Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

muchacho_

Kradziez kolekcji - Warszawa Stegny

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadłem na chyba dość ciekawy pomysł...

Co myslicie o tym żeby do zegarka załozyć pasek z wszytym w środku mikro lokalizatodem GPS ? Takim jak np wszywaja psom i kotom w obroże.

Myśle ze nasi specjaliżci od pasków spokojnie poradziliby sobie z takim zadaniem. Wtedy złodziej miałby niespodzianke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dobre jest

 

Tak mi się przypomniało. W zeszłym roku właścicielowi sklepu z Rolkami z Valpo zajumali teczkę z Rolexami w momencie jak do sklepu wchodził , nawet się nie bronił oddał grzecznie zegarki wróciły do niego po niespełna godzinie a złodzieje schwytani. Okazało się że w pudełkach miał gps zainstalowany.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na chyba dość ciekawy pomysł...

Co myslicie o tym żeby do zegarka załozyć pasek z wszytym w środku mikro lokalizatodem GPS ? Takim jak np wszywaja psom i kotom w obroże.

Myśle ze nasi specjaliżci od pasków spokojnie poradziliby sobie z takim zadaniem. Wtedy złodziej miałby niespodzianke.

 

Dobry pomysł, gorzej jak akurat tego jednego dnia zmienisz pasek i... a paska pewnie idioci nie zabiorą, skoro pudełek i papierów nie zabierają...

 

Ale generalnie - jest myśl. Tak samo lokalizatory w pudełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie i chęć pomocy. 


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze współczuję!!!Kiedyś okradli mi mieszkanie i do dziś pamiętam co czułem wchodząc widząc otwarte drzwi i rozrzucone rzeczy w środku. Masakra.Trzymam kciuki by ukradzione rzeczy się odnalazły i było kogo ukarać. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Planetkę zgłoś w Swatch Group Service jako kradzioną. Oni maja taka bazę danychi jeśli wypłynie w serwisie to od razu przytrzymają.

Pozdrawiam,

 

Nie dalej jak dwa tygodnie temu pytałem o to w Jubitomie, odpowiedź była, że tylko Rolex i Tag prowadzą bazy zegarków skradzionych klientom. SG ma wewnętrzną bazę zegarków skradzionych im samym (z salonów, w transporcie), ale nie dopisują tam zegarków skradzionych klientom.

 

muchacho, przykro mi, mam nadzieję, że je odzyskasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wyglada sprawa na dzien dzisiejszy, ale sprawa ze skrytka bankowa nie jest wcale taka prosta.

W 2012 chcialem zalozyc w Krakowie to tylko dwa banki ofrowaly i kolejka byla na kilka lat, faktycznie kosztowalo to grosze. Ja znalazlem w innym miescie, ale i tak rok czekalem, az ktos zwolni.

Wbrew wiedzy ogolnej zaczerpnietej z google i tv oraz forum zegarkowym trzeba sie troche napocic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykra sprawa ale na odnalezienie liczyłbym tylko jeśli to głupki i sami wpadną bo się gdzieś wystawią. Po moich doświadczeniach z kradzieżą auta widzę że policja to niestety żadna pomoc.

Dobrze że ja mam głównie Seiko albo kwarce bo to chyba złodziei nie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wyglada sprawa na dzien dzisiejszy, ale sprawa ze skrytka bankowa nie jest wcale taka prosta.

W 2012 chcialem zalozyc w Krakowie to tylko dwa banki ofrowaly i kolejka byla na kilka lat, faktycznie kosztowalo to grosze. Ja znalazlem w innym miescie, ale i tak rok czekalem, az ktos zwolni.

Wbrew wiedzy ogolnej zaczerpnietej z google i tv oraz forum zegarkowym trzeba sie troche napocic.

 

Julek a jak jest z dostępem do takiej skrytki? Wyciągnięcie zawartości to chwila moment czy też trzeba rozmawiać, podpisywać itp? Można sobie x razy dziennie z niej korzystać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję Muchacho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Julek a jak jest z dostępem do takiej skrytki? Wyciągnięcie zawartości to chwila moment czy też trzeba rozmawiać, podpisywać itp? Można sobie x razy dziennie z niej korzystać?

Formalnosci ograniczone do minimum, mozna korzystac do bolu i jeszcze jakies bonusy (rzekomo oddzielna kolejka w razie kryzysu itp. obsluga w pierwszej kolejnosci. Sa w bankach spoldzielczych i zwyklych, czyms tam sie roznia.

