Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Koloryteczy

Omega Seamaster Czy Rolex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Stoję przed wyborem dla mnie trudnym chce zakupić zegarek "uniwersalny" jednak ma służyć mi długie lata

Wybrałam 2 opcje

 

https://www.omegawatches.com/watches/seamaster/aqua-terra-150m/master-co-axial-34-mm/23125342055005/

 

Lub

 

https://www.chrono24.pl/rolex/datejust-31mm-stainless-steel-and-rose-gold-178271-white-mop-vi-roman-jubilee--id4994296.htm

 

Nie znam się na mechanizmach i innych technicznych elementach.

Zegarki oba są w bardzo zbliżonej cenie, oba dobrze wyglądają na ręce i w obu czuje się dobrze.

Rolex jest niby ponadczasowy ale widzę ze używane można kupic w bardzo dobrej cenie na chrono24.

Omega niby jest słabsza marka ale chyba robi ładniejsze modele.

Hmmm

Pomóżcie proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głos na Rolexa.

Rolex ma prestiż o który Omega zabiega podnosząc ceny, ale tak naprawdę nigdy nie będzie się mogła z nim równać, mimo że kilka modeli ma naprawdę ciekawych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Co to znaczy slabsza marka? Oba to tzw klasyka. Ja wybralbym ten ktory Ci sie bardziej podoba. Oba posluza wiele lat.

Uzywka tylko po ogledzinach i weryfikacji orginalnosci. Nowy tez trzeba obejrzec na zywo, bo tzw oficjalne zdjecia daja falszywy obraz. Dopiero w swietle naturalnym i na rece bedziesz wiedziec co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwie marki maja swoich zajadlych zwolennikow jak I przeciwnikow,chociaz z modelami dla kobiet jest troszke inaczej, bierz ten ktory Tobie sie bardziej podoba.

Moze ewentualnie zobacz jeszcze kolekcje Cartier , z mojego doswiadczenia dla wielu( wydaje mi sie ze wiekszosci) kobiet, Cartier jest właśnie marka " to have ".

 

Powodzenia w wyborze


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex ma prestiż o który Omega zabiega podnosząc ceny, ale tak naprawdę nigdy nie będzie się mogła z nim równać, mimo że kilka modeli ma naprawdę ciekawych.

 

Proste jak budowa cepa , he he .

Ale ten Cartier na pewno zasługuje na uwagę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Zdecydowanie Rolex

Zdecydowanie przereklamowany :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie przereklamowany

 

W sensie tej niewyobrażalnej popularności " wśród gminu " ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy posiadacie wiedzę na temat mechanizmów w obu firmach?

Jak z awaryjnością?

Czy kupowaliście na chrono24?

Chce kupic nowy zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te zegarki różnią się istototnie - sportową vs biżuteryjną bransoletą i bezelem z kamykami lub tylko karbowanym w złocie... przy tych różnicach marka i mechanizm są pomijalnymi detalami. Rozumiem że wybór mechanizmu automatycznego a nie kwarcowego jest świadomy ( nie noszony kilkadziesiąt godzin - zatrzymuje się, jest podatny na negatywny wpływ pola magnetycznego i nadmiernych wstrząsów i trzeba go co jakiś czas korygować żeby chodził niemal idealnie a raz na 5 lat oddać do dobrego zegarmistrza na kosztowny serwis )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do czego właściwie ten zegarek ma być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi tobie o te modelki? ;) Ja też dodam do wyboru jeszcze Cartier bo ma naprawdę niebanalne i porządne zegarki dla obu płci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwie marki maja swoich zajadlych zwolennikow jak I przeciwnikow,chociaz z modelami dla kobiet jest troszke inaczej, bierz ten ktory Tobie sie bardziej podoba.

Moze ewentualnie zobacz jeszcze kolekcje Cartier , z mojego doswiadczenia dla wielu( wydaje mi sie ze wiekszosci) kobiet, Cartier jest właśnie marka " to have ".

 

Powodzenia w wyborze

 

chyba widzę tu właściwe zrozumienie tematu. 

 

Kobiety nie wybierają tego co im się nie podoba, machina nie ma znaczenia , ale brylanciki już tak , Cartiera nie widziałem ( zaproponuję żonie przymiarkę ) . 

 

Mój głos na Omegę 


zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie porady dot. Zegarka. Im dalej w las tym robi się ciemniej.

Przymierzyłam już tyle modeli, ze w sklepach maja mnie dosyć :).

Generalnie po kilku przymiarkach zrezygnowałam z mieszanego koloru i stawiam na kolor srebrny zegarka.

Model Omegi ten sam tylko srebrny a Rolexa zamieniłam na większy tzn 36.

Niestety nie ma w sklepie z rolexami takiej konfiguracji która

Mnie by interesowała. I nie wiem czy ostatecznie będzie mi się podobał :(.

Niby temat prosty a jednak nie do końca.

Oglądam codziennie chrono 24 i widzę ze Rolex nie Zmienia za bardzo swoich zegarków co czyni je bardziej ponadczasowymi.

ale bardziej kusi złodziei przez co naraża na niebezpieczeństwo.

Słyszeliście kiedyś o kradzieży zegarka z ręki?

A co do Cartiera to zupełnie nie moja bajka. Nic nie mogę im zarzucić ale nie pasuje do mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie złote Rolexy na ręce bywają pokusą dla złodzieja - proponuję w takim razie JLC- na przykład taki.

Marka choć wyżej pozycjonowana zupełnie anonimowa dla złoczyńców i ...większości społeczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.