Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Projekt zegarka rocznicowego 100lat niepodległej Polski.

Rekomendowane odpowiedzi

poprzednia wersja była lepsza - teraz buławy leżą, napis szlachetniej wygląda w linii - przewijały się foty GS, innym zegarkiem który mi się kojarzy z "dużą ilością napisów" to Daytona - tutaj może nie ma dużo tekstu ale tamte zegarki łączy jedno - proste napisy. Projektowi przyglądam się od jakiegoś czasu bo jest bardzo ciekawy ale z napisami w linii jest bardziej stonowany, surowy i przejrzysty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu wpisów po moim:

https://i.ytimg.com/vi/MUsMQhiPspo/maxresdefault.jpg

Not my problem.

Ale jak ktoś chce mieć na rocznicę niepodległości polski zegarek, który kojarzy się z lasem to też jedyne co pozostaje to życzyć powodzenia :lol: Ku Chwale Lasów Amazonii, czy coś tam...

 

 

Ostatnio lasy bardzo kojarzą się z PL ale nie do końca korzystnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek i pozwolę wrzucić kilka uwag do dyskusji.

 

Jeżeli mogę zaproponować to wykorzystałbym jedno z odznaczeń, które będą wpisywały się w tematykę zegarka:

krzyż legionów https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzy%C5%BC_Legionowy

albo

odznakę 1 pułku  piechoty legionów  https://pl.wikipedia.org/wiki/1_Pu%C5%82k_Piechoty_Legion%C3%B3w

 

może to być fajny motyw na dekiel lub koronkę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buławy bym wywalił, napisy dał proste i może końcówkę sekundnika czerwoną (albo cały sekundnik?) Daty też na prosto i byłoby bardzo fajnie...wg mnie oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te buławy i daty nie leżą. Napisy koniecznie proste. Opisy na tarczy chyba tez lepiej jak wszystkie byly białe. Może wypełnienie koronki czerwone zamiast żółtego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rezygnujemy z personalizacji zegarka. Tak jak myślałem, rocznicowość to obciążenie dla projektu. Może po prostu zrobimy ładny zegarek bez jakichkolwiek odniesień bo każdy będzie miał na nie inny pomysł.

Napisy auto i wodoszczelność są na tarczy ponieważ nie ma na nie miejsca na deklu. Kształt otworów technicznych będzie taki sam jak w PRO_MILITARI, tam nie da się ładnie wkomponować żadnych napisów poza samym motywem medalionu w centrum dekla.


test3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze imo. Oznaczenia 5/10/15 itd. niech zostaną czerwone, kolor wypełnienia koronki też (albo bez niego), jakiś fajny sekundnik (nie oczekuję już cudów na kiju), coś fajnego na dekielek i gra muzyka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wypełnienie koronki ma być żółte/złote? czy jest jeszcze opcja innego koloru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

@QV, sory jak było to wspomniane a mnie umknęło - jaki mechanizm przewidujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm Made in Japan z automatycznym naciągiem i możliwością ręcznego dokręcania Citizen- Miyota 9015 z czarnym dyskiem datownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rezygnujemy z personalizacji zegarka. Tak jak myślałem, rocznicowość to obciążenie dla projektu. Może po prostu zrobimy ładny zegarek bez jakichkolwiek odniesień bo każdy będzie miał na nie inny pomysł.

Napisy auto i wodoszczelność są na tarczy ponieważ nie ma na nie miejsca na deklu.

To rezygnujemy ze wszelkich znaków 100 lecia niepodległości ?

 

Moim zdaniem napisy auto i wodoszczelność są zbędne. Buławy z większą data powinny być ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt jest bardzo fajny, o wiele lepszy od początkowej propozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rezygnujemy z personalizacji zegarka. Tak jak myślałem, rocznicowość to obciążenie dla projektu. Może po prostu zrobimy ładny zegarek bez jakichkolwiek odniesień bo każdy będzie miał na nie inny pomysł.

Napisy auto i wodoszczelność są na tarczy ponieważ nie ma na nie miejsca na deklu. Kształt otworów technicznych będzie taki sam jak w PRO_MILITARI, tam nie da się ładnie wkomponować żadnych napisów poza samym motywem medalionu w centrum dekla.

 

 

Zrezygnowanie z "małych" buław nie jest rezygnacją z personalizacji zegarka vide okolicznościowa (też na 100 lecie) Glycine. Nie trzeba dawać tak dosadnych skojarzeń jak buławy, które jako symbol marszałka pojawiły się w 1920 roku, więc i tak 2 lata po odzyskaniu niepodległości.

 

Zróbmy ładny i spójny zegarek z subtelnymi nawiązaniami rocznicowymi. Dekiel zróbmy zdobny np. w "odlew" sztandaru "BÓG, HONOR, OJCZYZNA".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowanie z "małych" buław nie jest rezygnacją z personalizacji zegarka vide okolicznościowa (też na 100 lecie) Glycine. Nie trzeba dawać tak dosadnych skojarzeń jak buławy, które jako symbol marszałka pojawiły się w 1920 roku, więc i tak 2 lata po odzyskaniu niepodległości.

 

Zróbmy ładny i spójny zegarek z subtelnymi nawiązaniami rocznicowymi. Dekiel zróbmy zdobny np. w "odlew" sztandaru "BÓG, HONOR, OJCZYZNA".

Jeżeli dawać hasło na deklu, to raczej "Honor i Ojczyzna" , bo takie obowiazywalo na sztandarach przed wojną.

 

Wysłane z mojego SM-T715 przy użyciu Tapatalka


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dawać hasło na deklu, to raczej "Honor i Ojczyzna" , bo takie obowiazywalo na sztandarach przed wojną.

 

Wysłane z mojego SM-T715 przy użyciu Tapatalka

 

Racja. HONOR I OJCZYZNA.

 

.........................

EDIT: np. coś w tym stylu.

 

250px-Sztandar_37_Pu%C5%82ku_Piechoty_le

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1918-2018

HONOR I OJCZYZNA

 

może to wystarczy?!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za pompatycznie, przecież pro-niemiecka znaczna część naszego narodu dostanie zawału :-) a Vratislavia trafi na czarną listę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak trafi na listę to czeka Cię kilkukrotnie zwiększenie produkcji

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za pompatycznie, przecież pro-niemiecka znaczna część naszego narodu dostanie zawału :-) a Vratislavia trafi na czarną listę.

To miało być śmieszne? Nie przenoś politycznych kłótni do dyskusji o zegarkach.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To miało być śmieszne? Nie przenoś politycznych kłótni do dyskusji o zegarkach.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

O właśnie o tym pisałem :-), zupełnie serio omijałbym wielkie hasła bo te budzą skrajne emocje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest bardziej dedykowany Marszałkowi niż rocznicy.  :)

 

W wersji z buławami, z pewnością tak. Piłsudski był symbolem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mam do tego projektu, ale właśnie jestem świeżo po zwiedzaniu kopalni i skrzyżowane buławy kojarzą mi się teraz z górnictwem jakoś. Czy większość oglądających, "rzucających okiem" też tego tak nie odbierze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za pompatycznie, przecież pro-niemiecka znaczna część naszego narodu dostanie zawału :-) a Vratislavia trafi na czarną listę.

Nie rozumiem twojego komentarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.