Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Projekt zegarka rocznicowego 100lat niepodległej Polski.

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę obok tematu i po temacie ale nie wiem gdzie dać. Patrzcie jak ŚWIADOMIE użyto barw narodowych i elementu biało -czerownego.

http://zegarkiipasja.pl/artykul/16035-premiera-citizen-edycja-limitowana-jerzy-dudek

 

"Kolory detali (biały i czerwony) nawiązują do barw drużyn, w których grał Jerzy Dudek (Real Madryt, wspomniany już Liverpool F.C., a w połączeniu – reprezentacja narodowa)"

 

Weź mnie nie rozśmieszaj :D A może dlatego, ze jest biały i ma czerwona krew? No komedia , hahahah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź mnie nie rozśmieszaj :D A może dlatego, ze jest biały i ma czerwona krew? No komedia , hahahah

Nie. Nie dlatego. Autorzy piszą dlaczego.Wystarczy

1) sklecić literki

2) zrozumieć

 

Może , natomiast, nieprecyzyjnie się wyraziłem : chodzi o to że autorzy  Z GÓRY I ŚWIADOMIE, chcieli użyć barw narodowych - łącząc je z barwami klubowymi (ale fart , co ?) .

Jak wyszło - kwestia gustu.

Chodzi o to, że CHCIELI ICH UŻYĆ SPECJALNIE!

Po przykładach produkcji  wskazanych w postach wyżej , a i po postach ludzi , widać że :

1) ludzie chcą tzw (z całym szacunkiem) patriotycznego zegarka z symboliką jednoznacznie się kojarzącą

2) firmy robią zegarki wykorzystując (lepiej czy gorzej ) tę symbolikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się, że barwy Realu Madryt to czerwień i biel. No no....Fani Atletico Madryt są zachwyceni.

 

A co do projektu, to mamy pewne problemy ze szkłem i nakładanym logo. Okazuje się, że nasze logo jest praktycznie niewykonalne w takim rozmiarze aby zachować jego detale. Ale kombinujemy. Problemy to wyzwanie. Dopóki tych problemów nie rozwiążemy to nie zapuszczam zapisów bo może się jeszcze coś zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło w tym projekcie i PRO-MILITARIA jest identyczne? Takie miałem do tej pory przekonanie.....Pytam z ciekawości czy ten problem też spowolni PRO-MILITARIA???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest identyczne. Ale chcemy je zmienić. Nic znaczącego dla odbiorcy w sensie tego że nadal będzie mocno wypukłe, raczej chodzi o czytelność pod pewnym kątem tarczy zegarka. Walczymy z optyką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PsiKot

Pytanie pewnie padło tu ze 100 razy, ale... czy zegarki Vratislavia można kupić w jakiejś regularnej sprzedaży..?  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo żałuję że "przespałem" temat. Rocznica odzyskania niepodległości to wyjątkowe święto. Do włączenia się w to wydarzenie powinny być zachęcone marki zegarkowe obecne w Polsce. Atlantic z serią art deco, Oris dobrze trafiający z wspomnianym de Gaulle'm lub Żwirko i Wigurą, Longines z heritagem , czy choćby Certina ds 1 z motywami odnoszącymi się do wydarzenia byłyby dobrze przyjęte przez zainteresowanych . Po przeczytaniu uwag dotyczących projektu sądzę że kilka pomysłów było bardzo trafnych np. wzornictwo oparte o styl zegarków z ówczesnego okresu, wystylizowany dekiel ( przecież może być kilka wzorów " Honor i Ojczyzna" albo "Bóg, Honor i Ojczyzna" dla pozostałych- mam nadzieję w większości, zarys mapy, marszałek Piłsudski, odznaka Legionów ). Poza tym motyw proporca na tarczy, zdobienia koronki byłby wartościowy. VC przypomina moją Rakietę 1984- mam do niej sentyment. 40 mm? 42 mm męski uważam za optymalną wielkość, automat koniecznie. Może któraś firma nas zaskoczy ?. Mam nadzieję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisy bedela przez forum? Czy tylko www?

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pierwszy sampelek tarczy, na razie bardzo kiepskie zdjęcia od dostawcy. Ok 1 lutego otrzymam do rąk własnych więc porobię dobre zdjęcia.

Na ta chwilę widać już jednak, że do poprawki pójdą czerwone oznaczenia minutowe, ponieważ wyszły zbyt ciemne.