Podobno sa tez firmy prywatne, ktore oferuja takie uslugi, ale nie znam szczegolow. Niektore korporacje uzyczaja swoim pracownikom sejfy w pracy i to tez fajne rozwiazanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

piotrek39, dnia 26 Lip 2017 - 15:56, napisał:

 

"... ja mam zamontowane   ...  ADT system alarmowy plus monitoring 180' plus jedna kamerka w living room. Podgląd na smart... fonie gdziekolwiek jesteśmy, choć czasem sama tabliczka informacyjna że alarm jest lub naklejka na drzwiach czyok nach skutecznie odstraszy. Sejf w Banku plus konkretny sejf w domu wbetonowany nie tylko na zegarki, biżuterię bo i na broń też".

 

 

No i widzisz Piotrek3, właśnie dobrowolnie opisałeś złodziejom swój domowy system zabepieczeń. Szczery jesteś do bólu. :) Dla włamywacza  wiedzieć czego się może  spodziewać to podstawa. A jeszcze dodałeś, że masz w domu broń, więc z punktu widzenia złodzieja jesteś jeszcze bardziej intertesujący. Teraz potencjalni włamywacze muszą tylko poczekać aż będziesz coś sprzedawał na forum lub allegro albo w inny sposób będą ustalać twój adres.   Na domowy sejf specjalnie nie licz, to dobre zabezpieczenie przed  gosposią. 

 

"Sent from my iPhone" ... 

 

To też ciekawe, dla złodziei lepsze niż gdybyś miał znacznie bezpieczniejszy, choć mniej bajerancki niż "ajfon",  telefon Blackberry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek mieszka na innym kontynencie .....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotrek39, dnia 26 Lip 2017 - 15:56, napisał:

 

"... ja mam zamontowane ... ADT system alarmowy plus monitoring 180' plus jedna kamerka w living room. Podgląd na smart... fonie gdziekolwiek jesteśmy, choć czasem sama tabliczka informacyjna że alarm jest lub naklejka na drzwiach czyok nach skutecznie odstraszy. Sejf w Banku plus konkretny sejf w domu wbetonowany nie tylko na zegarki, biżuterię bo i na broń też".

 

 

No i widzisz Piotrek3, właśnie dobrowolnie opisałeś złodziejom swój domowy system zabepieczeń. Szczery jesteś do bólu. :) Dla włamywacza wiedzieć czego się może spodziewać to podstawa. A jeszcze dodałeś, że masz w domu broń, więc z punktu widzenia złodzieja jesteś jeszcze bardziej intertesujący. Teraz potencjalni włamywacze muszą tylko poczekać aż będziesz coś sprzedawał na forum lub allegro albo w inny sposób będą ustalać twój adres. Na domowy sejf specjalnie nie licz, to dobre zabezpieczenie przed gosposią.

 

"Sent from my iPhone" ...

 

To też ciekawe, dla złodziei lepsze niż gdybyś miał znacznie bezpieczniejszy, choć mniej bajerancki niż "ajfon", telefon Blackberry

 

 

 

 

Blackberry to tez juz nie to co kiedyś ...

 

 

 

 


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Euryk

A komu by się opłacało tu przylatywać mnie okradać? Druga sprawa nie mam broni dla ozdoby zresztą każdy kogo znam broń posiada,taki stan nie musisz pozwolenia mieć by kupić i posiadać. Niewiele osób z moich okolic to co pisze na tym forum to czyta o ile w ogóle ktoś to czyta A jak ktoś by się połakomił to gwarantuje Ci nie opłaca się prawo jest tu bardzo niesprzyjające dla złodziei. Telefon jak telefon to tylko narzędzie nic więcej,ale jak tak pragniesz ajfona to mam zamiar zmienić na nowy więc tan Ci mogę podarować. Tylko ostrzegam to nie 5 6 czy 7 o ile taki jest bo jakoś się tym nie interesuje to tylko jakiś SE. Dziękuje za uwagę

 

Edit

Jak ktoś chce kogoś okraść to okradnie. I nawet jak to przeczyta co tu pisałem dwa razy się zastanowi czy warto. Jeśli chodzi o system alarmowy mam obowiązek tabliczkę informującą o tym fakcie mieć przed domem. Poniżej zdjęcie. ce20e50362f61888367647c5f4f095b3.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Gdzie jest taki kraj, gdzie do złodziei się strzela a nie rozpatruje czy miał ciężkie dzieciństwo? Czyżby Texas ? :wub:

W kontekście mojej wypowiedzi mam na myśli tego rowerzystę z Poznania, który skopał parę starszych ludzi, doprowadzając do ciężkiego uszkodzenia ciała. Policjantom tłumaczył że jest chory i ma traumę z dzieciństwa. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek mieszka na innym kontynencie .....

Rejestrować mogą się tylko ludziska z Europy?

Kradną tylko ludzie z Europy?

Biorąc pod uwagę zdolności komputerowców przeraża mnie ilość informacji które niektórzy zamieszczają na forum.

