Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Crach

Zegarek z Amazon.com

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym kupić zegarek, który można dorwać tylko na amerykańskim Amazonie. Kosztuje on 48$ z darmową wysyłką do Polski. Nigdy nie kupowałem nic z Amazona i szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Na przykład kupując zegarek z Allegro płacę za zegarek oraz przesyłkę poprzez przelew przez internet i zegarek po 2 dniach mam w domu. Jak to wygląda w przypadku Amazona? Mam kilka pytań i liczę na konkretne odpowiedzi:

 

I. Założenie konta na Amazonie jest konieczne, by dokonać zakupu?

II. Czy mogę dokonać tam płatności poprzez przelew bankowy tak jak to jest w przypadku Allegro gdzie zostaję przekierowany do strony banku, na której muszę się zalogować i po sprawie czy jednak takiej możliwości nie ma?

III. Ile kosztowałby zegarek? Jego cena to 48$ czyli około 175 zł, jednak obiło mi się o uszy cło i VAT. Jaki byłaby łączna cena zegarka wraz z cłem i VAT? 

IV. W jaki sposób miałbym zapłacić za cło i VAT? Przyjdzie jakiś list, wiadomość, cokolwiek? Dostałbym dane do przelewu czy musiałbym się gdzieś stawić osobiście? 

V. Po jakim czasie zegarek byłby u mnie od momentu zapłacenia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś wrzucić link do tego zegarka, bo na niektóre pytania mogę nie dać satysfakcjonującej odpowiedzi.

 

1. Tak.

2. Nie, TUTAJ możesz zobaczyć co jest dostępne. Zrobiłem je przed chwilą więc jest aktualne, ale nie wszystkie te metody są zawsze dostępne (karta kredytowa / debetowa jest zawsze i wszędzie). Także jeżeli nie posiadasz żadnej karty płatniczej, to musiałbyś zdobyć jakimś sposobem kartę podarunkową. 

3. Cła i VATu należy się spodziewać zawsze, gdy zamawiamy coś spoza Unii Europejskiej. Wszystko jest ładnie opisane TUTAJ. Generalnie gdy paczka idzie pocztą, to prawdopodobieństwo jest niższe, kurier to niemal pewniak, a w dodatku płaci się z góry za obsługę celną (wiem że DHL tak ma i cena jest ustalana na podstawie wartości przewożonego towaru, ok 80zł za zegarek > 1000 zł - na forum nie raz się ktoś tym dzielił). Radzę sprawdzić czy zegarek który masz na oku występuje w podobnej cenie na innych amazonach z UE, czyli .de, .it, .fr, .co.uk (tutaj to nie mam pewności, czy po tym Brexicie dalej jest bez cła / VATu).

4. TUTAJ jest opis w przypadku gdy otrzymasz wiadomość listem, ale obiło mi się o uszy, że przychodzą też mailem. Nie wiem czy jest to tam napisane ale zdarza się, że żadne wiadomości nie są wysyłane - otwierają paczkę i sprawdzają, czy na dokumentach w środku te informacje są, jeśli tak, to czekasz spokojnie na odbiór i dopiero płacisz.

5. Mi amazon amerykański proponuje TAKIE opcje i terminy, Twoje będą prawdopodobnie takie same. Jak zamówisz z niemieckiego, to standardową metodą będziesz miał paczkę darmową (od 40 Euro chyba jest) i dochodzi w bodajże niecały tydzień.


"Tick Tick Tick, that's the sound of your life running out..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś czy nie ma na amazon.co.uk, amazon.de albo amazon.it tego zegarka? Z amazon.co.uk nie ma cła i VAT UK jest nadal w UE, cała procedura wychodzenia trochę potrwa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kwoty zakupu dolicz 23% VAT. Prawdopodobnie kwota zostanie już dodana w momencie zakupu na Amazon.com (tzw opłaty importowe)

 

PS, podaj co to za zegarek jak możesz 

 

 

Przykład

 

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.