Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Projekt zegarka rocznicowego 100lat niepodległej Polski.

Rekomendowane odpowiedzi

Pomysł z marszałkiem nie jest nowy, nawet wstępny grawer mamy już opracowany, ale jest to zbyt droga technika a klient jest niechętny za to zapłacić co pokazuje projekt PRO-MILITARI. Nie mam zamiaru później tłumaczyć każdemu czemu zegarek jest droższy o 300-400zl od naszych wcześniejszych projektów. Dla ludzi najważniejsze rzeczy w zegarku to:

SZAFIROWE SZKŁO SZAFIROWE SZKŁO SZAFIROWE SZKŁO

CENA CENA CENA

NIEBIESKi NIEBIESKi NIEBIESKI

AUTOMAT AUTOMAT AUTOMAT

 

 i to tyle jesli chodzi o wymagania i świadomość 90% kupujących :-) reszta detali może być wykończona jak w Timexie lub Grand Seiko - bez różnicy dla odbiorców.

 

To moje obserwacje rynku globalnego na przestrzeni ponad 10 lat.


No to może pagon marszałka na tarczy lub jako końcówka sekundnika ? Ktoś wyszuka dobre zdjęcie ?


Co do czerwonych części mundurów Błękitnej Armii to problem jest taki ze one nie były czerwone tylko.....no sami poszukajcie jakie. Taki kolor może zostac odebrany na zegarku jako nieudany czerwony. Ktoś będzie musiał być pasjonatem historii aby zaczaić czemu jest taki a nie inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SZAFIROWE SZKŁO SZAFIROWE SZKŁO SZAFIROWE SZKŁO

CENA CENA CENA

NIEBIESKi NIEBIESKi NIEBIESKI

AUTOMAT AUTOMAT AUTOMAT

 

Coś w tym jest niestety :)

 

Co do koloru "czerwonego" w mundurach Błękitnej Armii to lepiej z nim nie eksperymentować w projektach zegarkowych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat właśnie projekty są po to by eksperymentować.

Z różem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna mi się podobać ten zegarek po tych ostatnich grafikach.

Sekundnik z przeciwwagą w kształcie rękojeści szabli mógłby być fajnym symbolem, problem tylko w tym że żeby to dobrze wyglądało to jakość musi być najwyższej klasy a to będzie pewnie kosztować majątek.

 

Takie coś jako przeciwwagę mam na myśli

 

post-47356-0-88931900-1502127611.jpg

 

 

Cała reszta nawiązania do rocznicy - raczej bym wszystko widział na deklu.

 

Edycja

Ale raczej bez marszalka i jego konia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł z tą szablą, ale chyba wpadłem na lepszy. tj motyw buław, czyli symbolu Marszałka. Symbol ten z resztą został stworzony dla Piłsudskiego a potem używany przez kolejnych marszałków.

 

240px-Bulawas_of_Marshalls_of_Poland%2C_

 

Moglibyśmy te buławy dac nad dolnymi napisami na tarczy. Zamiast JP EŚR wpisać po bokach 1918 2018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z szablą mi się bardziej podoba. W sumie sam o tym myślałem, ale liczyłem , że wpadnę na coś lepszego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być jednoznacznie to jednak marszałek ;)

 

Buławy - ciekawy pomysł, warto zobaczyć wizualizację.

Trudno będzie chyba rozmiar dobrać żeby było widać że to nie zapałki i żeby połowy tarczy nie zajmowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednoznacznie, niejednoznacznie, ale jest to pewien symbol, a ciekawy sekundnik ożywił by ten projekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z szablą mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głęboki grawer na deku i będzie super, tarczy bym nie zmieniał, daty to dobry pomysł. A jak szelć to może grawer powiewającej flagi biało czerwonej wypełnionej emalią i na tym tle buławy, technologia przetestowana przy wersji militarnej. Za taki dekiel chętnie dopłacę te 300 pln :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może buławy na dekiel a szble na sekundę.

 

Wiem że nie ta półka cenowa ale pozwolę sobie wrzucić ciekawa przeciwwage sekundy ;)

 

post-47356-0-66626200-1502135731.jpg

 

I dekiel z powiedzmy zbliżonym motywem

 

post-47356-0-83610700-1502135708_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekundnik cały jak szabla...oprócz rękojeści sekundnik wygiąć jak w Orisie de Gaulle

5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze, nie bardzo mi się taki wygięty sekundnik podoba. Ale jak będzie większość za czymś takim to zrobimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście do tej koperty może być średnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Wydaje mi się że koperta nie będzie przeszkadzała. Tylko czy jest sens wyginać? Pomniejszajac ja do rozmiaru sekundnika krzywizna zniknie calkiem.

post-47356-0-69817400-1502140099.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja przesunęła się ze "100 lat niepodległości" w kierunku setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

 

Uwaga na marginesie, po prostu zauważyłem, że pomysły idą jednak w takim kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to by była jakaś różnica tak naprawdę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uciekacie twardo od tych właściwych symboli  brnąc w sekundniki jak w breitlingach - taki sekundnik sprawdzi się i będzie wiadomo co na nim jest pod warunkiem precyzyjnego wykonania jeśli zrobiony będzie tanio i szabla będzie prosta to wyjdzie jak maczeta albo długi nóż.

Dwie buławy mogą stać się granatami jeśli nie będą dostatecznie duże i wyskoczy coś jak w radzieckim Komandirskim 

Bez dat i marszałka to równie dobrze można dać takiego diabełka jak ma Krygo bo też jest czerwony 

 

 

 

Ja bym widział ten zegarek + czerwona data pod logo Vratislavia  1918 - 2018   i czerwony sekundnik 

 

A kasztance dać w d*pę niech zabiera marszałka w dal jak nie chcecie 

post-68206-0-25344100-1502176296_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł ma rację, ta szabelka musiałaby być wykonana w lepszej niż szwajcarska precyzji aby symbolizować to co ma symbolizować. Biorąc jednak pod uwagę wykonanie w Chinach i koszty całego projektu to wyjdzie coś co będzie pół mieczem pół szablą, a tak właściwie to szpadą...więc przeciętny zjadacz zegarków pomyśli że to zegarek D’Artagnan'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak dla zobrazowania na szybko gdzie i jak te buławy mogłyby być umieszczone. Szczegóły do dopracowania.

 

z_bulawami.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek ma coś upamiętniać i jeśli mam być szczery to dwukolorowy napis    " AUTOMATYCZNY WODOSZCZELNY 100M"    z niczym mi się nie kojarzy poza napisem w dwóch kolorach...

 

Przy zegarku rocznicowym zrezygnowałbym z opisywania parametrów zegarka na tarczy, nawet nazwę producenta, logo zminimalizowałbym do tego jak wyglądało to przy formmeisterze, od razu zrobi się więcej miejsca na motyw związany z rocznicą, a to chyba jest najważniejsze w tym projekcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że "automatyczny i wodoszczelny" spokojnie wystarczy jak będzie na deklu.

 

Te buławy - w olbrzymim powiększeniu są podobne zupełnie do niczego. Rozumiem że to chodzi tylko o zobrazowanie gdzie będą na tarczy.

Marcin - te buławy się krzyżują więc też mogą być użyte jako przeciwwaga na sekundniku. Problem o którym od początku pisałem to znalezienie wykonawcy który zrobi to dobrze i nie będzie chciał majątku za to.

 

Wracanie do Wizerunku marszałka to trochę jak próba zrobienia czegoś co i tak finalnie będzie przypominać 2,5 albo 10 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.