Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Crach

300 zł - kwarc czy automat

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadając 300 zł lepszym wyborem będzie kupno zegarka kwarcowego czy automatycznego? W przypadku kwarca szukałbym nówki, jednak jeśli chodzi o automat to na 99,9% zdecydowałbym się na zegarek używany. Ponadto chciałbym by czasomierz posłużył mi troszkę dłużej niż rok  ;) Jakie są plusy i minusy tych mechanizmów? Chodzi mi tutaj na przykład o koszty "eksploatacji" zegarka automatycznego bo w przypadku kwarcowego wystarczy wymienić baterię raz na jakiś czas, a jednak mechanizm automatyczny to nie kawałek blaszki, więc zgaduję, że bardziej należałoby o niego zadbać. Chciałbym się również dowiedzieć jak jest z żywotnością zegarka kwarcowego i automatycznego. Wydaje mi się, że kwarc może działać o wiele dłużej, bo i budowa mechanizmy jest prosta a mechanizm automatyczny to sprawa o wiele bardziej skomplikowana, więc i więcej rzeczy może się popsuć, jednak są to tylko moje spekulacje i prosiłbym o wypowiedź osoby, która się na tym zna  :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automat zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy te 300 zł to nie będzie za mała kwota jak na zegarek automatyczny? Chciałbym kupić coś co wytrzyma mi dłuższy okres czasu. Widziałem już kilka tematów gdzie z budżetem pięciokrotnie wyższym polecano zegarki kwarcowe zamiast automatów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

A czy te 300 zł to nie będzie za mała kwota jak na zegarek automatyczny? Chciałbym kupić coś co wytrzyma mi dłuższy okres czasu. Widziałem już kilka tematów gdzie z budżetem pięciokrotnie wyższym polecano zegarki kwarcowe zamiast automatów.

 

Za 300 idzie wyrwać automata Seiko 5. Na pewno posłuży długo i bezawaryjnie bo to sprawdzona marka.

Jeżeli Ci nie zależy na posiadaniu mechanika to kwarc nie jest złym rozwązaniem. No ale bez "duszy" :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A są może jakieś sensowne propozycje jeżeli chodzi o używane divery w automacie właśnie do 300 zł? Strasznie podoba mi się Orient Mako, ale przeważnie widuję je za około 500 zł.

 

Właśnie teraz zauważyłem, że Seiko ma w ofercie zegarek Seiko 5 SNZF15, który na popularnym serwisie aukcyjnym chodzi po 800 zł. Orientuje się ktoś może czy na bazarku w ogóle i jak często jest właśnie ten model w granicy trzech stówek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

A są może jakieś sensowne propozycje jeżeli chodzi o używane divery w automacie właśnie do 300 zł? Strasznie podoba mi się Orient Mako, ale przeważnie widuję je za około 500 zł.

Właśnie teraz zauważyłem, że Seiko ma w ofercie zegarek Seiko 5 SNZF15, który na popularnym serwisie aukcyjnym chodzi po 800 zł. Orientuje się ktoś może czy na bazarku w ogóle i jak często jest właśnie ten model w granicy trzech stówek?

Na bazarku są często atrakcyjne ceny, ale na cuda to ja nie liczyłbym. :unsure:

Na portalu jak wyrwiesz za mniej więcej pół ceny jakiś zegar, to masz duże prawdopodbieństwo że będzie obarczony wadą jak nie natury mechanicznej to prawnej. Pamiętaj, okazji NIE MA. Natomiast jak na jakąś trafisz, to znaczy że została zaaranażowana. :wacko:

Szukasz kłopotów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z budżetowych diverów możesz zerknąć na markę Nautec No Limit, do automatów wsadzają chińskie "woły robocze" bodajże ST-25. O tym werku było sporo na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 300 zeta można kupić chinola często z Mioyotą w środku, sam takiego ostatnio sprzedałem, dodatkowo miał szafir i zakręcaną koronę.

ST-25 to solidne mechanizmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to jeśli już miałbym kupić zegarek to wolałbym by był on od renomowanej firmy. Ile musiałbym wyłożyć, by kupić używanego automatycznego nurka w jakimś sensownym stanie np. od Seiko lub Orienta?

 

Uparłem się trochę te dwie japońskie marki, ale chciałbym się dowiedzieć jakie są jeszcze polecane marki, które mają w ofercie automatyczne divery jakościowo i cenowo przypominające wyżej wymienione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Szczerze mówiąc to jeśli już miałbym kupić zegarek to wolałbym by był on od renomowanej firmy. Ile musiałbym wyłożyć, by kupić używanego automatycznego nurka w jakimś sensownym stanie np. od Seiko lub Orienta?

 

Uparłem się trochę te dwie japońskie marki, ale chciałbym się dowiedzieć jakie są jeszcze polecane marki, które mają w ofercie automatyczne divery jakościowo i cenowo przypominające wyżej wymienione.

Na porządnego Seiko SKX 007 trzeba wyłożyć od 700 do 1000 pln (w przybliżeniu) :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 300 zł dorwiesz ruskiego automata wostoka amphibie mam i nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.