Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Projekt zegarka rocznicowego 100lat niepodległej Polski.

Rekomendowane odpowiedzi

Może dla równowagi powinien powstać jakiś zegarek LGBT :P

Temat jest już wyeksploatowany

https://www.zazzle.com/lgbt+mens+watches ;)

 

Mi w pierwszej chwili kolor skojarzyl się z Alpinistem 017.

Co do akcentów patriotycznych - może barwy na deklu z emalii? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a może błękitna tarcza(jak mundury Błękitnej Armii) a wokół na krawędzi otoczka z polskimi barwami narodowymi jak omedze tintin? Do tego pasujące wskazówki i byłoby gites.

+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens przedstawiać zegarek na 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości jak to jakaś wariacja na temat Wostoka gajowego jest? Może już te wszystkie patriotyczne rocznice, dywizjony itp. sobie odpuścić?  Choć może to znak czasów gdy sprzedaje się koszulki z PW albo husarią dla dresiarzy-patriotów, czekam na zegarek Smoleński

....................

No spoko, tylko projekt jest zupełnie od czapy, i ten patriotyczny marketing jest dla mnie słaby jak nie ma pomysłu jak to do kupy powiązać. Jako zegarek nawet bez nazwy modelu tylko z nr ref. byłoby ok, ale po co od razu w to mieszać rocznicę - tak to wygląda tutaj, naprędce coś sklecone z datami żeby się akurat podpiąć i zdążyć.

aż sprawdziłem dwa razy, czy przypadkiem mnie na Onet czy inną interię nie przerzuciło.... :blink:

ps. niemniej jak bym nie patrzył, to poza info na tarczy projekt w żaden sposób nie kojarzy mi się z okazją, z jakiej ma powstać.


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że jest dyskusja. Rocznica jest poważna ale to czy uda się coś fajnego przygotować nie jest żadnym musem.

Wpadł mi do głowy jeszcze jeden pomysł na tarczę. Postaram się to w ciagu paru dni pokazać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin nie poddawaj się głosom, aby zrobić cepeliadę z tego projektu.

 

Indeksy w romby raczej imo do zmiany, wskazy za masywne i sam nie wiem z tą zielenią, nie pasuje mi do polskiego zegarka rocznicowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tarczy jaką zaproponowałem koperta równie prosta jak w Xicorze M20, bez tych wypukłości. Sam okrąg i proste uszy, ale rzecz jasna cieńsza. Ewentualnie koperta jak w Steinhart NAV B-UHR lub zegarkach marki Baltic:

https://ch24.pl/wp-content/uploads/2017/04/baltic_watches_1-1490x650-1491923784.jpg

https://zegarkiipiora.files.wordpress.com/2016/05/steinhart_baltic_sea_sm-7.jpg

 

I tak jak pisałem poprzednio:

Błękitna tarcza jak mundur Błękitnej Armii:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e9/Haller-mundur_Blekitnej_Armii.jpg/220px-Haller-mundur_Blekitnej_Armii.jpg

Otoczona Kokardą Narodową jaką przypinano w czasie Powstania Wielkopolskiego:

http://www.gimnazjum60.pl/uploads/resize/1453030110kokardy.png

czyli podobnie jak w omedze tintin, ale bez wzoru kratki:

https://www.fratellowatches.com/wp-content/uploads/P4284261.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeyomad - :D widać, że jesteś nowy . Opracowanie nowej koperty to ok 8 miesięcy pracy. Nie wchodzi to w grę.

Z błękitem pomysł przetestujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł nie jest nowy, w czeluściach internetów znalazłem informację n/t rocznicowego zegarka z okazji 10-lat niepodległości.

 

 

Myślę jednak że motyw Marszałka jest już zbytnio wyeksploatowany, natomiast zwrócenie się w stronę żołnierzy gen.Hallera to dobry kierunek tym bardziej, że obchodzimy 100-lecie utworzenie "Błękitnej Armii Hallera"

 

A to obliguje do zastosowania błękitnego koloru w tarczy nowego projektu, może jaka rogatywka na deklu, no i raczej styl militarny-generał zobowiązuje!

Np.coś w tym stylu:

post-94977-0-58073500-1501267932_thumb.jpg

Nawet koperta podobna do tej z VM, no i proszę powiększ datę.


Nie wkleiło mi do pierwszego akapitu pliku, to dodaję erratę,

 

post-94977-0-91541100-1501268428.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeyomad - :D widać, że jesteś nowy . Opracowanie nowej koperty to ok 8 miesięcy pracy. Nie wchodzi to w grę.

Z błękitem pomysł przetestujemy.

Ano racja :P Gdybym umiał w programy graficzne, to sam spróbowałbym to narysować, ale jedyne co potrafię, to zmniejszanie zdjęć xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porywa. Przede wszystkim na tarczy nie widzę tych 100 lat niepodległości.

