Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Projekt zegarka rocznicowego 100lat niepodległej Polski.

Rekomendowane odpowiedzi

powinien być nowoczesną interpretacją (rok 2018) zegarków z lat 20 poprzedniego wieku.

Bardzo sensowna propozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[trolololo mode: ON]

 

No dobra, stulecie stuleciem, ale nie było jeszcze zegarka upamiętniającego konia Piłsudskiego - Kasztankę. Temat wdzięczny i nowatorski, można zrobić dekielek pokryty brązową sierścią i koronkę w kształcie kopytka. Tylko tym razem bez paska z cordovanu, bo może nie być zbyt wielu chętnych do nabycia wśród miłośników koników...

 

:ph34r:

 

J%C3%B3zef_Pi%C5%82sudski_na_kasztance.j

 

[trolololo mode: OFF]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, powiedzmy pasek w formie uprzęży. Koniecznie z wędzidłem.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co nosił marszałek? Pewnie jakąś kieszonkę choć jako wojskowy mógł nawet mieć coś naręcznego.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co nosił marszałek? Pewnie jakąś kieszonkę choć jako wojskowy mógł nawet mieć coś naręcznego.

 

http://wykaz.muzeumpilsudski.pl/zloty-zegarek-jozefa-pilsudskiego

 

 

 

Znane było poczucie humoru Marszałka. Szczególne powody do radości przysparzały mu jego własne córki. Jadwiga Jaraczewska opowiadała jak kiedyś padła ofiarą jednego z żartów. - "Ojciec miał zegarek kieszkonkowy z zamykaną kopertą, który otrzymał w dniu imienin 19 marca 1915 roku od Korpusu Oficerskiego. Nie potrafiłam otworzyć tej koperty. Wtedy powiedział, że to jest zegarek, który otwiera się nosem. Przystawił zegarek do mego nosa i koperta otwierała się. Kiedyś zapytałam, jak patrzy na zegarek, gdy mnie nie ma w pobliżu. Odparł wówczas: wołam adiutanta".
 
 
 
  •  

post-68206-0-02447100-1501880630.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Ciekawe co nosił marszałek? Pewnie jakąś kieszonkę choć jako wojskowy mógł nawet mieć coś naręcznego.

Wyedytowałem/usunąłem pierwotny wpis. Projekt zegarka, to jednak nie moja bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z białymi indeksami zdecydowanie ładniejszy.

Może by jednak wrzucić oprócz napisu L'Armee Bleue -np. nad napisem lub po logo VC drobniutką kokardę biało-czerwoną?

post-94977-0-31066600-1502002565_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu narzuca mi się skojarzenie z Milgauss'em :D Na plus IMO. Nie znam francuskiego, ale nie powinno być: L’Armée bleue? Chapter ring czy co to tam jest za indeksami minutowymi będzie biały? Jak już są takie podobieństwa do Rolex'a to może udałoby się znaleźć jakiś charakterystyczny sekundnik (jak błyskawica w Milgauss,  która jest swietna), który byłby znakiem rozpoznawczym? Na jednym renderze indeksy są białe, a na drugim czerwone. Może pół na pół? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziemy kombinować :-) , pomysł z sekundą w jakimś ciekawym kształcie mi się podoba. Kotylion to także niezły pomysł ale nie wiem czy nie upstrzy tarczy zbytnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"BLUEUE", czy raczej bleue?

Ładny projekt. Czyli jednak można wpleść czerwień?
 


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zaraz lepiej to wygląda. Może jest jeszcze jakaś nadzieja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"BLUEUE", czy raczej bleue?

 

 

Nie znam francuskiego, ale nie powinno być: L’Armée bleue?

 

QV, oprócz tego co wyżej to myślałem o bardziej bezpośrednim podziale kolorów, czyli indeksy minutowe u góry białe, a na dole czerwone. Napisy jednak białe, żeby nie było za dużo tej czerwieni. Z Twoich propozycji osobiście wolę opcję z czerwonymi tylko 5,10,15 itd. Białe napisy. Logo powinieneś chyba troszkę dumniej wyeksponować bo wygląda na troszkę za małe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie kuszą czerwone proporczyki na kołnierzach mundurów o przeniesienie ich na indeksy(3,6,9)?

post-6402-0-13902100-1502041589.jpgpost-6402-0-73016400-1502041615_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się z deklem Virtuti Militari to zróbcie taki 

post-68206-0-62359400-1502042181_thumb.jpg

post-68206-0-08877100-1502042192_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Paweł świetny pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pewnie trudny i kosztowny w wykonaniu 

 

hee ciekawostka taka - dekielek jest od wewnątrz wklęsły (podobizna Piłsudskiego) a na zdjęciach wychodzi jak wypukły  :)

post-68206-0-83379200-1502043693_thumb.jpg

post-68206-0-64354500-1502043698_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka godzinowa powinna być zwężana na końcu- jak minutowa. Bo wygląda na prostokątną i nie współgra , moim zdaniem , z minutową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój z tym marszałkiem...

Ponadto w przypadku tej kieszonki sytuacja była inna, bo koperta i dekielki są prawdopodobnie wykonane ze srebra, które jest łatwiejsze w obróbce od stali.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek ma coś upamiętniać i jeśli mam być szczery to dwukolorowy napis    " AUTOMATYCZNY WODOSZCZELNY 100M"    z niczym mi się nie kojarzy poza napisem w dwóch kolorach - jeśli ktoś zapyta o co chodzi i powiecie że z odzyskaniem niepodległości to tylko wzruszy ramionami.

W tej chwili projekt jest fajny jako zegarek ale nic nie upamiętnia i z niczym osobie nie wtajemniczonej się nie kojarzy. 

W zegarkach dla Polskich pilotów umieszczenie biało czerwonej szachownicy mówi wszystko dla kogo jest zegarek - umieszczenie daty rozwiewa wątpliwości i naprowadza na konkretny trop skojarzenie przychodzi od razu - tutaj niestety tego brakuje, tego czegoś właśnie dla tego podsuwam pomysł z Piłsudskim - dekiel i biało czerwona  data na tarczy pisana bardzo cienko ledwo widoczna pod napisem CONCEPTUM   1918 - 2018 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.