Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

EdwinKolanko

DOXA dziadka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

Proszę o radę gdzie powinienem oddać do renowacji zegarek, którego zdjęcia załączam poniżej. Zegarek należał do mojego Dziadka i mimo, że jest w kiepskim stanie i ktoś zdążył umieścić w nim fatalne wskazówki to jestem zdesperowany by doprowadzić go do stanu jak najbliższego perfekcji :) Czy uda mi się ta sztuka w Krakowie cy powinienem powierzyć czasomierz specjalistom w stolicy lub może w Szwajcarii? Bardzo proszę również o jakiekolwiek informacje o tej maszynie, zauważyłem oznaczenie DOXA SA więc urządzenie powstało po 1948 roku.

 

Dziękuję i pozdrawiam!

post-98726-0-75370500-1500288419_thumb.jpg

post-98726-0-87777200-1500288434_thumb.jpg

post-98726-0-59724600-1500288444_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki ma jakby od ruskiego rakiety lub poljota...

 

Możesz się zapytać w dziale sprzedam-kupię o części do niej (myślę o wskazówkach) albo kupić takiego samego ale trupa na allegro.

 

Jak już będziesz miał wszystko to można oddać do np. Głowackich - na pewno zrobią Ci dobrze. Przy tym niestety będzie drogo. Czyszczenie tarczy, ponowne chromowanie, serwis, wymiana szkła etc.

 

Chyba taniej by było kupić Doxę w dobrym stanie i np przełożyć jej ten mechanizm i oddać na serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszy koperty tez są uszkodzone.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie opłaca się reanimować tego zegarka. Jedyne co bym zrobił to przegląd, zmiana wskazówek i zakup paska. Może spróbowałbym delikatnie przemyć tarczę, ale nie wiadomo, co się może z nią stać.

A zegarek, sądząc po numerze z dekielka pochodzi z 1950 roku.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszy koperty tez są uszkodzone.

Jak slusznie zauwazyl Piotr, wyrobione uszy, trzeba by bylo wlutowac stale sztyfty...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Wasze opinie, co sądzicie o wskazówkach, kopercie i elementach które ewentualnie mógłbym wymienić a znajdujących się w zegarku którego zdjęcia załączam? Jest to rocznik 1949 i jest dostępny na aukcji internetowej. Różni się małymi detalami od mojego. Przesyłam też zdjęcie cudeńka z 1952 roku w świetnym stanie :)

post-98726-0-82802500-1500296009_thumb.jpg

post-98726-0-47308100-1500296112_thumb.jpg

post-98726-0-92627900-1500296118_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten w świetnym stanie czyli górne zdjęcie ma wszystko w oryginale oprócz koronki jednak kopertę i tarczę ktoś poddał renowacji - czyli był to oryginalny zegarek który został odnowiony jednak ma wszystko tak jak powinno być

 

Ten dolny (brzydki) wskazówki oryginalne oprócz sekundnika powinien być taki jak u góry - koperta styrana ale oryginalna - koronka zjechana i  nie oryginalna - mechanizm prawidłowy 


Jeśli bardzo chcesz zrobić ten zegarek to kup trupka z oryginalnymi wskazówkami 

weź z niego kopertę i wskazówki i wyslij do renowacji

Koszty orientacyjnie

 

- koperta 70 do 150zł zależy jak robiona

- tarcza około 150-200zł

- wskazówki 30-50zł (odnowienie)

- szkło 10zł

- serwis mechanizmu 60-80zł

- koronka 15zł 

plus koszty przesyłek około 20-30zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, chciałbym zachować koronkę, mechanizm ze starego zegarka i może udałoby się fajnie odnowić tarczę. Czy ten stary trupek, którego pokazałem powyżej nadaje się na pozyskanie wskazówek i koperty (kosztuje obecnie ok. 50 zł) czy powinienem szukać dalej lepszej koperty i wskazówki sekundnika  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, chciałbym zachować koronkę, mechanizm ze starego zegarka i może udałoby się fajnie odnowić tarczę. Czy ten stary trupek, którego pokazałem powyżej nadaje się na pozyskanie wskazówek i koperty (kosztuje obecnie ok. 50 zł) czy powinienem szukać dalej lepszej koperty i wskazówki sekundnika  ?