 

Nie rób smutnego zegarka z krwi, potu i znoju. Masz visa, który nawiązuje do wojny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Zielony nijak mi nie pasuje do tego tematu, nie widząc tytułu tematu pomyślałbym, że po prostu chcesz zrobić homage Grand Seiko.
Raczej szedłbym w bezpieczną czarną lub białą tarczę, trochę nienachalnej czerwieni na napisach lub końcówce sekundnika.

Możesz pokazać jasną tarcze Glacjologa?

Dół wskazówek jest za gruby, mocno dominuje odbiór całościowy.
Kwadratowe indeksy wstawione pod kątem w podziałkę... to zdecydowanie nie moja bajka. 3,6,9,12 zostawiłbym takie jak obecnie są, ale pozostałe wolałbym widzieć jako prostokąty (mniejsze niż 3,6,9,12).
Z prawego rendera mało widać, ale chyba jest tak fajny warstwowy chapter ring - to zdecydowanie bym zostawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciemna, metaliczna zieleń tarczy mogłaby świetnie wyglądać w tej kopercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta OK, ale podobnie jak w ProMilitari projekt zupełnie nie dla mnie. W zegarkach tego typu (forumowych, robionych w małej liczbie) szukam czegoś ciekawego, inspirującego. Wiadomo, że nikt w zegarku za 1000zł nie osiagnie cudów, ale z VISem się to udało. Nie ma takiego drugiego zegarka jak VIS. "Złota" koronka w formie łuski od naboju, masywna przecierana koperta, ciekawe szklo dopełniający wszystkiego dekielek. To był za***iście oryginalny koncept. 

Kolega - nauczyciel historii w 30 sekund załapał, że nawiązuje do visa.

Drugi znajomy, który zmienia zegarki jak rękawiczki (ale nie czyta forum) stwierdził, że dałem za VISA pewnie z 5000 PLN. 

Niestety 100 lat niepodległej nie kojarzy się z niczym. Taki noname bez charakteru. Zwykły smutny zegarek. Mnie osobiście kojarzy się z Poljotem, które za komuny rozdawali pracownikom lokalnej odlewni. 

Gdybym miał kupić coś w tym stylu to pewnie wolałbym jakąś masówkę Seiko czy Orient (robią takich smutnych zegarków na pęczki).

Ja wiem, że pewnie będzie jakiś wypasiony dekielek, ale na to się zwraca uwagę na samym końcu. 

Jest już Formmeister z tarczą, na której nic się nie dzieje (mam go i lubię) ale szczerze liczyłem teraz na trochę barokowego szaleństwa.

 

Bardzo szanuję Xicorra za tematykę motoryzacyjną. Spojrzysz na ich zegarki i od razu wiesz, ze to syrenka czy fiacik. Wiem, że odwzorować na tarczy prędkościomierz syrenki jest 1000 razy łatwiej niż skojarzyć coś z 100-leciem niepodległości, ale nawiązania w stylu zróbmy niebieską tarczę bo mundur był niebieski to trochę słabe.

 

Osobiście uwielbiam zegarki VC za tą unikalność. Wziąłem VISa bo był nietypowy, mam żółte chrono, bo mało jest na rynku chrono bez sekundnika i to z żółtą tarczą, zapisałem się na nowe chrono z czerwoną itp. 

Jeśli chcę zwykły, grzeczny zegarek to idę do sklepu i biorę w podobnej cenie jakiegoś Citizena na Myiocie i ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciemna, metaliczna zieleń tarczy mogłaby świetnie wyglądać w tej kopercie.

Tylko co ma wspólnego z tematem. Jak chcecie robić kopię alpinisty od seiko to trzeba zmienić temat na forum :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co ma wspólnego z tematem. Jak chcecie robić kopię alpinisty od seiko to trzeba zmienić temat na forum :/

Aby sprostać wyzwaniu trzeba oderwać się od prostej symboliki, typu czerwona tarcza z białymi akcentami.

Ja jeszcze swego pomysłu nie mam niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby sprostać wyzwaniu trzeba oderwać się od prostej symboliki, typu czerwona tarcza z białymi akcentami.

Ja jeszcze swego pomysłu nie mam niestety.

Nie wiem jak innym, ale bawiąc się w skojarzenia ciężko znaleźć inne motywy poza ewentualnym bursztynem, który jest drogi i do odzyskania niepodległości pasuje jak pięść do oka.

W tej tematyce pasują wyłącznie motywy flag i herbów, wojska oraz krwi, bo tak wyglądało odzyskanie niepodległości w 1918. Duży wpływ miała oczywiście Polonia w Stanach i jej działania dyplomatyczne z Paderewskim na czele, ale jakbym pokazał taki zegarek z nutami jako indeksy, to każdy pytałby czy chodzi o Chopina. Także tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby sprostać wyzwaniu trzeba oderwać się od prostej symboliki, typu czerwona tarcza z białymi akcentami.

