Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
jubach

Niska jakość Maurice Lacroix

Recommended Posts

Witacie, chciałbym przestrzec przed zegarkami Maurice Laucroix - słaba jakość i odmowa napraw gwarancyjnych.

Zakupiony kilka miesięcy temu zegarek ML uległ totalnej awarii, odleciała koronka i zegarek cały zaparował co spowodowało rdzewienie wskazówek i wybielenie cyferblatu. Przedstawiciel firmy RCT Warszawa odmawia gwarancyjnej naprawy lub wymiany na zegarek sprawny. S K A N D A L ! !  Wydali opinię, że uszkodzony mechanicznie. JAK MOŻNA urwać koronkę - chyba tylko przy przestawianiu wskazówek - ale tak aby od razu urawać mechaniczne - NIEMOŻLIWE  

Przestrzegam i na moim przykładzie zastanówcie się nad tą marką

Jubach

Jak zamoczył się do tego stopnia to pewnie w nim pływałeś, a podczas pływania można o coś niechcący zahaczyć i urwać np. koronkę...

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Jak zamoczył się do tego stopnia to pewnie w nim pływałeś, a podczas pływania można o coś niechcący zahaczyć i urwać np. koronkę...

A jak się urwie koronka, ro zegarek raczej traci wodoszczelność ;).

Guest Blunio

Witacie, chciałbym przestrzec przed zegarkami Maurice Laucroix - słaba jakość i odmowa napraw gwarancyjnych.

Zakupiony kilka miesięcy temu zegarek ML uległ totalnej awarii, odleciała koronka i zegarek cały zaparował co spowodowało rdzewienie wskazówek i wybielenie cyferblatu. Przedstawiciel firmy RCT Warszawa odmawia gwarancyjnej naprawy lub wymiany na zegarek sprawny. S K A N D A L ! ! Wydali opinię, że uszkodzony mechanicznie. JAK MOŻNA urwać koronkę - chyba tylko przy przestawianiu wskazówek - ale tak aby od razu urawać mechaniczne - NIEMOŻLIWE

Jubach

Koronki same najczęściej nie odlatują. To nie gołębica https://m.youtube.com/watch?v=cvMl9YNqYiY

A Ty kolego chyba źle trafiłeś. Zgłoś się do rzecznika praw konsumentów, czy jak mu tam :wacko:

Nad marką się zastanowiłem. Spodobało mi się i zastanowiłem się jeszcze raz. I jak, pomogłem ? :rolleyes:

Edited by Blunio

A jak się urwie koronka, ro zegarek raczej traci wodoszczelność ;).

I? Chyba można to wywnioskować z mojego posta ;)

Kolega pływał, zahaczył, urwał i zamoczył :blink:

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Guest Blunio

I? Chyba można to wywnioskować z mojego posta ;)

Kolega ... urwał i zamoczył :blink:

To jeszcze z przyjemnością było ? :wacko:

Kolega pływał, zahaczył, urwał i zamoczył :blink:

:D

Ale najprościej zjechać markę i serwis, miałem kilka modeli i nie narzekałem, jak na WR50 wszystko było ok

Zakupiony kilka miesięcy temu zegarek ML uległ totalnej awarii, odleciała koronka i zegarek cały zaparował co spowodowało rdzewienie wskazówek i wybielenie cyferblatu. Przedstawiciel firmy RCT Warszawa odmawia gwarancyjnej naprawy lub wymiany na zegarek sprawny. S K A N D A L ! !  Wydali opinię, że uszkodzony mechanicznie. JAK MOŻNA urwać koronkę - chyba tylko przy przestawianiu wskazówek - ale tak aby od razu urawać mechaniczne - NIEMOŻLIWE  

Jubach

Nawet gdyby jakimś cudem odpadła koronka to wskazówki nie rdzewieja, a tarcza nie blaknie w jednej chwili. To samo dotyczy zaparowania, nawet pozbawiony walka i koronki zegarek nie wilgotnieje jak nie jest uzywany.

Prawdopodobnie uszkodzona mechanicznie koronka podczas użytkowania w wilgotnym srodowisku spowodowała ze zegarek uległ zawilgoceniu, a co za tym idzie korozji.

To NIE WINA PRODUCENTA ANI SERWISU.

Pozdrawiam, Marek

Apteka. Młody człowiek z oburzeniem do pani magister:

- Wasze prezerwatywy pękają !

Dziadek z tyłu kolejki:

-I spadywują !

Pozdrawiam

Piotr

Guest Blunio

Człowiek chciał się pożalić a tu wszyscy na niego naskoczyli jak koza na pochyłe drzewo. Trzeba było ogłosić jakąś ściepę na nowy zegarek dla kolegi :P

Widziałem różne Morisy i raczej były wszystkie ok. Czytaj: przyzwoity stosunek jakości do ceny. Opis otwierający wątek wskazuje na duże przyczynienie się do powstania szkody przez właściciela.... ku przestrodze

A ja wierzę właścicielowi ML .Otóż miałem w tym roku taki przypadek:podczas nakręcania mojego Perrelet Double Rotor pękł wałek i koronkę trzymałem w ręku(wałek pękł równo z koronką).Nie przejąłem się tym zbytnio,ponieważ zegarek był na gwarancji i z polskiej dystrybucji-JT .Jakie było moje zdziwienie,kiedy dystrybutor poinformował mnie.że jest to uszkodzenie mechaniczne i nie podlega gwarancji.Chcąc nie chcąc zamówiłem u nich wałek oraz koronkę-koszt 600 zł.Ale najlepsze jest to,że naprawa trwała zamiast max 1 mies trwała ponad 4 mies.

Dodam,że zegarek ten,zresztą jak moje wszystkie traktowany był z należytym poszanowaniem.Nigdy więcej zakupów w JT.

Nie ma to jak "prestiżowe marki" z ich podejściem do klienta. Mnie w Vostoku Europe (!) na gwarancji padł gwint zakręcanej koronki. byłem pewny, że stwierdzą "uszkodzenie mechaniczne", ale nie - wymienili na gwarancji. Być może pomógł mi fakt, że koronki te były chyba wadliwe i mieli sporo reklamacji, ale tak czy inaczej - wcale nie musiałem się dochodzić, po prostu wymienili bez dodatkowych pytań.

A zakładanie, że w automacie ktoś tak szarpie koronką, ze aż wałek pękł jest nieuczciwe - najpewniej była to jakas wada materiału lub uszskodzenie podczas obróbki. Bardzo nieładnie się zachowali... 

Miłego dnia!

Biorąc pod uwagę koszt niewielki wytworzenia zegarka, a gigantyczną marżę firm je wytwarzających, każda uzasadniona reklamacja powinna być rozstrzygana na korzyść Klienta. Wałek naciągu z koronką: koszt wytworzenia kilka złotych. Stracony klient, odstraszający potencjalnych przyszłych klientów, to już strata tysięcy złotych. Kierowanie się w handlu zasadą "chciwość jest dobra" jest co najmniej nierozsądne.