Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Johnusz8

Zakup zegarka w lombardzie

Rekomendowane odpowiedzi

Zegarki zakupione w różnych miejscach, głównie lombardy, czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sformułować pytanie innaczej?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cena dobra to pewnie że warto pod warunkiem że się wie co kupuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też i w bramie...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Jest ryzyko, jest zabawa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jestem dziwny, ale w lombardzie rzeczy mają często niefajną historię, jakieś ludzkie problemy;

omijam to miejsce szerokim łukiem, dla mnie opłacalność to nie wszystko.


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i lombard co by nie mówić jest jednak miejscem gdzie złodzieje zaglądają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy, niczego nie kupiłbym niczego w lombardzie.  Rzeczy naznaczone ludzkim cierpieniem przynoszą pecha - zła energia, wcześniej czy później, może przenieść się na nabywcę. Inaczej: karma wraca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo oglądacie programów o lombardach w Detroit tam tak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy, niczego nie kupiłbym niczego w lombardzie.  Rzeczy naznaczone ludzkim cierpieniem przynoszą pecha - zła energia, wcześniej czy później, może przenieść się na nabywcę. Inaczej: karma wraca.

Wolna wola, ale nie przesadzajmy wprowadzając jakieś hinduistyczne wierzenia do zakupów w lombardzie.

Nikt tam pod przymusem niczego nie sprzedaje.

Poczytaj poniższy link, (ze wskazaniem na złote koperty zegarkowe)

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/112209-z-pami%C4%99tnika-rosyjskiego-%C5%BCo%C5%82nierza-rona/page-7?p=1869789&do=findComment&comment=1869789


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie licząc złodziejstwa i podróbek czyli złodziejstwa, kupno w lombardzie to też swego rodzaju pomoc osobie w nagłej potrzebie. To nic, że czasem alkoholowej. Potrzeba to potrzeba.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jestem dziwny, ale w lombardzie rzeczy mają często niefajną historię, jakieś ludzkie problemy;

omijam to miejsce szerokim łukiem, dla mnie opłacalność to nie wszystko.

całkowicie się z kolegą zgadzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłopoty z lombardami są dwa:

- nie masz pewności, że kupujesz oryginał, niestety mimo współpracy z zegarmistrzami i różnymi zabezpieczeniami zdarza się, że ktoś odda do lombardu podróbę, a wtedy jest z tym wiele kłopotów.

- wycena zegarków przez wiele lombardów jest dziwna i nie licz, że kupisz tam tanio. Nawet jak jest taniej niż u konkurencji to często okazuje się, że czegoś brakuje, że zegarek wymaga dość pilnie serwisu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłopoty z lombardami są dwa:

- nie masz pewności, że kupujesz oryginał, niestety mimo współpracy z zegarmistrzami i różnymi zabezpieczeniami zdarza się, że ktoś odda do lombardu podróbę, a wtedy jest z tym wiele kłopotów.

- wycena zegarków przez wiele lombardów jest dziwna i nie licz, że kupisz tam tanio. Nawet jak jest taniej niż u konkurencji to często okazuje się, że czegoś brakuje, że zegarek wymaga dość pilnie serwisu itp.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/7252-najnowsze-zakupy-nowe-nabytki/page-1938?do=findComment&comment=2072120

 

I to nie jest odosobniony przypadek - chłopaki z działu radzieckiego często mają tzw trafiejki w lombardach właśnie

 

Z resztą się zgadzam często mają podróby nie będąc tego świadomi - kupują wszystko a na wszystkim znać się nie można 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lombardy to loteria

ja ostatnio wylicytowałem u nich lonżina

miał być w dobrym stanie ale otrzymałem śmietnik

teraz odsyłanie, pisanie oświadczeń i nie wiadomo kiedy dostanę zwrot


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lombardach kupuje tylko osobiście, na aukcjach to zbyt wielkie ryzyko.

Kilka razy trafilem na naprawdę ciekawe egzemplarze.

Raz nawet spotkalem Sopocki Antyk z certyfikatem i mechanizmem legendarnym ze wzgledu na precyzję chodu....

 

:)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętam tę ofertę:) szkoda gadać:)


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/7252-najnowsze-zakupy-nowe-nabytki/page-1938?do=findComment&comment=2072120

 

I to nie jest odosobniony przypadek - chłopaki z działu radzieckiego często mają tzw trafiejki w lombardach właśnie

 

Z resztą się zgadzam często mają podróby nie będąc tego świadomi - kupują wszystko a na wszystkim znać się nie można 

Masz rację, ja poluję raczej na nowsze zegarki i w tym przedmiocie trudno jest upolować coś sensownego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno jeden z forumowiczów trafił w lombardzie daytonę za śmieszne pieniądze, więc okazje się zdarzają.

 

A gdzieś została pokazana na forum? ;)


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz jeszcze wyjdzie na to, że to ja mam takiego pecha, że z lombardowymi zegarkami zawsze coś było, ale niestety na minus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodząc do lombardu miałam mieszane uczucia, Nie wiadomo czy kupując zegarek pomogę osobie potrzebującej czy wspomogę jakiegoś typka z pod ciemnej gwiazdy. W ostateczności zdecydowałam się na kupno, zegarek chodzi do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie się tego słucha siedząc w pracy - notabene w loombardzie. Jeżeli ktoś z Was będzie miał problemy, chętnie pomogę. Proszę jednak pamiętać, że Loombard to franczyza i generalnie 99,9% rzeczy zależy od Szefa placówki(franczyzobiorcy). Co do "złotych" zegarków z reguły przyjmujemy, że wszystkie są pozłacane, ze względu na bezpieczeństwo transakcji - nie chcemy by towar do nas wracał jako niezgodny z umową. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.