Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Projekt zegarka rocznicowego 100lat niepodległej Polski.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak wspominałem kilka razy na nowo opracowanej kopercie którą możecie w pełnej krasie zobaczyć w przypadku już opracowanego zegarka PRO-MILITARI, powstaną jeszcze dwa inne projekty.

Jeden o nazwie Glacjolog z białą tarczą a drugi to zegarek rocznicowy z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Rocznica przypada na przyszły rok.

 

Projekt leży u mnie już kilka miesięcy i miał zostać dopracowany samodzielnie ale postanowiłem oddać trochę tego projektu Wam. W sensie doszlifowania tarczy. Zastanowienia się także nad nazwą modelu.

 

Mój pomysł przedstawiam poniżej, czekam na wasze sugestie i opinie.

 

second_dial_version_second_watch_batch.j

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jest napisane na tarczy 

Polska ..........

1918-2018?

 

Jeśli tarcza nie będzie zielona to możesz mnie zapisać.

:)

Nie można by datownika trochę powiększyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak -

 

Koperta - świetna.

 

Wskazówki- wydają mi się na tym rendzerze za duże/szerokie względem tarczy. 

 

Indeksy - Nie jestem zwolennikiem indeksów w kwadraty - wraz z podziałką sekundową która biegnie pod innym kątem, coś się gryzie. Prostokątne/podłużne indeksy odchodzące od okręgu tarczy równolegle do podziałki sekundowej to sprawdzony i być może oklepany design, ale panuje wtedy na tarczy ładna harmonia. 

 

Datownik - Jak dla mnie datownik niepotrzebny. Jeżeli już to nad indeksem na 6tej dla lepszej symetrii.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jest napisane na tarczy 

Polska ..........

1918-2018?

 

Jeśli tarcza nie będzie zielona to możesz mnie zapisać.

:)

Nie można by datownika trochę powiększyć ?

 

No właśnie ale jaka powinna być ? :-) ta zieleń jest robocza, pewnie finalnie była by dużo ciemniejsza ale wydaje mi się spokojna i pasująca do tego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ale jaka powinna być ? :-) ta zieleń jest robocza, pewnie finalnie była by dużo ciemniejsza ale wydaje mi się spokojna i pasująca do tego zegarka.

 

tą datę to bardziej w ciemno napisałem bo nie widziałem, godziny prze laptopem oczy już nie te. 

Zgadzam się z MasterMind co do koperty - piękna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciut zbyt masywne wskazówki i zbyt delikatny sekundnik.

 

Co do koloru tarczy to hmmm... tak mi wpadło przed sekundą - może tacza biała a sekundnik czerwony. I może do tego tradycyjne prostokątne nakładane indeksy z czerwonym (malowanym) wąskim paseczkiem biegnącym przez środek każdego z nich?


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem barwy narodowe nie pasują do zegarka są zbyt kontrastowe. Nie szedł bym drogą oczywistych nawiązań bo wyjdzie pasztet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Jakas promo byla na te koperte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Militari chyba podobna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Militari chyba podobna?

 

A przeczytałeś chociaż pierwszy post , czy nie chciało Ci się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem barwy narodowe nie pasują do zegarka są zbyt kontrastowe. Nie szedł bym drogą oczywistych nawiązań bo wyjdzie pasztet

 

W pełni się zgadzam - co najwyżej jakiś pasek nato w pakiecie z wiadomą kolorystyką, ale nie jako główny. Moim zdaniem słusznie byłoby iść w klasykę, czarna - szara tarcza, za to na deklu można poszaleć. Zielona tarcza okrutnie mi się kojarzy z Wostokiem gajowego - choć zupełnie inna stylistyka i znając VC wykonanie.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli bardzo subtelne wplecenie czerwieni. Nie jakieś ordynarne.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

A przeczytałeś chociaż pierwszy post , czy nie chciało Ci się ?

Takie wrażenie, nic nie poradze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli bardzo subtelne wplecenie czerwieni. Nie jakieś ordynarne.

 

Wskazówka lub jakaś numeracja sekundowa mała w tym kolorze byłaby ok.

 

Ta zieleń to bardziej by szła w tą stronę:

sbge033-2.jpg?t=1427387457

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zieleń jak w seiko sarb 059, bez ostrzejszego światła tarcza prawie czarna, za to jak zaświeci świetne zielone refleksy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens przedstawiać zegarek na 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości jak to jakaś wariacja na temat Wostoka gajowego jest? Może już te wszystkie patriotyczne rocznice, dywizjony itp. sobie odpuścić?  Choć może to znak czasów gdy sprzedaje się koszulki z PW albo husarią dla dresiarzy-patriotów, czekam na zegarek Smoleński.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens przedstawiać zegarek na 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości jak to jakaś wariacja na temat Wostoka gajowego jest? Może już te wszystkie patriotyczne rocznice, dywizjony itp. sobie odpuścić?  Choć może to znak czasów gdy sprzedaje się koszulki z PW albo husarią dla dresiarzy-patriotów, czekam na zegarek Smoleński.

 

Masz rację, rocznicę się przesunie na 2019.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko, tylko projekt jest zupełnie od czapy, i ten patriotyczny marketing jest dla mnie słaby jak nie ma pomysłu jak to do kupy powiązać. Jako zegarek nawet bez nazwy modelu tylko z nr ref. byłoby ok, ale po co od razu w to mieszać rocznicę - tak to wygląda tutaj, naprędce coś sklecone z datami żeby się akurat podpiąć i zdążyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro pomysł Ci się nie podoba to może nie bierz w nim udziału. Przecież to nie jest obowiązkowe. Nic nie jest naprędce klecone bo te wizki które wrzuciłem są z lutego tego roku i jest to tylko propozycja/wizja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natura wymusza równowagę. Z 2 ojców projektu sprzed ponad roku został jeden, z jednego zegarka - powstały dwa.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a może błękitna tarcza(jak mundury Błękitnej Armii) a wokół na krawędzi otoczka z polskimi barwami narodowymi jak omedze tintin? Do tego pasujące wskazówki i byłoby gites.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natura wymusza równowagę. Z 2 ojców projektu sprzed ponad roku został jeden, z jednego zegarka - powstały dwa.

 

Powstaną nawet trzy, albo faktycznie dwa bo ten rocznicowy nie jest taki oczywisty z uwagi na niekorzystne czasy i paniczne reakcje jakie wywołuje cokolwiek co kojarzy się z patriotyzmem.

Może dla równowagi powinien powstać jakiś zegarek LGBT :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już chyba LGBTQWURT. Ale może już i to nieaktualne...

 

1. Jestem jak najbardziej za patrotycznymi zegarkami

2. Faktycznie , argument o "gajowym  zegarku " trafiony.....

3. Elementy patrotyczne mogą być , CAŁA SZTUKA , żeby z klasą 

4. Kolor tarczy taki jak mundury Armii Hallera - Świetny !

(dla amatorów - ot niebieski , a dla fachowców....)

5. Na takiej tarczy mogą pięknie się prezentować białe wskazówki (godzinna i minutowa) i czerwony sekundnik ( kurczę... wyszedł element biało - czerwony   :blink:  ?)

 

Rocznica piękna i należy ją uczcić zegareczkiem! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.