Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Projekt zegarka rocznicowego 100lat niepodległej Polski.

Rekomendowane odpowiedzi

Buławy w formie nadruku na tarczy moim zdaniem mijają się z celem. W takim powiększeniu jak QV to zaprezentował to jeszcze jakoś to wygląda, ale w wielkości rzeczywistej będzie trudne do odgadniecia co to jest (serduszko na patyku, lizak, patyczek kosmetyczny).

Najbardziej spodobał mi się motyw z sekundnikiem - szablą, ale faktycznie musiałoby to być ekstra zrobione.

Napisy na tarczy w stylu "automatyczny, wodoszczelny" też bym sobie darował.

Wizerunek Piłsudskiego czy orzełka na deklu faktycznie może budzić skojarzenia z monetą. Nie wiem czy to korzystne. Już lepiej kontury Polski + napis wewnątrz "100 lat Niepodległej"

Sama tarcza zegarka jest ładna, ale uważam, że jeszcze trochę za ciemna (zegarek i tak zazwyczaj wydaje się ciemniejszy w rzeczywistości niż na renderze) - kolorystyka mundurów przedstawionych w poscie #94 wydaje sie zdecydowanie jaśniejsza od tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odskoczni : Sekundnik można z lekka zastylisować na lancę , moim zdaniem, pasuje do tego zegarka bardziej niż szabla :

http://www.zs-cycow.pl/html/izba-tradycji/lanca.jpg

 

Kolor tarczy jak dla mnie też za ciemny - albo jest w kolorze mundurów albo nie.

Też jestem za wywaleniem z tarczy opisów technicznych.

Logo VC MUSI być bo jest piękne.

 

A może na godzinie 12 dać nieduży proporczyk/element z kołnierzy ze zdjęć wcześniej pokazanych?

Proporczyk skierowany w dół , biało-czerwony, w tym miejcu pasowałby.

Wtedy logo VC oczywiście niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn jeżeli ten post odnosi się do mojego to ja nie twierdzę ,że mają być dwa loga.

Mój post sugerował -od góry w dół-

1. Na godz, 12.00 proporczyk (np biało-czerowony) (biel - taka jak indeksy)

2. Logo VC idzie wtedy niżej niż jest na wyżej prezentowanej fotografii w poście 123

3. Napis Vratislavia Conceptum dzie wtedy niżej niż jest na wyżej prezentowanej fotografii w poście 123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak dla zobrazowania na szybko gdzie i jak te buławy mogłyby być umieszczone. Szczegóły do dopracowania.

 

 

 

Logo  VC umiescilbym na laczeniu  wskazówek  na osi ,lekko  powiekszajac  sekundowa ,napisy  1918  i  2018  obydwa  w  kolorze  białym,wodosczelny  100 m  gdzies  na dole  po  luku  poza  indeksami ,tak się nieraz  spotyka  np.  swiss  made  ,zrobi  się miejsce  na  wiekszy  symbol  bulawy  lub inny  ,czy  jest  możliwość  narzucenia  koloru  czerwonego na koncowce  wskazówki minutowej a  zostawić bialy  na godzinowej ?


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn jeżeli ten post odnosi się do mojego to ja nie twierdzę ,że mają być dwa loga.

Mój post sugerował -od góry w dół-

1. Na godz, 12.00 proporczyk (np biało-czerowony) (biel - taka jak indeksy)

2. Logo VC idzie wtedy niżej niż jest na wyżej prezentowanej fotografii w poście 123

3. Napis Vratislavia Conceptum dzie wtedy niżej niż jest na wyżej prezentowanej fotografii w poście 123

 

Mimo wszystko to wciąż dwa logotypy w jednej lini pod sobą. Namaluj sobie w Paincie to zobaczysz jak fatalnie to wygląda :-) .

janekp - pomysł z napisami po okręgu nie jest zły. Warto przetestować, ale wymaga sporej pracy bo standardowy font może się do tego nie nadawać, trzeba napis zaprojektować jako całościową grafikę wektorową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to tylko kwestia perspektywy i zniekształcenia przy renderowaniu, ale logo VC mogło by być troche większe, robi sie dużo przestrzeni miedzy 11 a 1, napisy górny i dony przesunąłby delikatnie do wnętrza tarczy. Najlepiej było by to zobaczyć na wprost.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne wygląda...
Jednak rozmowy do czegoś prowadzą!

Warto rozmawiać ;):P

... chyba jeszcze koronka do zmiany? Czy zostaje taka jak w Military?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to tylko kwestia perspektywy i zniekształcenia przy renderowaniu, ale logo VC mogło by być troche większe, robi sie dużo przestrzeni miedzy 11 a 1, napisy górny i dony przesunąłby delikatnie do wnętrza tarczy. Najlepiej było by to zobaczyć na wprost.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Logo nabijane jest takiej wielkości jak w PRO-MILITARI. Zrobienie większego to dodatkowe koszty poza tym utraci się proporcje. Robiliśmy wizu z większym logo i nie wychodziło to tak dobrze jak bardziej wertykalne logo Rolexa.