Myślę że ten trupek za 5 dych może się nadać - u ciebie sekundnik jest oryginalny tylko pomalowany czerwoną farbą przy renowacji to usuną i pozłocą - pytanie w jakim stanie jest ta koperta z aukcji bo nie więcej zdjęć oby tez nie była zajechana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ten trupek za 5 dych może się nadać - u ciebie sekundnik jest oryginalny tylko pomalowany czerwoną farbą przy renowacji to usuną i pozłocą - pytanie w jakim stanie jest ta koperta z aukcji bo nie więcej zdjęć oby tez nie była zajechana 

Wspomniany trupek już mi umknął więc szukam dalej :)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez luk35
      Witam Panowie! Ostatnio założyłem post na forum w sprawie Divera do 5k. Dziękuję za odzew (przede wszystkim) badając to szerokie spektrum, wybrałem 3 kandydatów i nie mogę się zdecydować. Jeśli ktoś by się nudził i mógłby wyrazić swoje zdanie/pomoc w wyborze bede dozgonnie wdzięczny. 



      Dodam tylko że nie nurkuje i byłby to zegarek raczej codzienny.
    • Przez Tkop1969
      Posiadam Doxę, wbijam w google nr refencyjny zegarka , markę i nic. Nie potrafię tego zrobić. Pomożecie?




    • Przez MarcinEck
      Usłyszałem taką informację od kogoś i proszę Forumowiczów o potwierdzenie lub zanegowanie:
      Ponoć pod marką Wilhelm zegarki w czasie II wojny sprzedawała Certina czy też Doxa, prawda-li to?
    • Przez SPS
      Cześć, 
       
      DOXA IL DUCA szuka domu  nr ref. 130.90.202.03 
      Kupiony u AD - APART Zabrze. 
       
      Najważniejsze cechy zegarka; 
      - Zegarek nad datą ma szkło powiększające,
      - koperta stal szlachetna (złote PVD) o  średnicy koperty 41 mm i wysokości 11 mm, 
      - zakręcana sygnowana koronka,
      - szkło szafirowe,
      - mechanizm automat SW200 (26 kamieni),
      - tarcza granatowa szlif słoneczny,
      - wodoszczelność określona na 10 ATM (100M),
      - pasek skórzany w kolorze czarnym przecieranym na granat z zapięciem motylkowym, 
      - oczywiście oryginalne pudełko i dokumenty a nawet metka, 
       
      Stan oceniam na regulaminowe 8/10. Jest jedna drobna ryska na kopercie między godziną 12 a 1. 
       
      Dostawa. Kurier lub inpost do wyboru  Nie wysyłam za pobraniem. Możliwy odbiór osobisty Ruda Śląska / aglomeracja śląska.
       
      Cena 1600 zł  ->   1500 zł  -> 1400 zł   -> 1300 zł kurier w cenie. 
       
      Zdjęcia poniżej 
      Zapraszam  
       

       

       

       

       

       

       
      Regulaminowa karteczka  

       

       
       
       
       
       
    • Przez Juliv
      Więc tak jestem w posiadaniu takiego o to zegarka po dziadku, mniej więcej z lat 50-60. Raczej nie podróbka bo dziadek był zegarmistrzem. Na tarczy jest napis DOXA a pod nim mniejszy napis ANTI-MAGNETIQUE. Ma czerwoną wskazówkę sekundnika oraz fluorescencyjne wstawki na wskazówkach. Ma 38mm tarcza ma kolor szampański, cyfry, wskazówki i koronka jest złota. Na deklu jest numer 60711 szukałam coś o tym w internecie niestety nic nie znalazłam. Może to numer seryjny. Aha jeszcze rozstaw między uszami to 20mm. Także jeżeli ktoś wie co to za zegarek to może napisać ile może być wart z jakiego roku jest. Dzięki
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.