Wiele osób tego nie musi czytać, ale wystarczy jeden który się zna na zegarkach a uczciwy nie jest i który przekaże info komu trzeba.

Na dodatek informacje te można przeczytać nawet bez logowania.

Euryk dobrze pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest taki kraj, gdzie do złodziei się strzela a nie rozpatruje czy miał ciężkie dzieciństwo? Czyżby Texas ? :wub:

W kontekście mojej wypowiedzi mam na myśli tego rowerzystę z Poznania, który skopał parę starszych ludzi, doprowadzając do ciężkiego uszkodzenia ciała. Policjantom tłumaczył że jest chory i ma traumę z dzieciństwa. :unsure:

A ja się kiedyś śmiałem z tego obrazka....

 

post-40960-0-41242700-1501484088.jpg

 

kolejny raz w krótkim czasie satyra staje się rzeczywistością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rejestrować mogą się tylko ludziska z Europy?

Kradną tylko ludzie z Europy?

Biorąc pod uwagę zdolności komputerowców przeraża mnie ilość informacji które niektórzy zamieszczają na forum.

Wiele osób tego nie musi czytać, ale wystarczy jeden który się zna na zegarkach a uczciwy nie jest i który przekaże info komu trzeba.

Na dodatek informacje te można przeczytać nawet bez logowania.

Euryk dobrze pisze.

Dlatego nie trzymamy ich w domu i do tego zachęcamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rejestrować mogą się tylko ludziska z Europy?

Kradną tylko ludzie z Europy?

Biorąc pod uwagę zdolności komputerowców przeraża mnie ilość informacji które niektórzy zamieszczają na forum.

Wiele osób tego nie musi czytać, ale wystarczy jeden który się zna na zegarkach a uczciwy nie jest i który przekaże info komu trzeba.

Na dodatek informacje te można przeczytać nawet bez logowania.

Euryk dobrze pisze.

Nie, nie tylko.

Wszyscy wiemy jak jest, i trzymany gotówkę i cenne precjoza w banku,  zachęcamy też do tego innych.

Podobnie jak na FB nie zamieszczamy zdjęć co nowego kupiliśmy i jak mieszkamy, oraz kiedy wyjeżdzamy na wczasy.....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baaa - ze 2 lata temu slyszalem, ze w UK zlodzieje okradali domy i wychodzilo im to do pewnego czasu bez problemu a wszystko dzieki... smartfonom na ktorych ludzie uruchamiali aplikacje do biegania/jazdy na rowerze :)  Zlodzieje wlamywali sie do takich telefonow i na bierzaco wiedzieli gdzie delikwent jest w danej chwili i ile maja czasu na "dokonczenie zlecenia". Coz... - takie czasy  :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Chwalenie sie zabezpieczeniami podobnie jak swoja kolekcja to proszenie sie o klopoty. Czy tu czy w US of A czy w Japonii. Wiadomym jest, ze zadne zabezpieczenie nie zatrzyma fachowca. Profesjonalnie rozpatruje sie to tak, ze zabezpieczenie ma zniechecic amatora a profesjonaliste zmusic do reewaluacji stosunku ryzyka do potencjalnej nagrody, przy czym oprocz ryzyka zlapania jest tu istotny tzw czynnik czasu i poziom nakladow niezbedny do sforsowania systemu obronnego.

 

W Stanach w wielu stanach obowiazuje doktryna my home is my castle i tzw home invasion lub zwykla kradziez bywa bardzo ryzykowne gdyz napastnik lub zlodziej konczy z reguly nw ziemi w stanie szoku hydrostatycznego szybko schodzac na tamten swiat (zawsze lepiej strzelac by zabic, to jeden z wymogow przy ocenie zdolnosci kandydata na posiadacza broni palnej, chocby dlatego ze martwy jest martwy a zywy moze skonstruowac historie ze swoim prawnikiem z ktorej ciezko sie czasami wyplatac). Co nie zmienia faktu ze kradzieze i tak sie zdarzaja i to czesto grube, wszystko jest kwestia tego czy przestepcy wybrali dobry moment i wlasciwie skalkulowali ryzyko.

 

Kolega autor tematu cos odzyskal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic.

Prawdopodobnie beda wystawione na innym kontynencie na jakims lokalnym alle, przyklepane faktura jakiegos "pewnego sprzedawcy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie beda wystawione na innym kontynencie na jakims lokalnym alle, przyklepane faktura jakiegos "pewnego sprzedawcy"

I właśnie dlatego zegarki bez oryginalnych pudeł i papierów nie są OK ...żeby nie wiem kto wystawiał im certyfikat dodając "nasze firmowe pudełko i fakturę"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.