Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hirek

A.EPPNER kieszonkowy zegar wieżowy.

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam, zegar zamontowałem na kątownikach, przy nakręcaniu okazało się że za bardzo bujał się na boki, na złomie znalazłem teowniki i na nich zamontowałem mechanizm, bujanie ustało, na wahadle wymieniłem też śrubę regulacyjną z fi 5 na fi 6 bo okazało się że wpada w drgania, po wymianie problemy ustały, na tarczy chciałbym zrobić napis tylko nie wiem czy Rochlitz czy Eppner, blachę mosiężną już obcykałem i jutro odbiór, przez te poprawki regulację muszę rozpocząć na nowo ale to już sama przyjemność, pozdrawiam Hieronim.


śruba regulująca

post-36884-0-55904400-1503864183_thumb.jpg

post-36884-0-12420500-1503864264_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że możesz robić coś co Ciebie cieszy :)  Chyba powinieneś napisać "Epplitz"  ;) ...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo Roch Epplitzner :) Będzie swojsko i cudzoziemsko zarazem :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe.. no tak a ja zostaje z problemem, jak spojrzy laik to nie pozna że takiego wytwórcy nie było ale znawcy by mnie wyśmiali, że ten Eppner musiał go przerobić na swojego, ale chyba zrobię litery Rochlitz, chociaż zrobienie napisu zostaje pod znakiem zapytania bo blachę dostałem ale bardzo cienką a nie chciałem już nic mówić bo gościu wykazał się inicjatywą i sam mi ją przyniósł blacha ma ok 0,5 mm, podziękowałem ładnie i będę szukał dalej, może kiedyś ktoś przyniesie na złom grube ścinki grubej blachy, pozdrawiam Hieronim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tarczach zegarów wieżowych nie występowały nazwy ich wytwórców, więc sobie to odpuść...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mógłbyś umieścić tabliczkę z historią zegara: wytwórca- sprzedawca- Ty jako kolejny Odnowiciel. Na nitach, w miejscu, gdzie był oryginał, lub obok, bez ingerencji. By było fajnie i historycznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,co do napisu na tarczy to kolega ma rację nie można zbytnio fantazjować, dobry pomysł z tą tabliczką obok, numeratory mam to coś tam stworzę, dam większą blaszkę i zamocuję  dwie jedna na drugiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, regulacja nie powiodła się , tak to jest jak się coś robi za szybko żeby tylko chodziło nie da się, zegar musiałem zdjąć i zlikwidować luzy, wymieniłem panewki osi kotwicy, dotoczyłem z brązu i przy okazji zauważyłem że tryb szpilkowy piłuje mi tryb zębaty i też wymieniłem bo wyczyszczenie z rdzy nic nie dało zostały wżery które były jak pilnik, chciałem zrobić budkę ze szkła ale szklarz wypiął się na mnie i powiedział mi że wydziwiam z tymi otworami i mi nie zrobi a jak się uprę to mnie odpowiednio skasuje  :(, pozdrawiam Hieronim.

post-36884-0-98141600-1510769362_thumb.jpg

post-36884-0-25457600-1510769493_thumb.jpg

post-36884-0-66750300-1510769762_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.