Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Projekt zegarka rocznicowego 100lat niepodległej Polski.

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzuciłem na fb pre-render tego naszego rocznicowego i same zachwyty. To śmieszne bo gdy wrzucaliśmy samą tarczę jakiś miesiąc temu to była krytyka. Magia renderów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ten renderek naprawdę fajnie wygląda.

 

Zastanawiam się, czy te różne modele na kopercie ala'seikowej nie robią zbyt dużej konkurencji między sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robią! Jeżeli tu będzie niebiesko i Polarnik będzie niebieski to po co mi dwa niebieskie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak render super, tarcza świetna nie ma się do czego przyczepić. Jest super :) tylko czy będą zachowane kolory wskazówek czy zmienione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolory ? one są stalowe.


Bo ten renderek naprawdę fajnie wygląda.

Zastanawiam się, czy te różne modele na kopercie ala'seikowej nie robią zbyt dużej konkurencji między sobą.

 

Zrobią oczywiście, ale mimo wszystko każdy ma swoje smaczki. Będę starał się uniknąć kanibalizacji. Rocznicowy ma inne wskazówki i indeksy, Na deklu będzie Krzyż VM ale bez wypełnienia emalią. Natomiast Polarnik obie wersje będą miały czyste dekle. To tak aby nie ułatwiać Wam wyboru :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o ilość napisów i symboli a nie zagadnienia techniczne czy porcelanową tarczę - takie napisy można zrobić na metalowej tarczy bez problemu Chińczyk sobie poradzi 

Była dyskusja że za dużo elementów patriotycznych z kaszani projekt - zobacz ile tutaj ich jest 

 

Nosił bym jak nic  :wub:

Odwołanie do Orła i Pogoni, wprost  kapitalne. Pięknie zaprojektowana tarcza.

Odzyskanie Niepodległości to dążenia kilku pokoleń Polaków na wielu polach do wolności, a dyskusja o zegarku rocznicowym zaczynająca się od marszałka jest wprost trywialna :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olbrzymie brzemię na swoje barki bierze projektant, który decyduje się na zaprojektowanie zegarka na 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę, czy podoła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem na fb pre-render tego naszego rocznicowego i same zachwyty. To śmieszne bo gdy wrzucaliśmy samą tarczę jakiś miesiąc temu to była krytyka. Magia renderów...

Po prostu sama tarcza wyglądała jak typowy szlif słoneczny widziany wielokrotnie w poprzednich zegarkach. Kolor też już trochę nudny, coś jak Falcon s7? Natomiast render wygląda jakby szlif miał strukturę, np. jak w Grand Seiko SBGJ005. Gdyby coś takiego udało się uzyskać, byłoby genialnie. Kolor tarczy na renderze też ciekawszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że wówczas otrzymam ręcznie wykonają kopertę polerowaną techniką zaratsu? ;) Ale mówiąc poważnie, chętnie dopłacę o ile tarcza bedzie wyglądała jak na renderze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z powagi święta oraz rocznicy ten zegarek powinien mieć ręcznie nakręcany mechanizm i przeszklony dekiel  :wub:  Ciekawe jakby to wyszło cenowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zmienimy szerokość między uszami z planowanych 21mm na 20mm. Moim zdaniem tak będzie lepiej dla proporcji koperta/pasek. Zyskamy trochę więcej powierzchni górnej uszu co spowoduje że koperta będzie bardziej charakternie się prezentować.

 

Pracujemy nad poprawionym lekko renderem całości. A tymczasem poniżej render planowanego dekielka do tej wersji.

 

VC-_Poland_1918-2018_caseback.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak broniłeś tych 21 mm w PRO-MILITARI... No, ale to zmiana na plus, ale dekiel- kopia w zasadzie tego co właśnie w Militari będzie to z lekka lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak broniłeś tych 21 mm w PRO-MILITARI... No, ale to zmiana na plus, ale dekiel- kopia w zasadzie tego co właśnie w Militari będzie to z lekka lipa.

 

pisałem już, że tych dekli musimy zamówić 900szt !!!!!!! to minimum u dostawcy. Skoro zegarków PRO-MILITARI będzie tylko 100, bo więcej chętnych nie ma t rozumiem, że 800szt mam wyrzucić ? Przynajmniej kolejne 200szt chcemy zrobić bez emalii i dac jako dekielek do rocznicowego bo tylko do niego będzie on jeszcze pasował tematycznie. Wiadomo, że do Arctowskiego już nie. Więc wykorzystamy ok 300 dekli a 500szt i tak pójdzie się.....

Ja nie poruszam się tylko w świecie marzeń i fantazji ale także ekonomiki. Wszystko kosztuje a nie każdy jest w stanie za to zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo się chyba unosisz :) bo ja sobie nie notuję każdego Twojego zdania. Odbiorcę końcowego nieszczególnie po prostu obchodzi, że Ty musisz zamówić ileś "czegoś", ale rozumiem, że ekonomicznie jest to wykorzystać do innych projektów. Co nie zmienia faktu, że w zegarkach rocznicowo/ tematycznych to samo na dupce wygląda tak se i nie zmienia faktu, że to tylko moja opinia, a najbardziej interesuje mnie Arctowski. No chyba, że wywalicie buławy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to 500 szt. pójdzie się...?
To może nieco podnieść cenę i dorzucić jako drugi - np. zapasowy lub do oglądania, tak, jak Omega do Moonwatcha w limitowanych edycjach dorzucała jakieś znaczki itp. NASA?


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można w nic zrobić dziurkę i przerobić na breloczki hahaha


Za bardzo się chyba unosisz :) bo ja sobie nie notuję każdego Twojego zdania. Odbiorcę końcowego nieszczególnie po prostu obchodzi, że Ty musisz zamówić ileś "czegoś", ale rozumiem, że ekonomicznie jest to wykorzystać do innych projektów. Co nie zmienia faktu, że w zegarkach rocznicowo/ tematycznych to samo na dupce wygląda tak se i nie zmienia faktu, że to tylko moja opinia, a najbardziej interesuje mnie Arctowski. No chyba, że wywalicie buławy :D

 

Masz rację, że klienta końcowego to nie obchodzi dlatego nie tłumaczę tego osobom z poza forum. A tutaj chyba mogę ? :-) się pożalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki dekiel wrzucasz na tokarkę i za 3 minuty masz cały środek wybrany - potem papier ścierny i za 20 sekund jest szlif nazwijmy go kołowy i jest dekiel do wszystkiego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywście że można go jeszcze odzyskać co nie zmienia faktu, że zapłacić muszę za 900szt a to czy ja sobie 500szt przefrezuję to nie ma znaczenia.

Słowo " wyrzucę" użyłem w sensie, wyrzucona w błoto kasa za coś czego nie potrzebujemy ale musimy zamówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana rozstawu uszu na +. Więcej pasków będzie pasować.

 

A dekle mogą się przydać do przyszłych modeli rocznicowych. U nas rocznic nie brakuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kiedy przewidujesz uruchomienie projektu?

I czy sa tez jakies zmiany dotyczace napisu wodoszczelnosc na tarczy?

To kiedy przewidujesz uruchomienie projektu?

I czy sa tez jakies zmiany dotyczace napisu wodoszczelnosc na tarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieco inny odcień tarczy, powiększone buławy na tarczy oraz zmniejszony rozstaw uszu do 20mm, koronka bez wypełnienia.

 

new_civil1-test.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.