 

Obok, zielona niespodzianka ;-)

 

Sampel_tarczy.jpg

sample_tarczy.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś za bardzo zlewa się chyba "made in "Poland" z indeksami minutowymi i jak piszesz odcień czerwonego do poprawki, ale ogólnie fajnie (no, buławy... :P). Pan Makumba fajny :D Może jemu chciałbyś jakiś fikuśny sekundnik załatwić, a przynajmniej nie taki prosty jak w rocznicowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PAN-AFRICA to tak aby pokazać, że Vratislavia jest poprawna politycznie i nie ma nic przeciwko przybyszom z czarnego lądu, po tych wszystkich patriotycznych projektach musiałem zaserwować "odprężenie" dla niektórych :-)

 

Co do zlewania się, to pewnie wina zdjęcia. Muszę ocenić na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PAN-AFRICA to tak aby pokazać, że Vratislavia jest poprawna politycznie i nie ma nic przeciwko przybyszom z czarnego lądu, po tych wszystkich patriotycznych projektach musiałem zaserwować "odprężenie" dla niektórych :-)

Jak dla mnie barwy z Jamajki :) ale oni raczej do Polski tak średnio... Z tą Afryką to jak rozumiem żart ?

 

Jestem ciekawy tego niebieskiego koloru... tak wiemy, że to zdjęcie , a na żywo inaczej będzie i wogóle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie ten ciemny czerwony przy oznaczeniach minut nie przeszkadza - i tak przecież nikt nie będzie czytał tych cyferek, a tarcza przynajmniej godnie stonowana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą Afryką to jak rozumiem żart ?

A mnie ten zegarek się bardzo podoba. Szczerze mówiąc o wiele bardziej niż te wszystkie nacechowane patriotycznie. ;)

 

Gdyby tak jeszcze był z naciągiem ręcznym zamiast automatycznego, to brałbym w ciemno.

QV jest w ogóle taka opcja w mechanizmach miyoty? Mają jakiś werk z ręcznym naciągiem, czy trzeba by było bawić się w przeróbki? Tak pytam z ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ten zegarek się bardzo podoba. Szczerze mówiąc o wiele bardziej niż te wszystkie nacechowane patriotycznie. ;)

 

Gdyby tak jeszcze był z naciągiem ręcznym zamiast automatycznego, to brałbym w ciemno.

QV jest w ogóle taka opcja w mechanizmach miyoty? Mają jakiś werk z ręcznym naciągiem, czy trzeba by było bawić się w przeróbki? Tak pytam z ciekawości.

 

Miyota ma taki werk ale jest to szkieletor w dodatku z parszywie wystającym od góry elementem werku przez który trzeba albo robić wycięcie w tarczy albo tarczę 2 warstwową. Zostanie on wykorzystany mimo tych niedogodności w projekcie Leubus Abbey, o którym możesz poczytać w innym temacie. 9015 jest obecnie najlepszym werkiem dla niezależnych twórców, jego podstawową zaletą jest to, że jest stosunkowo cienki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie robione kalkulatorem, za ok tydzień będą normalne zdjęcia tego pierwszego sampla.
zlozony_sampel_2.jpg


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przydałby mu się czerwony sekundnik, bo srebrny ginie na tle tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przydałby mu się czerwony sekundnik, bo srebrny ginie na tle tarczy.

 

Pomyślimy nad tym. Ale myślę, że to kwestia głównie zdjęcia, chińczyk tak je robi, że światło sztuczne odbija się od powierzchni wskazówek i wydają się być nieczytelne. To nie ma natomiast przełożenia na rzeczywistość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zdjecia to ja to wiem. Myślę jednak że czerwony ładnie się skomponuje w indeksami minut na tarczy i doda trochę 'pazura' do spokojnego jednak projektu. Wiem też że będzie sporo przeciwników tego rozwiązania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwony sekundnik pewnie ożywi i pięknie zgra sie z czerwonymi opisami podziałki minutowej, tak jak żółty w PAN-AFRICA.

 

Coś jak tutaj:

Votum_Divimat-_59.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, zobaczymy jak będzie w realu. Tylko co ze 115 osobami które juz się zapisały na ten zegarek ze srebrnym sekundnikiem ? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martw się o 114 ja też jestem za :)


ale może nie cały sekundnik tylko czubek ładnie uzbroić w trójkątne zakończenie pomalowane na czerwono. 

post-61298-0-36498800-1517693900_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.