Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Matej

Balticus Gwiezdny pył - krótko by Matej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Ponieważ jakiś czas temu wpadł w moje ręce po raz pierwszy zegarek firmy Balticus,pomyślałem, że nagram chociaż krótki filmik.

Zegarek wywarł na mnie naprawdę bardzo pozytywne wrażenie. Jest można powiedzieć "średniakiem" jeżeli chodzi o jego wielkość ale na pewno jego waga to zrekompensuje. Przepięknie prezentują się te błyszczące, świecące drobinki na granitowej tarczy, dzięki czemu zegarek jest naprawdę wyjątkowy. Fajnie spasowany jest również dekielek, który wraz z tarczą tworzy bardzo ładną całość - "Gwiezdny pył".

Co więcej, zegarek ma bardzo ciekawy kształt - dla nie osobiście jest to poniekąd taki "powrót do przeszłości" bowiem tak jakoś w głowie mam stare, ciężkie solidne zegarki. 

Nie do końca podoba mi się zapięcie bransolety - kiedyś miałem Adriaticę i niestety dość szybko się wyrobiło i bransoleta mimo kilku zegarmistrzowskich napraw nadawała się tylko do wymiany.

Zapraszam na krótki materiał na temat tego zegareczka :)

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za filmy. Zastanawia mnie czy podczas normalnego użytkowania ta tarcza też tak się mieni, np. przy sztucznym świetle albo gdy na dworzu nie jest zbyt słonecznie. Zastanaiam się ile z tego efektu jest spowodowane konkretnym oswietleniem podczas nakrecania materialu?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Mieni sie normalnie tak jak na filmie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że mieni się bez konkretnego ustawienia oświetlenia. Niestety nie mam możliwości nagrywać filmów w dzień, gdy jest jasno i muszę wspomagać się sztucznym światłem.

Oczywiście jeżeli jest taka potrzeba, to chętnie pomogę załatwić lepszą cenę na ten model, proszę śmiało pytać :)

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matej, dzięki za filmiki :)

Podepnę się pod temat, jeżeli to nie fo-pa (nie wiem, czy można, czy też trzeba pisać niezależną recenzję), postaram się krótko:

Tarcza ciemnogranatowa mieni się bardzo ładnie i to jest atut i wyjątkowość tego zegarka. W silnym świetle słonecznym oraz sztucznym mieni się oczywiście bardziej, niż w słabszym świetle.

Druga sprawa, bransoleta jest na "grubego zwierza", na moim nadgarstku ca 18 cm wygląda już przyciężkawo, to jest wymiar 26mm przy zegarku do 22mm przy zapięciu.

Z kolei granatowy pasek skórzany z zestawu jakoś mi nie podchodzi. Kupiłem sobie dobrej jakości gumę i ją przyciąłem pod zapięcie (16mm), tak go noszę i jest ok. Podobno w okolicach września ma się pojawić firmowa guma do niego - myślę, że dla tego zegarka to jest bardzo dobra opcja i najbardziej uniwersalna IMO.

Zegarek jest nietuzinkowy, fajny i mogę go polecić.

Ciekawostka, mechanizm tam włożony daje "efekty relatywistyczne" :) na sekundniku w przypadku potrząśnięcia zegarkiem, to normalne i nie odbija się na dokładności chodu.

 

post-49821-0-28283500-1501840337_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Capri

Fajna recka, oglądałem ze dwa razy  :)  Zegarek ma fajny kształt koperty, ale tarcza przypuszczam, że znudziła by mi się dość szybko  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza bardzo ładna i super się mieni. Nie mogę się napatrzeć

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recenzja. Tarcza jest na pewno efektowna, ale chyba zbyt rzucająca się w oczy jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mnie się podoba, nawet się zastanawiałem nad kupnem, jednak na moim ręku wydał mi się zbyt "pancerny".

Brawo dla Balticusa!  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mnie się podoba, nawet się zastanawiałem nad kupnem, jednak na moim ręku wydał mi się zbyt "pancerny".

Brawo dla Balticusa! :D

Dziękuję za komentarz :)

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Szacun dla Balticusa za ten zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotogeniczny

9862738_LRM_EXPORT_20171006_171558.jpg

 

9862739_LRM_EXPORT_20171006_171641.jpg

 

Więcej wrzucę wkrótce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super jest

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawostka, mechanizm tam włożony daje "efekty relatywistyczne" :) na sekundniku w przypadku potrząśnięcia zegarkiem, to normalne i nie odbija się na dokładności chodu.

 

Miyota 8215 właśnie "tak ma" że sekundnik czasem, przy nagłym ruchu ręką "zatrzymuje się" na chwilę - ale jak napisałeś nie ma to wpływu na dokładność chodu - zegarek widziałem, mnie to "mienienie się" tarczy akurat nie podeszło, za to zastanawiałem się dlaczego producent w zegarku, jakby nie było za ponad 2 tysiące zastosował właśnie ten mechanizm a nie np Miyota 9015 który stosował w tańszej "Szarej Foce", ale widać jakiś powód miał, jeszcze "razi" mnie to białe okno datownika - które, moim zdaniem, psuje efekt - odwrócenie kolorów datownika byłoby mniej "rażące" a cel byłby spełniony.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PsiKot

Oglądałem  niedawno ten zegarek w sklepie i robi bardzo fajne wrazenie na żywo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny zegarek, chyba jednak trochę za duży jak dla mnie...mam niestety mały nadgarstek... Tarcza ciekawa, zmieniłbym jedynie tak jak pisal Daito odwrócenie kolorów datownika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny zegarek, chyba jednak trochę za duży jak dla mnie...mam niestety mały nadgarstek... Tarcza ciekawa, zmieniłbym jedynie tak jak pisal Daito odwrócenie kolorów datownika...