Ja jeszcze swego pomysłu nie mam niestety.

 

Dokładnie. Ale jak widać po powyższych wpisach, ludzie tego nie czują. A sami na siłę tego im nie przetłumaczymy. VIS to konkretny pistolet i tutaj o nawiązania było łatwo z Formmeisterem także bo odnosił się do prostoty i minimalizmu, ale zegarki okolicznościowe to w 99% zawsze tylko bardzo delikatne akcenty dodane do jakiegoś bazowego modelu. Ja chciałem iść dalej i dla tego modelu zaprojektować wyjątkową inną tarczę, bez idiotyzmów typu flaga Polski na końcu sekundnika itd. Ubieranie takiego zegarka w barwy narodowe to trywializm, pomijając już to że kompozycja bieli i czerwieni jak już wspominałem jest zbyt kontrastowa i nie sprawdza się w tego typu projektach. Ile w życiu widzieliście biało/czerwonych zegarków ?

 

Może warto by dyskusję na temat tego typu projektu zacząć od ankiety z pytaniem: Z jakim kolorem kojarzy Ci się Polska ?

Mi na ten przykład wcale nie kojarzy się z czerwienią i bielą bo tych  kolorów nie widuję jadąc przez Polskę. Biel i czerwień widuję jak jadę przez Turcję gdzie prawie wszędzie powiewa ich flaga w tych barwach i kojarzy się z gorącem i czerwonawą ziemią którą można tam spotkać, ale Polska ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy mówię "Polska", mam przed oczami pszeniczny kłos wyrosły na tej ziemi. Znajome boćki, co przycupnęły na przyjaznej mazurskiej chacie. Widzę bursztynowy świerzop tańczący wśród fal burzanu...i tak sobie myślę, że biurokraci żrący swe hamburgery w Brukseli zapomnieli, co ten kraj, ten lud może i... biedny, ale dumny i waleczny zrobił dla Europy, dla całego świata!

 

Przepraszam, musiałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- głęboki granat klapków Kubota

- biel skarpet Adidas.

 

:ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że pomiędzy polska flagą na sekundniku i biało-czerwoną kolorystyką, a kolejnym "smutnym zegarkiem" jest jakieś pole manewru.

Raczej wątpię, aby forumowicze oczekiwali takich akcentów jak polska flaga itp, ale z drugiej strony zegarek okolicznościowy musi się jakoś kojarzyć z danym wydarzeniem. W obecnym projekcie na tarczy można napisać cokolwiek - 50-lat pożycia małżeńskiego, rocznica budowy Zakopianki i też będzie pasowało.

QV mówi, że flaga na końcówce sekundnika to zbyt trywialne, a jak niebieska tarcza, bo niebieskie mundury były to nietrywialne? A może czarna tarcza, bo podeszwy butów wojaków były czarne - wtedy jeszcze mniej oczywista sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- głęboki granat klapków Kubota

- biel skarpet Adidas.

 

:ph34r:

 

http://facet.interia.pl/obyczaje/news-kubota-fenomen-tajemniczych-klapek,nId,645089

Wydaje mi się, że pomiędzy polska flagą na sekundniku i biało-czerwoną kolorystyką, a kolejnym "smutnym zegarkiem" jest jakieś pole manewru.

Raczej wątpię, aby forumowicze oczekiwali takich akcentów jak polska flaga itp, ale z drugiej strony zegarek okolicznościowy musi się jakoś kojarzyć z danym wydarzeniem. W obecnym projekcie na tarczy można napisać cokolwiek - 50-lat pożycia małżeńskiego, rocznica budowy Zakopianki i też będzie pasowało.

QV mówi, że flaga na końcówce sekundnika to zbyt trywialne, a jak niebieska tarcza, bo niebieskie mundury były to nietrywialne? A może czarna tarcza, bo podeszwy butów wojaków były czarne - wtedy jeszcze mniej oczywista sprawa.

 

No z niebieskimi mundurami nie jest trywialne bo mało który krajan będzie wiedział o co z tym kolorem chodzi. Może wyjaśnię dlaczego postawiłem na ciemną zieleń:

- Polska to zielony kraj, nie w dużych miastach - bo tam od lat walczy się z zielenią zabetonowując wszystko kostką bauma, ale ogólnie to bardzo zielony kraj podobnie jak Irlandia. Mamy lasy do których każdy może sobie iść, nie są prywatne jak te w UK czy Niemczech gdzie wstęp do lasów także bywa ograniczany. Obcokrajowcy którzy mają okazje przejeżdżać przez nasz kraj mają podobne zdanie, że to co im się podoba to właśnie lasy.

- Zielony to rzadszy ale jednocześnie wciąż atrakcyjny kolor do zastosowania w zegarkach, spokojny, optymistyczny co pasuje do rocznicy pozytywnego wydarzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.