Napisy jak juz opisałem sa do zmiany. Przetestujemy propozycje janekp aby je zagiąć od dołu wokół buław.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni render ma w sobie "coś". Zrezygnowałbym jednak z buław, napisu VC, wodoszczelności i info nt. mechanizmu. Logo w zupełności wystarczy.

 

Ewentualnie wodoszczelność i automat wg koncepcji janekp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni render ma w sobie "coś". Zrezygnowałbym jednak z buław, napisu VC, wodoszczelności i info nt. mechanizmu. Logo w zupełności wystarczy.

 

Ewentualnie wodoszczelność i automat wg koncepcji janekp.

I zgubi się dekiel i ...co to za zegarek ? :blink:

Czy na deklu też nic nie dajemy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekiel jest mi, prawdę mówiąc, obojętny. Moim zdaniem kolorystyka i l'armee... wystarczy do identyfikacji okoliczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój poziom zainteresowania zmalał po tej grafice do bliskiego zeru, a był wysoki (tak, tak, to tylko koncepcja). Jak te całe buławy mają wyglądać takie małe lepiej niż wskazówka sekundowa w chińskim wykonaniu to nie wiem :) Z resztą same buławy w swoim założeniu też mi nie podchodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika zdecydowanie na dekiel, tam wielkość pozwoli na odpowiedni poziom szczegółowości, a tarcza zyska na przejrzystości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest bardzo dobrze. Wyszło szlachetnie, troszkę regimentowo, wojskowo. Popracujemy jedynie aby zmniejszyć delikatnie napisy. Pomysły z flagami, szablami to moim zdaniem cepeliada nie mająca za wiele wspólnego z dobrym gustem. Mamy tarczę szaro-niebieską jak mundur Marszałka, mamy buławy które są symbolem władzy Marszałka , mamy daty. Mamy czerwone znaczniki minutowe jako dyskretny element narodowy.

Jak zrezygnujemy z buław będziemy mieli zegarek nijaki, damy zbyt oczywiste nawiązania typu flagi będzie cepelia i tania reklamówka patriotyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No  te  symbole  typu  bulawy trzeba  powiekszyc  zdecydowanie  IMO,napisy po  obwodzie  calkiem , calkiem...


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buław powiększać nie trzeba, ich szczegółowość będzie na wydruku zdecydowanie większa niż na grafice na której się zlewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamy daty

 

ale będzie lupka, tak żeby dały się odczytać :)

a tak poważne patrzyłeś na to w skali 1:1 te daty dadzą się odczytać czy będzie to wielkości oznaczenia mechanizmu na tarczy seiko pod indeksami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Moim zdaniem jest bardzo dobrze. Wyszło szlachetnie, troszkę regimentowo, wojskowo. Popracujemy jedynie aby zmniejszyć delikatnie napisy. Pomysły z flagami, szablami to moim zdaniem cepeliada nie mająca za wiele wspólnego z dobrym gustem. Mamy tarczę szaro-niebieską jak mundur Marszałka, mamy buławy które są symbolem władzy Marszałka , mamy daty. Mamy czerwone znaczniki minutowe jako dyskretny element narodowy.

Jak zrezygnujemy z buław będziemy mieli zegarek nijaki, damy zbyt oczywiste nawiązania typu flagi będzie cepelia i tania reklamówka patriotyczna.

Ale teraz jest za bardzo automatyczny i wodoszczelny ;)

 

Jestem za buławami na deklu i "nijakością" czyli oszczednością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten naapis automatyczny, wodoszczelnosc zostaje?

 

Buław powiększać nie trzeba, ich szczegółowość będzie na wydruku zdecydowanie większa niż na grafice na której się zlewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest czas zamiast jednej buławy dałbym....

Niepodległość ma mi.in 2 ojców - Piłsudski i Dmowski.      Piłsudski wiadomo. Ale Dmowski , to program , myśl, którą zawiera się w książce.

   Dlatego zamiast  jednej buławy dałbym grzbiet książki - czyli buławę marszałkowską krzyżującą się z książką.

    Chyba ,że zegarek ma być li tylko Marszałkowy , tedy nie chciałem urazić urazić Jego Dostojności ....

    A czy wskazówki nie są za bardzo zlewające się z tarczą_ tarcza ciemniejszy niebieski , wskazówki , głównie szare...

   Te napisy pod buławami ... mi też nie pasują za diabła  ....może tylko "100m" zostawić jak już?Ale też nie...

Za dużo już na tym dole "napaćkane": I buławy , i daty , i napisy.... Takie napisy tak przytłaczają te daty między buławami ... bo to daty są prawda ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automatyczny i wodoszczelny prosto pisane bardziej do mnie przemawia.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.