Bardzo ciekawy zegarek , jednak tak jak piszesz trzeba mieć już większy nadgarstek.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez blachnio1902
      Poszukiwałem wsparcia na fb ale trafiłem tutaj, więc liczę na fachową pomoc od prawdziwych zapaleńców. Otóż, chodzi mi o firmę Balticus - przyznam, że bardzo wpadły mi w oko te zegarki, zwłaszcza, że są produkowane na rodzimych terenach. Tu dwie moje propozycje: 
       
      https://zegarownia.pl/zegarek-meski-balticus-czarny-pyl-automatic-cp-a-bd
       
      https://zegarownia.pl/zegarek-meski-balticus-gwiezdny-pyl-gp-bd
       
      Różnica cenowa między nimi to 5 stów, ale w jednym szwajcarski mechanizm w drugim japoński. Jeżeli mam wydać około 2000 złotych, to wybrać automata Miyota 8215, czy postawić na kwarc Ronda 1015? Jak to się ma do precyzji chodu ? Ważne też jest dla mnie to, czy któryś z nich ma tendencję do psucia się lub czy zdarzają się jakichkolwiek wady fabryczne? 
       
      Kwestie kolorystyczne nie są ważne, oba zegarki mi się podobają.
       
      Mam jeszcze pytanie poboczne, czy zegarownia to dobry pomysł, czy poszukać gdzieś indziej? Poleca ktoś?  
    • Przez abdominous
      Witam,
       
      Bardzo proszę o pomoc w wyborze pomiędzy tymi dwoma zegarkami , zdaję sobię sprawę , że to zupełnie inne sprzęty i cieżko o porównanie. Posiadam dwa zegarki g-shock co prawda z niskiej półki GA-100C-8AER oraz GA-200CB-1A  i teraz przyszedł czas na coś bardziej przyzwoitego . Od dwóch tygodni przeglądam forum i mam mętlik w głowie wczoraj byłem prawie zdecydowany na zakup ROMKA tak popularnego i wychwalanego na forum, ale po obejrzeniu na youtube filmiku od użytkownika matej o zegarku GST-B100 mam kompletny mętlik w głowie. Oby dwa zegraki bardzo mi się podobają, za ROMKIEM przemawia przewaga funkcji oraz możliwość poźniejszej personalizacji i wygoda noszenia z koleji GST -B100  nie poisada tylu funkcji zwłaszcza bluetooth dla mnie zbędny, ale jest solar i piękna tarcza i stalowa bransoleta na codzień pracuję w biurze stąd mój dylemat.  Wiem, że to nietypowe porównanie , ponieważ zegarki zupełnie się od siebie różnią , ale może byłby ktoś w stanie skutecznie obrzydzić mi jeden z nich:) No chyba ,że jest jeszcze jedno wyjście kupić pierwsze jednego , a później uzbierać na drugiego .
       
      https://www.zegarek.net/zegarki/casio/zegarek_casio_gst-b100d-1aer.html
       
      https://e-arttime.pl/product-pol-9094--Zegarek-meski-CASIO-G-SHOCK-Rangeman-GW-9400-1ER.html
       
       
      z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
      Piotr
       
    • Przez Matej
      Cześć
      Ponieważ jakiś czas temu zabrakło dla mnie zegarków G-Shock poprosiłem o dwa zegarki marki Vostok Europe.
      Jeżeli macie ochotę posłuchać co myślę o wybranych modelach to serdecznie zapraszam.
      Na obecną chwilę ograłem dwa modele, natomiast mam nadzieję, że będę w stanie dorzucać nagrania o tej marce co jakiś czas.
      Proszę o wyrozumiałość, gdyż najlepiej czuję się w tematyce Casio G-Shock
      Lecz jak to mówią - zawsze warto próbować.
      Pozdrawiam
      Matej
       

       
       


    • Przez Mirek370
      Witam państwa jestem zainteresowany kupnem zegarka automatycznego. Znalazłem kilka modeli które mnie interesują, jestem ciekaw waszej opinii na ich temat. Moje preferencje to skórzany pasek, stal szlachetna, szkiełko szafirowe. Zegarek może być japoński jak i Szwajcarski . Rozpatrzę wszystkie ciekawe oferty. Mam drobną rękę.
      https://www.zegarek.net/zegarki/certina/zegarek_certina_c006.407.16.088.00.html
      https://www.zegarek.net/zegarki/tissot/zegarek_tissot_t019.430.16.031.01.html
      https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/21445_Balticus_Grey_Seal_Grey_BT-GS-GRE
      W przypadku rewelacyjnej oferty byłbym skory dopłacić "parę złotych".
    • Przez Urbanator
      Przepatrzyłem kilkadziesiąt postów o paskach gumowych i tego co mnie interesuje nie znalazłem.
      Szukam paska z czarnej gumy, kauczuku, silikonu itp. do mojego Balticusa Grey Seal o szer.22mm w uszach ale żeby był dopasowany(wyoblony) do kształtu koperty. Ten, który jest dołączony w komplecie z zegarkiem ma prostą krawędź i choć jest dość dobrej jakości, myślę że taki o który pytam ładniej by się komponował i wypełniał pustą przestrzeń. Czy do takich pasków należy używać wygiętych teleskopów?
      Proszę o Waszą pomoc w poszukiwaniach.
       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.