym dowiedzieć się czegoś od Was na temat tego zegarka i jego mechanizmu, coby uniknąć wtopy. ;)

 

Tak jak w tamtym poście - inne propozycje mile widziane (nie tylko tej marki), by móc zacząć już szukać / czekać na odpowiednią okazję.

 

Jeszcze dwa pytania z czystej ciekawości:  

 

1. Biorąc przykładowo mechanizm z tego Orienta (lub podobny jakościowo), jak długo może posłużyć taki zegarek? - Mam na myśli raczej przyjazne warunki (ostrożne obchodzenie się, noclegi w rotomacie, regularly serwis, itp.) i użytkowanie powiedzmy 4 razy w tyg.

2. Śledzę to forum już jakiś czas i wiele przydatnych informacji weszło mi do głowy, m.in. jeśli zegarek przez dłuuugi czas będzie stał w miejscu należy najpierw udać się z nim do serwisu / zegarmistrza, by ten go przejrzał, nasmarował itd. Rozumiem, że ten model (który jak dobrze widzę został wydany w 2015r.) również będzie tego wymagał?

 

 

Z góry Dziękuję za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam.


"Tick Tick Tick, that's the sound of your life running out..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz się przejmować takimi pierdołami to lepiej najpierw kup jakiś automat za 400-500 zł i jak ci się spodoba to dopiero wtedy kup droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werki w Orientach są pancerne.
Pierwszy serwis pewnie spotka cię ok. 2025 roku.
Po kupnie tego automatu nie czeka Cię serwis, będziesz musiał mu wybaczyć przez kilka dni różnice w pomiarze, potem się to ustabilizuje.
Ten sun and moon jest imho najładniejszy i do dostania w rozsądnej cenie- raczej bym się na niego zdecydował na twoim miejscu, sam go mam i nie żałuje zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja go mam akurat i dobrze się spisuje. Często leży w pudełku ponad miesiąc aż trafi jego kolej na rękę. Nakrecam i jedzie dalej bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Epistofeles

 

Właśnie szukając opinii na temat werka tego Orienta jeszcze przed założeniem wątku, spotkałem się z taką opinią, że w porównaniu do szwajcarów, gdzie mechanizmy są dodatkowo komplikowane i upiększane, Orient stawia na prostotę i funkcjonalność, co potwierdzałoby tezę jakoby mechanizmy ich produkcji były pancerne.

 

Zdecydowany na niego jest już od paru dni, wątek ma za zadanie spróbować mnie od tego odwieźć, np. informacją że są awaryjne, że werk to niewypał, że w tej cenie są ładniejsze, których nie widziałem, etc. Muszę tylko sprzedać jedną rzecz, jak się uda to biore od razu. ;)

 

Mam pytanie jeszcze odnośnie sklepu longislandwatches - czy wysyłają oni pocztą? - Nie chcę ryzykować dodatkowych 23% przy kurierze.


"Tick Tick Tick, that's the sound of your life running out..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne problem o jakim mi wiadomo przy tym zegarku, to potrafili złożyć go w ten sposób, że data zmieniała Ci się w środku "dnia" na indeksie noc/dzień.
W tym momencie było trzeba zegarek serwisować i przestawić indeks o 12h.

Co do longisland nie mam doświadczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wysyłają pocztą. Kosztuje to 17$, za kuriera liczą sobie ponad 60$.  Szansa na kontrolę celną duża (deklarują rzeczywistą wartość i wysyłają w pudełku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Epistofeles

 

No właśnie słyszałem o tym, ale dotyczyło to pierwszej generacji. 

 

@tomek.wzr

 

Czyli ta opcja DDU za 16.93$ to jest właśnie poczta? - Kurde, szukałem wcześniej co to jest ale jakoś nie mogłem się doszukać. o.0

Na ebayu za to mają International Standard Shipping za 20$, jaka jest różnica?


"Tick Tick Tick, that's the sound of your life running out..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, DDU przyjdzie pocztą. Określenie stosowane w handlu międzynarodowym (tzw. incoterms). Oznacza, że sprzedający ponosi ryzyko uszkodzenia i zagubienia przesyłki, a kupujący bierze na siebie ew. koszty celne (czyli coś podobnego do zakupu na odległość w Polsce).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten model z ciemną tarczą. Ogólnie byłem zadowolony, jedyna rzecz która mi nie pasowała to wysokość (ponad 14mm) plus do tego wypukłe szkło. To sprawia że zegarek jest dość wyraźnie odstaje od ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc, można zamknąć.


"Tick Tick Tick, that's the sound of your life running out..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.