Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

muchacho_

Kradziez kolekcji - Warszawa Stegny

Rekomendowane odpowiedzi

Tommaso- nie moja sprawa ale bym się nie chwalił

"Od tego czasu w domu jeden, dwa zegarki, reszta w banku..."- 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież i tak profesjonalny złodziej zna dokładnie całą moją kolekcję.  :(

Musiałbym całkowicie zniknąć z internetu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaki szczegolne zegarkow:

 

 

Omega Planet Ocean 42mm 8500
 
S/N 87696569
 
Znaki szczegolne:
 
Brak metalowej bransolety - zegarek na czarnym paski nylonowym, ubytek na prawym gornym uchu, przytarcie na lewym dolnym uchu. Minimalnie krzywo osadzony insert bezela.
 
 
Seiko Tuna SBBN015
 
Nr seryjny: 411098
 
Znaki szczegolne: zegarek na czarny Isofrane.
 
 
 
Bulova Moonwatch
 
Znaki szczegolne: nylonowy oliwkowy pasek nato
 
 
 
G. Gerlach Karaś
 
Znaki szczegolne: Wskazowka stopera minimalne przekrzywiona w prawa strone. Mala skaza na lewym dolnym uchu.
 
 
 
Zegarek Glycine Incursore
 
Znaki szczegolne: minimalny ubytek na kopercie w okolicy g. 10.
 
 
Monster SKX781 i Sarb035 niczym sie nie wyrozniaja, oba na bransolecie. Monster ma sporo sladow uzytkowania, sarb praktycznie nowka. Nie mam nr seryjnych

Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo to było przypadkowe włamanie i zegarki poszły przy okazji, albo zostałeś po prostu namierzony przez forum, facebooka albo inny portal. Niestety każdy kto dzisiaj zamieszcza w sieci zdjęcia albo filmy wartościowych rzeczy, pokazuje swój piękny dom, piękną działkę, okolicę w której mieszka musi mieć się na baczności bo złodzieje też to oglądają  :(

 

Liczę, że złapią złodziei i odzyskasz skradzione rzeczy ale dodam też, że w tamtym roku w Płocku okradli mieszkanie mojego brata. Wynieśli całą elektronikę i biżuterię bratowej. Minął rok w kwietniu i ani złodziei ani sprzętu nie odnaleziono  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo to było przypadkowe włamanie i zegarki poszły przy okazji, albo zostałeś po prostu namierzony przez forum, facebooka albo inny portal. 

 

 

Nie sadze zeby bylo zupelnie przypadkowe, ale nie sadze tez zeby zlodzieje wiedzieli co dokladnie biora. Wzieli zegarki, ale nie wzieli akceseriow, ktore lezaly doslownie obok, np bransoleta od omegi, nie wzieli tez zadnych pudel ani papierow.

 

Najgorsze, ze jesli to przez moja obecnosc w internecie to oberwalo sie tez mojej zonie, ktorej gwizdneli cala bizuterie w tym obraczki slubne, pierscionek zareczynowy i pare innych pamiatkowych przedmiotow.

Łapy bym ucinał! Też kiedyś zaliczyłem włam jak byłem na wczasach,

 

My nie bylismy na wczasach, weszli jak bylismy w pracy z zona. Musial nas ktos obeserwowac od jakiegos czasu. Otworzyli podwojna gerde, z zewnatrz nie ma zadnych sladow, weszli jak do swojego.


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wysyłkę możesz odebrać w paczkomacie lub podać adres swojego miejsca pracy. Natomiast w wakacje mamy kradzieże sezonowe - zegarki mogły wpaść przy okazji. Dlatego nadal najlepszy zestaw to sąsiad / rodzina pilnująca mieszkania w wakacje i sejf/ skrytka w banku lub innym miejscu niż dom na cenne przedmioty.

Przykra sytuacja, i może dotknąć każdego z nas, warto posłuchać prewencyjnie kolegów @desmo i @Tommaso.

 

Internet, przypadek, środowisko (znajomy znajomego, sąsiad..itd) -sami opowiadamy o zegarkach, wystarczy iż w niepowołane uszy dotrze informacja "kolekcjoner"....

Podobne nieszczęście dotknęło też innego kolegę forumowego, pocieszające że po dość długim czasie, ale jednak, zegarki udało się odnależć.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Czyli to amatorzy robiący tzw numer z przedszkola.

Jak są tak rozgarnięci to mozliwe że któryś z zegarków jeszcze wkrótce wypłynie...

 

Ja oficjalnie nie mam nic. Kolekcja jest moja i wie o niej tylko najbliższa rodzina. Podobnie jak nikt nie wie co mam w domu. Po prostu mało osób jest świadomych tego, że w Internecie nic nie ginie a sa osoby które uwaznie śledza kolekcjonerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak, ktoś kupił "okazyjnie", a póżniej chciał odsprzedać z zyskiem...i "mamy cię" .

 

Przy okazji warto pamiętać że okazje to często kłopoty, zegarki kupujemy jeśli to możliwe z dokumentacją, pewnych żródeł, zaufanych kolegów...itd.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykra sprawa!

I ja będę miał oczy otwarte!

Właśnie z obawy o takie nie miłe niespodzianki tez zainwestowałem w skrytkę bankowa! A i pożądny sejf tez mam w domu.

Jest czasami problem bo pomacać nie można!

Ale spokój większy!

 

Pare dni temu znajomemu ze szweckiego forum wpadli do domu z bronią rodzine powiązali żonę i córkę lat 11!

Dobrze wiedzieli co chcą! Zegarki warte pare milionów koron a nie dużo ich bo z Ok 7szt! Zabrali tylko AP Tudora i rolexa żony bo reszta w banku była!

Na szczęście rodzinie nic sie nie stało bo zaraz juz policyjny helikopter latał i nagonka była ale niestety nie złapali ich i pewnie nie złapią! Znając szwedzką policję!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planetkę zgłoś w Swatch Group Service jako kradzioną. Oni maja taka bazę danychi jeśli wypłynie w serwisie to od razu przytrzymają.

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najlepiej założyć skrytkę bankową? Bo przyznam że kolega szwed narobił mi stracha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę. Dziękuje że szanowny moderator mnie uświadomił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale może to brzmi śmiesznie a temat nie jest zabawny,moderator ma racje. W Banku.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto trzymać zegarki w skrytce bankowej,natomiast jeżeli chodzi o posesję i mieszkanie warto mieć monitoring oraz alarm.Dzięki temu można być pewnym,że byle łach po zegarki nie wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest to co ja mam zamontowane od początku tego roku. ADT system alarmowy plus monitoring 180' plus jedna kamerka w living room. Podgląd na smartfonie gdziekolwiek jesteśmy,choć czasem sama tabliczka informacyjna że alarm jest lub naklejka na drzwiach czy oknach skutecznie odstraszy. Sejf w Banku plus konkretny sejf w domu wbetonowany nie tylko na zegarki,biżuterię bo i na broń też.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem sama tabliczka informacyjna że alarm jest lub naklejka na drzwiach czy oknach skutecznie odstraszy

Czasem odstraszy, czasem wręcz zachęci - "skoro jest alarm to pewnie jest dużo mienia do zaboru". Dobrze przygotowana grupa dowie się ile czasu zajmuje dojazd ekipy interwencyjnej i się wyrobi do przyjazdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojazd z reguły zajmuje do kilkunastu minut. To nie jest dużo czasu.

 

A co do zachęty, to mam wrażenie, że to myślenie życzeniowe tych co nie mają  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz racje lecz jak nie odbierzesz telefonu w przypadku błędnie wprowadzonego kodu trwa to do 10 minut i Policja ma dom obstawiony

Edit

Przynajmniej tak tu jest. Wiem bo dzieciak mi tak dwa razy zrobił za co po drugim razie trzeba było zabulić. A i tak lepsze to jak strata dobytku.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy kilka minut, ludzie pod względem ukrywania dobytku w domu czy mieszkaniu są bardzo przewidywalni.

Czas dojazdu ekipy masz określony w umowie, zazwyczaj im dalej od miasta tym dłużej. Jestem pewny, że dobrze przygotowany złodziej, który czai się na konkretny dom, sprawdził czas dojazdu danej firmy na danym osiedlu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tego czasem wystarczy sejf pożądny pare set kilo i dobrze go zakotwic!

I wtedy nawet jak bedzie na środku sypialni to go nie rusza! I nic nie zdążą zrobic bo ochrona dojedzie!

Tyle ze jest problem jak w domu jestes!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze Szwed czasem wystarczy plus kamerka najlepiej HD z night vision,która zawsze jakiś szczegół zarejestruje pomocny ewentualnie w rozpoznaniu złodzieja.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję. Brak słów.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale może to brzmi śmiesznie a temat nie jest zabawny,moderator ma racje. W Banku.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Wiadomo że nie jest zabawne. Bo jak bym takiego chycił to bym zaraz ręce up...ł. Kamery mam zamontowone serwer odpowiednio zabezpieczony jak i sejf. Tylko nigdy nie brałem na poważnie skrytki. Tylko chciałem się dowiedzieć od kolegów bardziej wtajemniczonych w tym temacie, Z którego banku są zadowoleni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że nie jest zabawne. Bo jak bym takiego chycił to bym zaraz ręce up...ł. Kamery mam zamontowone serwer odpowiednio zabezpieczony jak i sejf. Tylko nigdy nie brałem na poważnie skrytki. Tylko chciałem się dowiedzieć od kolegów bardziej wtajemniczonych w tym temacie, Z którego banku są zadowoleni.

No cóż. Ja Ci nie pomogę gdyż w Polsce takowej nie posiadam. Myślę że w każdym banku działa to podobnie,w moim banku sejf kosztuje mnie 100$ na rok. Mogę ubezpieczyć przedmioty w nim znajdujące się lecz nie pieniądze. Kase wkładasz na własną odpowiedzialność i musisz się z tym liczyć że na wypadek pożaru,zalania wodą czy trzęsienia ziemi itd. masz stratę. Za ubezpieczone przedmioty dostaniesz odszkodowanie. Myśle że w Polsce jest podobnie.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.